זריקת אינטרפרון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

זריקות אינטרפרון

זריקות אינטרפרוןזריקות אינטרפרון מהוות שימוש נפוץ לצורך טיפול במחלות שונות כולל סוגי סרטן, טרשת נפוצה, מחלות כבד והפטיטיס b. האינטרפרון הוא למעשה חלבון המיוצר בגוף, זאת בתגובה להופעתם של חיידקים, וירוסים או מחלות זיהומיות שונות.

מטרת האינטרפרונים השונים היא להילחם בתאי הגוף הנגועים, זאת על ידי ייצור חלבונים חדשים הנחוצים לצורך תפקוד יעיל של מערכת החיסון.

סוגי זריקות אינטרפרון

הזריקות זמינות במגוון סוגי סרטן, כולל מלנומה, לוקמיה, סרטן העור, או סרטן הכליות, וכל אחת מהן כוללת מאפיינים מסוימים המסייעים בעת מצבים רפואיים שונים. זריקת האינטרפרון הנפוצה ביותר היא אינטרפרון מסוג אלפא, שכן אינטרפרון זה מיוצר באזורים שונים של הגוף ועשוי לשמש לצורך טיפול יעיל  במחלת הסרטן לסוגיה, זאת על ידי הפעלה תקינה של מערכת החיסון לצורך הפחתת התאים הסרטניים.

גם זריקת אינטרפרון מסוג בטא יעילה לצורך טיפול במצבים רפואיים מסוימים, שכן אינטרפרון זה פועל לצורך מיגור התאים הדלקתיים בגוף, על ידי מניעת העברתם לאזור המוח.

סוג נוסף של אינטרפרון המשמש לצורך טיפול רפואי באמצעות זריקות הוא אינטרפרון גמא, אם כי פעילותו של חלבון זה מוגבלת באופן יחסי לעומת שאר האינטרפרונים, שכן הוא מיוצר רק בקרב תאים שונים במערכת החיסון. בהתאם לכך,אינטרפרון זה עשוי לסייע לצורך תפקוד יעיל של מערכת החיסון ומניעת זיהומים דלקתיים כאלה ואחרים.

מחלות המטופלות בזריקות אינטרפרון

טיפול זה ניתן לצורך חיזוק  מערכת החיסון במטרה לצמצם ככל שניתן את התפשטות הגידול הסרטני במחלות סרטניות. זריקת אינטרפרון אלפא ניתנת לרוב לחולי הפטיטיס b, אולם לרוב זריקה זו יעילה יותר כאשר הדלקת נמצאת בשלביה הראשונים. טיפול זה עשוי לסייע לחיזוק מערכת החיסון לצורך מניעת התפשטות הנגיף.

זריקת אינטרפרון בטא נמצאה יעילה בקרב חולי טרשת נפוצה, שכן הוכח כי טיפול זה עשוי להפחית במידה ניכרת את אופן התפשטות המחלה, זאת בנוסף לשיפור ניכר של התסמינים השונים הנלווים לה. הליך זה מתאפשר באמצעות היכולת של אינטרפרון זה לסייע במיגור אותם תאים המצויים בערכת החיסון אשר עלולים להוביל להתפתחות המחלה, זאת במקביל להפחתת ההליכים הדלקתיים המתרחשים בגוף.

מעבר לכך זריקות אינטרפרון על סוגיו השונים עשויות לשמש לצורך טיפול בבעיות רפואיות נוספות, בין אם מדובר במחלות גניקולוגיות, דלקות מסויימות או מחלות עור שונות.

תופעות לוואי של זריקות אינטרפרון

תופעות הלוואי של הזריקות עלולות לעורר אי נוחות מסוימת בקרב המטופלים, אך הן משתנות בין המקרים. הזריקה עשויה לגרום לרגישות עור וכאבים קלים באזור בו מתבצעת הזריקה, אדמומיות, שינוי במרקם העור ועוד. אולם, לרוב תסמינים אלה מתפוגגים  במהרה לאחר תקופה קצרה.

מעבר לכך, חולים רבים המטופלים באמצעות זריקות אינטרפרון מדווחים על תסמינים שונים הזהים לתסמיני מחלות שונות כגון שפעת, כאבי פרקים, תחושת חום מתמדת, או כאבי שרירים. גם במקרה זה תסמינים אלה מתמתנים בהדרגה מטיפול לטיפול.

לעתים מטופלים רבים מתלוננים בנוסף על תחושה של עייפות מתמדת המתגברת לאורך תקופת הטיפול.  על מנת להתגבר על מצב זה יש להשתדל לא להתאמץ יתר על מידה במהלך תקופה זו, עם זאת פעילות פיזית מבוקרת עשויה לתרום לרעננות הגוף והנפש ולסייע בהפחתת העייפות.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן