אלו הם 5 האזורים המזוהמים ביותר בביתכם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

5 האזורים המזוהמים ביותר בבית

5 האזורים המזוהמים ביותר בביתרוב האנשים משתדלים לנקות את הבית. חלק מהאנשים מעבירים סחבה לחה בבית שלוש פעמים בשבוע, אחרים מסתפקים בניקיון רדוד של הבית אחת לשבוע, והמקפידים ביותר מנקים את כל הבית מהמסד ועד לטפחות באופן קבוע.

למרות הסטנדרטים השונים בניקיון, ברור לכולם שחיידקים גורמים למחלות מפחידות, אלרגיות ובעיות בריאות ואף אחד לא רוצה אותם בבית.

אז נכון שאקונומיקה בשטיפת רצפה יכולה לנקות אותה מחיידקים והסרת אבק מהפנלים יכולה למנוע עיטושים מיותרים, אך היכן נמצאים מצבורי החיידקים בבית שעליהם אף אחד לא חלם? המדריך השלם לניקיון הבית יוצא לדרך וכדאי להיות מוכנים לממצאים.

זיהומי מקלדת המחשב

מי לא מבלה שעות ארוכות על המחשב? גלישה באינטרנט, קריאת חדשות, צפייה בסרטים – כמעט כל אחד משתמש במחשב לפחות שעה ביום, וזאת בתנאי שהוא לא עובד עליו ואז השימוש במקלדת יכול להיות ברוב שעות היממה. אם מעיפים מבט על המקלדת אפשר לראות קצת שומן על המקשים ואולי אבק בחריצים, אבל במבט קרוב ניתן להבחין במה שקורה במעמקי המקלדת.

בין המקשים נופלים פירורי מזון ושערות שמהווים כר פורה להתרבות של חיידקים ויכולים לגרום למחלות ולבעיות בריאות. כדי להימנע מכך, נקו את המקלדת באופן שבועי. נסו להפוך אותה ותופתעו לגלות מה יוצא החוצה. אם תרצו לעבור למקלדת אנטי בקטריאלית תוכלו לפתור לעצמכם את הבעיה באופן תמידי.

ספוג הכלים שורץ חיידקים

אולי הוא דואג לניקיון הכלים, אך העובדה שהוא נמצא בסביבה לחה באופן תמידי, עם ספוג פנימי ושאריות מזון הופכים את ספוג הכלים למושבת גידול ענקית של חיידקים.

העובדה שספוג כלים אינו נשטף באקונומיקה אלא רק עם סבון פשוט הופכת את הישרדות החיידקים לקלה הרבה יותר. כדי לפתור את הבעיה רצוי להשתמש בנוזל כלים אנטי בקטריאלי שהורג את החיידקים ושומר על ניקיון הכלים ובריאות המשתמשים.

חיידקים חיים על מגבות

חדר הרחצה הוא מקום נקי במיוחד. כל אחד נכנס פנימה לרחוץ מעליו את הלכלוך ובאותו זמן את החיידקים. הבעיה מתחילה באוויר הלח, בשאריות העור שנשארות על המגבת ובהפרשות הגוף. כל אלו מאפשרים לחיידקים לצמוח ולהתחיל להוות בעיה.

את בעיית המגבות ניתן לפתור בקלות יחסית. רוב החיידקים אינם מסתדרים עם חום גבוה ואינם מסוגלים לשרוד בתנאים כאלו. ייבוש המגבת על חום מקסימלי תחסל את החיידקים בעת ובעונה אחת. בנוסף על כך, רצוי להחליף את המגבת מספר פעמים בשבוע מה שימנע אפשרות של חיידקים לקנות דריסת רגל קבועה. את הכביסה יש לבצע על הרתחה גם כן וכך לדאוג לחיסול סופי.

שלט הטלוויזיה

מי עובר בבית ידיים כמו השלט? כל אחד מתיישב, מעביר ערוצים והשלט מחליף ידיים במהירות הבזק. ללא שטיפה קודמת, ללא הכנה ואם להיות כנים – מי מנקה את השלט שלו בכלל? כל התנאים הללו מאפשרים לחיידקים ליהנות ממנוחה ונחלה ולהתפתח באין מפריע בין הכפתורים של הערוצים השונים.

כדי להתגבר על סיכון זה, יש להקפיד על ניקיון השלט. לדאוג לניקויו על ידי מטלית טבולה במעט אלכוהול שיהרוג את החיידקים ויספק שלט נקי מחיידקים, עד הפעם הבאה.

האזור המזוהם ביותר בבית: האסלה

אמירה ברורה מאליה. כל פסולת הגוף עוברת באסלה הביתית. צואה, שתן וכמובן המון חיידקים שמצטרפים לחגיגה. כל חלק באסלה מלא במבקרים לא רצויים והבעיות יכולות להתפתח במהירות הבזק.

למרות הלחץ, האסלה היא החלק הכי קל לניקוי בבית. יש לשפוך אקונומיקה בכל פינה ולהשתמש במברשת כדי לשפשף אותה היטב פנימה. את אותה המברשת רצוי להחליף מספר פעמים רב ככל האפשר כדי למנוע התפתחות זיהומים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן