שירותי בריאות בישראל

דיכאון מג'ורי

דיכאון מג'וריניתן לתאר דיכאון כעצבות, אומללות, ושקיעה בתוך מרה שחורה.

רובנו מרגישים לעיתים תחושות מעין אלה, אך כאשר השינוי במצב הרוח משפיע על שגרת חיינו ופוגע בו, הדיכאון יהפוך למחלה ולהפרעת מצב רוח.

מחלה זו הינה קשה ביותר ומסוכנת ובמרבית המקרים האדם לא מוצא בתוכו את הכוח אפילו ללכת לטיפול.

מהם הגורמים?

הגורמים לדיכאון המג'ורי אינם ידועים מראש. הדיכאון יכול להופיע בעקבות שינויים כימיים במוח או בעקבות מצבי סטרס בחיי היומיום. לרוב, הדיכאון יופיע בעקבות שילוב של שני הדברים.

לעיתים, יעבור הדיכאון בתוך המשפחה כמאפיין גנטי, אך במקרים אחרים יופיע הדיכאון ללא הקשר משפחתי כלל. הדיכאון עשוי להופיע בעקבות שימוש בסמים ו/או אלכוהול, מחלות גופניות, הפרעות בשינה ושינויים סטרסולוגיים בחייו של האדם.

תסמינים של דיכאון מג'ורי

דרכי אבחון

מי שסובל מדיכאון מג'ורי לרוב יראה את המציאות בצורה שחורה ושלילית ואף יאבד אמון בסביבה. עובדה זו מקשה על ההגעה לאבחון ובעקבותיו לטיפול, בשל הקושי להאמין בהצלחתו של הטיפול. נוסף על כך חוסר האנרגיה המאפיין את המחלה וגורם לאדם לא להשקיע ולהגיע לאבחון וטיפול.

לאור כל זאת, התייחסותה של הסביבה למצבו של החולה לאחר זיהוי השינויים שחלים בו והפנייתו לאבחון וטיפול, על ידי חבריו או בני משפחתו, הינה חשובה ביותר.

כיצד מטפלים בדיכאון מג'ורי?

מועד הפנייה לטיפול הינו חשוב ביותר היות וככל שהדיכאון הינו כרוני יותר ועמוק, כך היציאה ממנו קשה יותר ומורכבת. הטיפול במחלה זו הוא באמצעות טיפול תרופתי או באמצעות פסיכותרפיה. לרוב, הטיפול יהיה מורכב לרוב משילוב בין טיפולים אלה.

טיפולים אפשריים:

התמודדות

ההתמודדות עם דיכאון מג'ורי הינה קשה ומציפה ומומלץ מאוד לא לעשות את זה לבד.

אם אתה שם לב לפגיעה בתפקוד היומיומי שלך בשל ירידה במצב הרוח, פנה לעזרה ולייעוץ עם אדם שאתה יכול לסמוך עליו. במידה ויש לך מחשבות על התאבדות או פגיעה עצמית פנה לרופא המשפחה או למיון ביה"ח.

אל תפנה לשימוש באלכוהול או בסמים, חומרים אלה מובילים להחמרת המצב ולביצוע ניסיונות התאבדות.

>

Exit mobile version