שיטות להעלמת ורידים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

העלמת ורידים


העלמת ורידיםורידים בולטים ברגליים, המוכרים גם בשם דליות, הנם תופעה נפוצה למדי.

אולם הבעיה בורידים נפוחים אינה נגמרת רק בהיותה מטרד אסתטי, ורידים בולטים עלולים לגרום לכאבים ואף לבעיות שונות כגון דלקות ובצקות שעלולות להוביל לסיבוכים.

על פי המחקרים בתחום כ-40% מהנשים בעולם סובלות מהתופעה, לעומת 17% מהגברים.

ורידים בולטים יכולים להווצר בעקבות מספר גומרים שכוללים: תורשה, עישון, חוסר פעילות גופנית, עמידה ממושכת על הרגליים, תזונה לקויה, משקל עודף וכן בעקבות הריון ואף לידה.

כיום קיימים מספר טיפולים פלסטיים שמטרתם למגר ולהעלים את תופעת הורידים הבולטים, שיטות הטיפול השונות מבוססות על הוצאת הורידים הפגועים או הריסתם בתוך הגוף.

טרם ביצוע ניתוח העלמת ורידים תתבקשו לעבור מספר בדיקות רפואיות שיעידו על מצבכם הבריאותי וכן יאבחנו את מצב כלי הדם בגופכם, לפני הניתוח תתבקשו ליטול תרופות מדללות דם כמו אספירין או תרופות נוספות.

השיטות להעלמת ורידים

ניתוח העלמת ורידים ברגליים מבוצע כיום באמצעות שלוש שיטות עיקריות:

ניתוח לשליפת ורידים – Striping

הוא השיטה הותיקה לטיפול בורידים נפוחים, אם זאת סיכויי ההצלחה של הניתוח נמוכים מאשר בשיטות החדשות. הניתוח מבוצע בהרדמה חלקית או מלאה (בהתאם לכמות הורידים שצריך לשלוף) ואורך בין שעה לשלוש שעות, במהלכו מבצע המנתח מספר חתכים דרכם הוא שולף את כלי הדם הפגומים.

לאחר הניתוח ישאר המטופל לאשפוז קצר בתומו ישוחרר להחלמה בביתו. ההחלמה מניתוח לשליפת ורידים היא קלה ומהירה יחסית, אולם מלווה לעיתים בכאבים, שטפי דם ונפיחות, תופעות אלו עתידות להעלם במהירות.

החסרון המשמעותי שבהליך זה הנו הסיכון לסיבוכים כגון דימומים, דלקות ובמקרים נדירים פקקת ורידים, וכן העובדה כי קיים סיכוי סביר להצטלקות, מסיבות אלו רוב המנתחים מעדיפים לבצע הליך העלמת ורידים באחת השיטות החדשות.

העלמת ורידים בלייזר

הליך זה מבוצע תחת הרדמה מקומית ואורך כ-45 דקות בלבד. במהלכו מחדיר המנתח סיב אופטי אל כלי הדם דרך חתך מזערי בברך או במפשעה, הסיב האופטי מתחמם ובכך הורס את דפנות כלי הדם וגורם למותם.

המטופל בהליך זה ישוחרר לביתו מיד לאחר הטיפול, את שאר התהליך יבצע גופו בכוחות עצמו. החזרה לשגרה תתאפשר כבר ביום המחרת. במהלך ההחלמה יתבקש המטופל ליטול אנטיביוטיקה ותרופות משככות כאבים, למרות שברוב המקרים ההחלמה לא צפוייה להיות מלווה בכאבים משמעותיים.

סיכויי ההצלחה של הליך זה עומדים על קרוב ל-95%, לעיתים ידרשו מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאה משביעת רצון וזאת בהתאם בכמות הורידים המטופלים.

תופעות הלוואי הכרוכות בתהליך כוללות את תופעות הלוואי של הניתוח הקלאסי אולם בסיכויים נמוכים ביותר, תופעות לוואי זמניות שעלולות ללוות את תהליך ההחלמה כוללות איבוד תחושה באזור קטן, שטפי דם והופעת כתמים על העור. לא צפוייה הצטלקות לאחר הליך זה למעט צלקת קטנה ביותר במוקד החדרת הסיב.

אקו סקלרותרפיה

שיטת להעלמת ורידים שעושה שימוש בחומר מטרש. ההליך מבוצע תוך הנחיית דופלקס (צילום אולטרא סאונד של כלי הדם) באמצעותו מאתר הרופא את כלי הדם המטופלים בדיוק רב. ההליך מבוצע ללא הרדמה ואורך דקות ספורות בלבד.

במהלך הטיפול מזריק הרופא בעזרת מזרק קטן חומר מטרש אל תוך כלי הדם המטופל, החומר גורם להתכווצות והרס כלי הדם. לרוב יבוצעו מספר טיפולים בהפרשים של כמה שבועות זה מזה עד להגעה לתוצאה המושלמת.

ההחלמה מהליך זה היא קלה ביותר והחזרה לשגרה יכולה להתבצע כבר ביום הטיפול. במהלך ההחלמה עלולים להופיע כתמים על העור, שטפי דם והאזור יכול להראות מעט בצקי, תופעות אלו חולפות במהרה.

להליך זה סיכויי הצלחה גבוהים מאד ולרוב לא קיימים סיכונים רציניים, אולם חשוב לבחור רופא-מנתח בעל נסיון עשיר בביצוע ההליך שכן הזרקה שגויה של החומר המטרש עלולה לפגוע ברקמות ובמקרים נדירים לגרום לנמק.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן