טיפול באוזון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בשנת 1915, נכנס האוזון לעולם הרפואה והתגלה כיעיל לשימוש בטיפולי אוזון מקומיים לפצעים, אבובים, כיבי לחץ, ועוד. היום ניתן למצוא יותר ויותר שימושים של טיפול באוזון. הוא מתאים לטיפול בפצעים, כוויות, זיהומים, נפגעי קרינה, הרפס ועוד מחלות כרוניות.

את המינון שלו מתאימים למצב המטופל. שימוש בריכוזי אוזון גבוהים יכול להתאים גם לחיטוי וניקוי. ריכוזי אוזון גבוהים משמשים לחיטוי וניקוי, בעוד שריכוזים נמוכים משמשים לקדם ריפוי.

עולם הרפואה מציע מספר שיטות של טיפול באוזון:

טיפול באוזון לאירוע מוחי

מדובר בטיפול באוזון שנעשה אל תוך הוריד במהלך היומיים הראשונים לאחר התרחשות אירוע מוחי. היתרון החזק של צורת טיפול זו היא ספיגת הבצקת במח, מה שיכול למנוע נזקים בלתי הפיכים. שימוש בטיפול באוזון על פי שיטה זו מונע כמות גדולה של סיבוכים, ונחשב לאחד הטיפולים היעילים ביותר.

טיפול באוזון במים

טיפול של שימוש במי אוזון, הוא טיפול אשר מעשיר מים מזוקקים באוזון, ומאפשר חיטוי זיהומים וכיבים.

טיפול באוזון בסרטן

ההיגיון לקיים את השימוש באוזון לטיפול בסרטן, נובע מתוך האסטרטגיה של ניצול חילוף החומרים בתאים סרטניים. במחקרים שבוצעו בתחום זה, נמצא כי לגידולים סרטניים יש שיעור גבוה יותר של השמדה עם חמצן, מאשר לתאים שאינם סרטניים. חוקרים אחרים מיקדו את מאמציהם על שימוש באוזון כתוספת לקרינה או כימותרפיה. טיפול בשיטה זו הניב הוכחה למידה רבה יותר של הצלחת הטיפול.

אוזון תוך ורידי

בצורת הטיפול הזו, הדם נשאב מתוך הוריד אל בקבוק ואקום מועשר באוזון. הדם מתחבר עם האוזון ותוך זמן קצר מאוד הוא מועשר באוזון. עכשיו לא נותר אלא להחדיר אותו מיידית לתוך הוריד. שיטת הטיפול הזאת מאפשרת מינימום כאבים, והיא יעילה וקצרה.

לצד היתרונות של טיפול זה, קיימים גם חסרונות מעטים: ניתן לקבל אותו רק במרפאה ותחת פיקוח רפואי, והוא יהיה אפשרי בתנאי, כמובן, שקיימים ורידים שאפשר לעבוד איתם.

משחת אוזון

דרך נוספת לטפל באוזון היא משחה שמאופיינת בגז אוזון מועשר. מורחים אותה על עור פגוע. השיטה הזאת היא אמנם יקרה מעט, במיוחד כאשר נדרשים אזורים רחבים לטיפול, אך היא הוכחה כמועילה ויעילה.

כוויות

טיפולי אוזון הם דרך נפלאה ומגוונת לטיפול בכוויות. ההחלמה מהירה יותר, ובעלת הרבה פחות זיהומים.

חוקן אוזון

מדובר בטיפול פנימי של חוקני אוזון. הוא מבוצע באמצעות החדרה של חוקן אל פי הטבעת, ואצל נשים הוא אפשרי גם דרך הנרתיק. אזורים אלו בגוף מאופיינים בריריות שלא יכולות להינזק מן האוזון. להפך, טיפול באוזון בשיטה זו מניב השפעה יעילה מאוד ומהירה, כמו שניתן למצוא בטיפול התוך ורידי.

טיפול באוזון למניעת עייפות כרונית

במקרים של עייפות כרונית, טיפול באוזון יניב תגובה טובה. ספורטאים, למשל, מקבלים עזרה טיפולית זאת עקב חולשה שנגרמת בשל הפרזה באימונים.

אז למה אוזון?

אוזון הוא חמצון רב עצמה. החשיבות שלו למערכות ביולוגיות מאופיין באינטראקציה של האוזון עם רקמות, במיוחד בדם. טיפול באוזון לא יתאפשר אם קיימים התנאים הבאים: הרעלה חריפה של אלכוהול, התקפי לב שהתרחשו לאחרונה, הריון, הפרעות של בלוטת התריס, קרישי דם ואלרגיית אוזון.

מחקרים שהתפרסמו בנושא טיפול באוזון בחנו את ההשפעה של אוזון בחיידק, ומצאו ראיות לחדירה של האוזון אל קרום התא. הממצאים הראו כי כאשר משתמשים באוזון לטיפול קליני, האוזון נראה רעיל לאורגניזמים ולא למטופל.

ממחקרים אחרים עולה כי האוזון הוא בעל השפעות קוטלות פטריות. נמצא כי עיכוב גדילת תאי קנדידה באוזון, תלוי במידה רבה בשלבי הצמיחה שלהם.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן