גלולות בלארה – יתרונות ואופן השימוש

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולת נורדט

גלולות בלארהפיתוח הגלולות במחצית המאה הקודמת, גרם למהפכה של ממש בתחום שבינו לבינה. אם קודם, בני הזוג היו צריכים להיעזר באמצעי מניעה מסובכים בכדי לא להיכנס להריון, הגלולה הציעה פתרון קל יחסית וסייעה לנשים מכל רחבי העולם ליהנות מיחסים בצורה חופשית יותר.

עם זאת, בשל הרכיבים שבהן, הן גרמו למספר תופעות לוואי המשתנות מאישה לאישה. תופעות אלו, הכוללות בין היתר כאבי ראש, בחילות, פצעים בעור ונשירת שיער, מופיעות בדרגות קושי שונות, אולם כמעט כל גלולה עלולה לגרום להם. לאחרונה פותחו גלולות בלארה, המציעות מניעת היריון ללא תופעות הלוואי המוכרות.

כיצד גלולות בלארה פועלות?

גלולות בלארה, כמו יתר הגלולות הקיימות בשוק, משנות את הפרשות ההורמונים בגוף האישה, ובכך בעצם מדכאות את הביוץ. יתר על כן, הגלולות גורמות לעיבוי ריר צוואר הרחם ולשיבוש יכולת רירית הרחם לקלוט כהלכה את הביצית. כל האלמנטים הללו מאפשרים למנוע את ההיריון.

בדומה לכלל הגלולות, גם גלולות בלארה כוללות אסטרוגן ופרוגסטרון במינונים שונים. עם זאת, אם יתר הגלולות כללו פרוגסטרון המבוסס על מקור זכרי, גלולות בלארה כוללות פרוגסטרון המבוסס על מקור נשי.  בנוסף לכך, גלולות בלארה כוללות מינון נמוך יותר של אסטרדיול, העומד על סך 30 מיקרוגרם.

בטיחות לצד יציבות

נשים רבות נרתעות לנסות גלולות חדשות, לאחר שגופן התאקלם כבר לסוג גלולות מסוים. על אף העובדה שהן סובלות מתופעות לוואי כאלו ואחרות, הן מעדיפות להישאר עם המוכר, מאשר לנסות משהו חדש שעלול להיות לא יציב ולא בטוח.

עם זאת, גלולות בלארה מוכיחות כי הן יציבות מאוד ומעניקות מחזור סדיר, ללא דימומים בין ווסת לווסת. יתר על כן, מחקרים רבים הוכיחו כי גלולות בלארה מעניקות מחזור סדיר, ואף מסייעות במניעת הריון באחוזים גבוהים במיוחד.

מגוון יתרונות בגלולה אחת

מעבר לעובדה כי גלולות בלארה מונעות היריון באופן יעיל ביותר ותורמות ביצירת מחזור סדיר, הן גם אינן מלוות בתופעות הלוואי המוכרות של גלולות אחרות. נשים רבות שניסו את גלולות בלארה העידו כי אינן חשות ברגישות או כאבים בשדיים, אין להן כאבי ראש ואין מיחושים או בעיות במערכת העיכול.

יתר על כן, גלולות בלארה מונעות הופעת פצעי עור ואקנה, אינן גורמות לשמנוניות בעור או בשיער, תורמות ליצירת כולסטרול טוב, מונעות הופעתו של כולסטרול רע, ואינן גורמות לעייפות או שינויים כאלו ואחרים במצבי הרוח.

השפעה על החשק המיני ועל המשקל

גלולות רבות גורמות לעלייה במשקל ומדכאות את החשק המיני. אלו תופעות הלוואי הנפוצות ביותר, ואלו הגורמות לנשים רבות להישאר עם הגלולות המוכרות להם ולא לעבור לגלולות מסוגים אחרים. עם זאת, מחקרים הוכיחו כי גלולות בלארה מציעות את התשובה לתופעות לוואי אלו.

זאת מאחר והגלולות הללו אינן גורמות לירידה בחשק המיני ואינן גורמות לעלייה במשקל. נשים רבות אף העידו כי גלולות בלארה גרמו לירידה במשקל, אמנם ירידה קטנה בסך האחוזים הכללי, אולם עדיין מדובר בירידה לכל דבר.

אופן נטילת הגלולה

כמו גלולות אחרות, גם גלולות בלארה מגיעות בתוך חפיסה של 21 כדורים. בכל יום, לוקחים גלולה אחת, עדיף במועד קבוע. לרוב, אין עדיפות באיזו שעה ביום ואין הן משפיעות לרעה על סדר היום. בדרך כלל, רופא הנשים מביא מרשם עבור גלולות בלארה למשך שלושה חודשים. לאחר מכן, יש לחזור אליו לחידוש המרשמים. דבר זה מאפשר לו לבחון כי הכול בסדר, כי הגלולה פועלת כהלכה וכדי לבצע בדיקות למיניהן, במידת הצורך.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן