טיפים מעשיים לחשיבה חיובית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפים לחשיבה חיובית

כוח החשיבה החיובית הוא מושג פופולרי, ולעטיפים לחשיבה חיוביתתים נשמע כמו קלישאה קטנה. אך היתרונות הגופניים והנפשיים של חשיבה חיובית הוכחו על ידי מחקרים מדעיים רבים.

גישה זו לחיים מעניקה יותר ביטחון, משפרת את מצב הרוח ואף מפחיתה את הסבירות להתפתחות מצבים רפואיים כגון לחץ נפשי מוגבר, דיכאון והפרעות אחרות הקשורות ללחץ. כל זה נשמע נהדר, אך מהי המשמעות האמיתית של "כוח החשיבה החיובית"?

ניתן להגדיר חשיבה חיובית כדימויים חיוביים, דיבור עצמי חיובי או אופטימיות כללית, אך כל אלו עדיין מושגים כלליים ומעורפלים. אם אתם רוצים לסגל יעילות בחשיבה חיובית, תזדקקו לדוגמאות מעשיות שיסייעו לכם בתהליך.

להתחיל את היום עם גישה חיובית

האופן בו הבוקר מתחיל, קובע את הטון למשך שארית היום. במקום להניח לרגשות שליליים בבוקר להשתלט על היום, מומלץ להתחיל אותו עם הצהרות חיוביות.

מומלץ לעמוד מול המראה, גם אם מרגישים מטופשים, ולהצהיר הצהרות בסגנון: "היום יהיה יום טוב", או "אני הולך להיות מדהים היום!" תופתעו לגלות כמה היום משתפר.

להפוך כישלונות לשיעורים לחיים

אף אדם אינו מושלם. כל אדם מבצע טעויות ונכשל בהקשרים מרובים, במספר מקומות עבודה, עם אנשים רבים. במקום להתמקד בכישלונות, חשבו על מה שאתם הולכים לעשות בפעם הבאה, והפכו את הכישלון לשיעור.

גישה זו צריכה להיות מגובה בכללים מעשיים. לדוגמא, אתם יכולים למצוא שלושה כללים חדשים לניהול פרויקטים כתוצאה מכך.

להפוך את הדיבור העצמי השלילי לשיחה חיובית

דיבור עצמי שלילי עשוי להתגנב בקלות לתודעה ולעתים קרובות קשה להבחין בו. אדם עשוי לחשוב שהוא כה גרוע בתחום מסוים, עד כי לא היה עליו לנסות אותו מלכתחילה.

אך מחשבות אלו הופכות לרגשות מופנמים ועשויות להטביע את חותמן על התפיסה העצמית. כשאתם תופסים את עצמכם מתנהגים כך, עצרו והחליפו את המחשבות השליליות בחיוביות.

דגש על ההווה

לא על היום או השעה, אלא על הרגע המדויק. מומלץ לשכוח מתרחישים שליליים שהתרחשו לפני חמש דקות, ולא לחשוב על תרחישים שעלולים להתרחש בעוד חמש דקות. הדגש צריך להיות מוצב על רגע אחד.

ברוב המקרים, תמצאו שהמצב אינו נורא כפי שחשבתם. רוב התרחישים השליליים נובעים מזיכרון של אירוע חדש או מדמיון מוגזם של אירוע עתידי אפשרי. הישארו ברגע הנוכחי.

למצוא חברים חיובים

כשאדם מקיף עצמו באנשים חיוביים, הוא נשמע חיובי, ושומע סיפורים חיוביים. המילים החיוביות מסביב שוקעות ומשפיעות על קו החשיבה, המשפיע על המילים, ותורם באופן זהה לקבוצה. מציאת אנשים חיוביים על מנת למלא את החיים עשויה להיות משימה מורכבת, אך יש להימנע מסביבה שלילית לפני שהיא תשפיע על הבריאות.

מומלץ לנקוט בכל הצעדים הדרושים לשיפור הגישה החיובית של אחרים, והניחו לחיוביות שלכם להשפיע עליהם באותה דרך.

מציאת הומור במצבים קשים – מומלץ לחוות הומור אפילו במצבים המורכבים ביותר. יש לזכור שמצב זה ישתפר ולנסות לפצות עם הומור. נניח שפיטרו אתכם מהעבודה, דמיינו שאתם עוברים את היום האחרון בעבודה באופן האבסורדי ביותר, או חשבו על העבודה המגוחכת ביותר שאתם יכולים למצוא כעת, כגון לעצב פסלים  ממסטיקים.

התמקדות בדברים הטובים, קטנים ככל שיהיו – כמעט תמיד מתעוררים מכשולים לאורך היום. אין דבר כזה יום מושלם. כשהאתגרים מתרחשים, יש להתמקד ביתרונות, לא משנה כמה קלים או לא חשובים הם נראים. לדוגמא, אם אתם תקועים בפקק תנועה, חשבו על כך שכעת יש לכם זמן להקשיב למוסיקה האהובה עליכם.

כמעט כל אדם, בכל מצב, יכול ליישם טיפים מעשיים אלו בחייו, ולהגדיל את הגישה החיובית, הטומנת בחובה יתרונות משמעותיים לבריאות הנפשית והפיזית.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן