המחלות המפחידות מהן אתם בהחלט מעוניינים להימנע

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המחלות המפחידות בעולם

המחלות המפחידות בעולםאנשים רבים זוכרים את הסרט "איש הפיל", המספר על אדם בעל מחלה נדירה המשווה לו מראה של פיל. הצפייה בסרט היא רגעים של בידור, אך כשהמחלה מופיעה במציאות, היא הופכת לסרט אימה.

ואכן, קיימות מחלות גנטיות נדירות הגורמות לאנשים להזדקן במהרה, לגדל איברים עד שמקבלים מראה הדומה לזה של פיל, ואף לגדל יבלות מיוחדות ורבות שלעין הפשוטה יראו כתהליך הפיכה של אדם לעץ.

פרוג'ריה – חיים במסלול המהיר

פרוג'ריה הינה מחלה גנטית נדירה ביותר, המופיעה באחד מתוך ארבעה מיליון אנשים. התסמינים הראשונים מופיעים בגיל מספר חודשים, כאשר מבחינים שהתינוק אינו גדל כמצופה מעקומת הגדילה. בהמשך יופיעו סימפטומים נוספים: התקשחות של העור ורגישות משמעותית לפציעות, קרחת והיעדר שיער בכל הגוף, ראש גדול ביחס לגוף, פרצוף קטן עם סנטר מחודד ואף בצורת מקור קטן.

בתקופת ההתבגרות העור הופך מקומט ודקיק, ובעיות רפואיות המופיעות בדרך כלל בזקנה תוקפות את הפעוט – אתרוסקלרוזיס אוטם שריר הלב, אוסטאופורוזיס ואבדן מסת שריר ושומן, אי ספיקת כליות, אבדן ראיה. לרפואה היום אין מזור למחלה למעט טיפול סימפטומטי, ותוחלת החיים הממוצעת של ילד עם פרוג'ריה עומדת על 13 שנים.

סינדרום פרוטאוס – משגעי הפילים

פרוטאוס היא מחלה גנטית נדירה בה ישנה גדילה לא מבוקרת של עצם, עור ורקמות נוספות. המחלה יוצרת אסימטריה משמעתית בגוף, שהולכת ומחמירה עם הזמן, וזאת על ידי פגיעה באתרים מסוימים בלבד. האתרים הנפוצים שנפגעים הם: עצמות הגפיים, הצלעות, עמוד השדרה והגולגולת. לעתים קיימת גם פגיעה נוירולוגית, אך אך חלק מהחולים מתפקדים היטב.

ברוב המקרים, מחלה זו אינה מאובחנת לאחר הלידה. ניצנים של גדילה לא תקינה מופיעים כבר בגיל חצי שנה, ונעשים משמעותיים בגיל שנה וחצי. מאפיינים חיצוניים של הסובלים מסינדרום פרוטאוס כוללים פרצוף צר, עיניים מלוכסנות מעט, גשר אף נמוך עם נחיריים רחבים. גם למחלה נדירה זו, הפוגעת בכאדם אחד ממיליון, אין עדיין מרפא, אך ישנה תרופה הנמצאת כעת במחקר.

איש העץ – אפידרמודיספלזיה ורוציפורם

יערות מכושפים עם עצים שמתעוררים לתחיה אינם מעוררים השראה רבה בקרב החולים בתסמונת הנדירה "אפידרמודיספלזיה ורוציפורם". אולי להפך. הלוקים במצב זה מפתחים יבלות עוריות בצורות שונות שהולכות וגדלות, ויחד איתן מתפתח ברוב המקרים גם סרטן העור. מראה היבלות הרבות מזכיר מראה של עץ עבות. הנגעים יכולים להופיע בכל מקום בגוף, בכפות הידיים והרגליים, על הצוואר, באזור הפנים.

המחלה מתפרצת באנשים עם הפרעה גנטית נדירה, שחוו הדבקה סביבתית בווירוס עורי נפוץ – וירוס הפפילומה. התסמונת נוטה להופיע בין גילאי שעה עד גיל עשרים. למחלה זו אמנם אין תרופה שמרפאת אותה, אך קיימים טיפולים שונים המקלים מאד את הסימפטומים, וכן מוצעים למטופלים ניתוחים חוזרים להסרת הנגעים, מה שחשוב אסתטית וכן על מנת למנוע התפשטות של הקרצינומה.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן