לאילו מצבים משמשת אנטיביוטיקה מוקסיפן?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הכל על הידבקויות ברחם

מוקסיפןמוקסיפן (Moxypen), המוכרת גם כמוקסיויט (Moxyvit), היא תרופה אנטיביוטית השייכת למשפחת הפניצילינים חצי סינתטיים. תרופה זו משמשת כטיפול במקרים של זיהומים שונים, הנגרמים על ידי החיידקים הרגישים לרכיבים שבה.

מוקסיפין יעילה במיוחד כטיפול בזיהומי אף אוזן גרון, זיהומים בדרכי הנשימה, זיהומים בשלפוחית השתן, זיהומים בעור, זיהומים ברקמות רכות וגם במקרה של הידבקות בזיבה המועברת במגע מיני.  התרופה עוזרת גם למנוע זיהומים חיידקיים אפשריים, במהלך טיפולים רפואיים באנשים בסיכון, כגון טיפולי שיניים.

מצבים רפואיים בהם מומלץ להשתמש במוקסיפן

מוקסיפן היא תרופה הניתנת במרשם רופא בלבד והיא נמצאת בסל התרופות. מטרתה העיקרית של התרופה היא לסייע במקרים של זיהומים מכל מיני סוגים, החושפים את הגוף לחיידקים מסוכנים. זיהומים אלה עשויים לפגוע במערכות הגוף ולגרום לנזק חמור.

אלה יכולים להיות זיהומים באזורים שונים בגוף ואף במערכות נרחבות. במקביל היא ניתנת גם כתרופת מנע כדי למנוע זיהומים אפשריים ובעיקר בקרב מטופלים הסובלים ממערכת חיסון חלשה וחשופים, בזמן הטיפול, לזיהומים שונים.

אופן השימוש במוקסיפן

התרופה מגיעה באחת מתוך שתי תצורות: כסירופ או כטבליות לבליעה. המינון של התרופה נקבע על ידי הרופא המטפל ובהתאם לסוג הזיהום שממנו סובל המטופל. מבוגרים נוטלים לרוב כמות של 500 מ"ג בכל שמונה שעות או כמות של אלף מיליגרם פעמיים ביום.

במקרים של זיבה או זיהום בשלפוחית השתן, נדרש המטופל ליטול מנה אחת ביום של 3 גרם. כמנע, מוצעת מנע אחת, חד פעמית, של 3 גרם וכשעה לפני הטיפול. לילדים נקבעת מנה במינון הנע בין עשרים עד ארבעים מיליגרם ביום, בחלוקה של שתיים עד שלוש מנות ביום, אותן יש לקחת במרווחי זמן הנעים בין שמונה ל-12 שעות. כמנע מקבלים הילדים כמות של 1.5 גרם עד גיל עשר.

תופעות לוואי כתוצאה מהשימוש במוקסיפן

תופעות לוואי אפשרויות לנוטלים מוקסיפן יכולות להיות כאבי בטן, שלשולים, בחילות או הקאות ופריחה עם או ללא גרוד . במקביל, ייתכן ויופיעו תופעות נוספות, אם כי נדירות הרבה יותר כמו סחרחורות, דלקת בכליות ופטריה בנרתיק או בפה. במקרים של גירוד, חום, או נפיחות בפרקים, ייתכן ומדובר באלרגיה לתרופה.

במקרים אלו יש להתייעץ עם הרופא המטפל לקבלת אנטיביוטיקה מסוג אחר. שילוב של התרופה עם תרופות אחרות יכול גם הוא לגרום לתופעות שונות, ולכן ישנה חשיבות רבה מאד בהיוועצות עם הרופא ובחינת האפשרויות השונות לפני נטילתה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן