המיתוסים הבריאותיים שהופרכו על ידי המדע

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מיתוסים על בריאות שהופרכו

מיתוסים על בריאות שהופרכומי לא מכיר את המיתוס שאכילת גזר משפרת את הראייה או שמומלץ לשתות שמונה כוסות מים ביום, אין אדם שלא נחשף לגילויים מדהימים כאלה ואחרים בעולם הבריאות ואורח החיים הנכון, וחש מבוכה לנוכח העובדה שמאוחר יותר התברר שאלו הם מיתוסים ותו לא, ואף הטעיות של ממש שאינן מבוססות על עובדות בדוקות ומדעיות.

ובכן, הגיע הזמן לשים סוף לאותן "אגדות" ושמועות המלוות אותנו לאורך כל שלבי החיים ומנסות לומר לנו מה טוב ומה לא.

חלב טוב לגוף

עובדה זו מקורה במסע שיווקי מוצלח למדי אשר הצליח לחדור לראשנו, זוהי למעשה שטיפת מוח של ממש אשר הצליחה לשכנע אותנו בנכונות הקביעה.

איגוד הבריאות ממליץ לשתות שלוש כוסות חלב ביום על מנת לקבל את מנת הסידן וויטמין D המחזקים וחיוניים לגופנו, אולם מחקרים בנושא מראים כי אי קשר בין צריכת חלב או תוספי סידן לבין מניעה של שברים בעצמות, למעשה לא נמצא כל קשר כי חלב גורם להתחזקות העצם ומפחית את הסיכון לשברים.

תזונה אורגנית בריאה יותר

תזונה אורגנית אינה בהכרח נקי מחומרים כימיים ואינו בריא יותר לנו ממזון אחר, בעלי החוות האורגניות מגישים בקשה לשימוש בחומרי הדברה וחומרים כימיים אשר במקרים רבים גרועים מחומרים אחרים המשמשים לגידול מזון שאינו אורגני ואף פוגעים בסביבה בצורה חמורה לא פחות.

מומחי תזונה טוענים כי רמת החומרים הכימיים הן במזון אורגני והן במזון אחר כה נמוכה עד כי אין לה השפעה כלל בכל מקרה. על סמך בדיקות ומחקרים לא הוכח כי מזון אורגני מכיל יותר רכיבים תזונתיים מועילים ממזון אחר.

חוק חמש השניות

ה"חוק" הנפוץ, לפיו מאכל אהוב שנפל לרצפה, עדיין טוב לאכילה בחמש השניות הראשונות. ובכן, לא ממש. חוק חמש השניות אינו אמתי ובקטריות יכולות התחבר למזון בתוך אלפית שנייה.

אמנם נכון שמזון לח מושך יותר בקטריות ממזון יבש, אך לא קיים טווח זמן "בטוח" בנושא ומה שקובע הוא עד כמה נקייה הרצפה, וההחלטה האם לאכול את המזון היא שלכם, אולם אם ניקח בחשבון כי על הרצפה הזו דרכו אנשים אשר הסתובבו לפני כן ברחוב אנחנו לא היינו ממליצים על כך.

שוקולד גורם לאקנה

במשך חודש שלם האכילו מדענים אלפי נבדקים בחטיפי שוקולד המכילים כמויות שוקולד הגבוהות במאות אחוזים מאלה הנמצאות בחטיפים נפוצים אחרים, והאכילו קבוצה שנייה בחטיפי שוקולד מזויפים שאינם מכילים שוקולד כלל.

בסיום המחקר, לא נמצא כל הבדל במספר נגעי האקנה החדשים בין שתי הקבוצות, כך שלא נקבעה כל השפעה בין אכילת שוקולד להתפתחות פצעי אקנה.

חשוב לאכול תפוח אחד ביום – תפוחים מכילים ויטמין C וסיבים אשר חשובים ותורמים לבריאות לטווח הארוך, אך אכילת תפוח אינה מספקת את כל שנדרש לנו. במידה וחדרו וירוסים או בקטריות לגופנו התפוח למרבה האכזבה לא יסייע כלל להגן עלינו, כך שאל תוותרו על ביצוע חיסון לשפעת גם אם אתם אוכלים תפוח ביום.

קפה עוצר את הגדילה – על סמך מחקרים לא נמצא כל קשר בין צריכת קפה לבין עצירת גדילת העצמות בקרב ילדים. בקרב מבוגרים נמצא כי אמנם קפה עלול לגרום לבריחת סידן מינימלית אולם ההשפעה היא מינורית כך שכף חלב תחזיר את כמות הסידן שברח.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן