שירותי בריאות בישראל

מכשירי שמיעה

מכשירי שמיעהבמרבית המקרים, אנו מתקשים להכיר בכך שיש לנו ירידה באיכות השמיעה או שלעיתים אנחנו לא מבחינים בכך בזמן. ניתן לאבחן באופן עצמאי את הצורך במכשיר שמיעה בכמה דרכים.

ראשית, בדקו את עצמכם בשעת שיחה, ושימו לב האם אתם שומעים את השיחה בבירור או שמא אתם שומעים רק חלקי משפט או חלקי מילים. בעת שיחת טלפון, שימו לב האם אתם נתקלים בקושי להבין את הנאמר על ידי הצד השני.

שימו לב האם אתם מבקשים מאנשים באופן קבוע לחזור על משפטים בשנית. כאשר אתם נמצאים בסביבה סואנת – בדקו האם אתם מתקשים לקיים שיחה תקינה. אם כן, יכול להיות שיש לכם צורך במכשיר שמיעה. פנו לבדיקה אצל רופא אף אוזן גרון במרפאה הקרובה לביתכם, או פנו למכון אודיולוגי לביצוע בדיקות שמיעה ובמידת הצורך התאמת מכשיר השמיעה.

למי מיועדים מכשירי שמיעה?

מכשירי שמיעה מיועדים גם ובעיקר לסובלים מלקות שמיעה חלקית. ישנם סוגים רבים של מכשירי שמיעה בעלי טכנולוגיה חדשנית ומפותחת. תפקיד הרופא הוא להתאים לכל לקוי שמיעה את המכשיר המתאים לו.

איך מכשירי שמיעה עובדים?

כיום ישנם מכשירי שמיעה דיגיטליים בעלי טכנולוגיה מתקדמת, אשר דוגמים את הצלילים תוך כדי הפחתת רעשי רק מיותרים והגברת התדרים המרכזיים, כמו למשל דיבור. באמצעות הטכנולוגיה הזו ניתן להשיג שמיעה כמה שיותר טבעית ונינוחה, וכלל לא תרגישו שיש לכם מכשירי שמיעה באוזניים.

כיום ישנם מכשירי שמיעה מזעריים שבקושי מרגישים בהם, וניתן להרכיבם בצורה כזו שיהפכו ממש בלתי נראים, ומותאמים באופן אישי לפי צרכיו השונים של המשתמש.

סוגים

למה כדאי לרכוש מכשירי שמיעה?

דמיינו לעצמכם עולם שבו אתם שומעים את ציוץ הציפורים ואת שאון הים, עולם שבו לא צריך לקרוא לכם כמה פעמים על מנת להסב את תשומת ליבכם, עולם שבו אתם שותפים מלאים בשיחה ולא מרגישים כל הזמן בחוץ בגלל שפספסתם חלקים ממנה, עולם שבו אתם יכולים לצפות בטלוויזיה מבלי לעקוב כל הזמן אחר הכתוביות. עולם כזה באמת קיים, והוא ממש בהישג ידכם, וכל זאת על ידי רכישת מכשירי שמיעה מתקדמים ומשוכללים.

מה לעשות כאשר ילדי סובל מליקויי שמיעה?

ילדינו יקרים לנו, וכל בעיה שהם סובלים ממנה משפיעה גם עלינו. שאיפתנו העיקרית היא שילדנו יהיה בריא, מאושר, ויממש את יכולותיו ואת מלוא הפוטנציאל הטמון בו.

כאשר ילד מאובחן ע"י גורם מוסמך כמו קלינאי תקשורת כסובל מליקויי שמיעה, הדבר משפיע רבות על כל הרבדים של חייו, ויכול לגרום לבעיות בתקשורת וקשיים חברתיים, חוסר ריכוז, קושי בתפקוד בלימודים, ירידה בביטחון העצמי, וכדומה.

בזכות שימוש במכשירי שמיעה ילדכם יוכל לנהל אורח חיים תקין, מלא ופעיל. וכפי שכבר נאמר, ישנם מכשירי שמיעה קטנים ומשוכללים, שלא יבלטו ולא ימשכו תשומת לב, ולא יפריעו לו לשחק או יגרמו לו לחוסר נוחות.

כאשר  אם כך, רכישת מכשירי שמיעה לילדים הסובלים מליקויי שמיעה אינה פריווילגיה, אלא חובתו של כל הורה האחראי על שלומו של ילדו.

סבסוד

בהתאם לשינוי בסל התרופות קישישים זכאים לקבל סבסוד על רכישת מכשיר שמיעה עד לתקרה שנקבעה. ההחזר הכספי מתקבל מקופת החולים.

>

Exit mobile version