התרופה פרצטמול

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

התרופה פרצטמול

התרופה פרצטמולהתרופה פרצטמול היא משכך כאבים ומיועדת גם להפחתת חום. מנגנון הפעולה המדויק שלה אינו ידוע. היא משמשת לטיפול במצבים רבים כגון כאבי ראש, כאבי שרירים, דלקת פרקים, כאבי גב, כאבי שיניים, הצטננות וחום.

פרצטמול משחררת כאבים בדלקת מפרקים קלה, אך אינה משפיעה על הדלקת והנפיחות הבסיסית של המפרק.

פרצטמול: מידע חשוב

קיימים מותגים רבים וגרסאות שונות של פרצטמול, והתרופה זמינה בבתי מרקחת ללא מרשם. אין להשתמש במינון גבוה יותר מהמומלץ, שכן מנת יתר של פרצטמול עלולה לגרום לנזק חמור. המינון המקסימלי למבוגרים הוא אלף מיליגרם לכל מנה.

נטילת מינון יתר של פרצטמול עלולה לגרום לנזק לכבד. אם אתם שותים למעלה משלושה משקאות אלכוהוליים ביום, התייעצו עם הרופא טרם נטילת פרצטמול, ולעולם אל תשתמשו בלמעלה מאלפיים מיליגרם ליום.

חשיבות הייעוץ הרפואי

אין להשתמש בפרצטמול מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא כששותים למעלה משלושה משקאות אלכוהוליים ליום, או כשקיימת מחלת כבד אלכוהולית (שחמת). אין להשתמש במשככי כאבים אחרים ללא מרשם לטיפול בשיעולים, הצטננות, או אלרגיות, מבלי להתייעץ תחילה עם הרופא או הרוקח.

פרצטמול נכלל כחלק מהמרכיבים בתרופות רבות. אם אתם משתמשים במוצרים מסוימים יחד, אתם עלולים להשתמש בטעות במינון גבוה מדי של פרצטמול. יש לקרוא את תוויות כל התרופות האחרות בהן משתמשים על מנת לקבוע אם הן מכילות אצטמינופין, פרצטמול או APAP.

לפני נטילת פרצטמול

אין להשתמש בתרופה זו במצב של אלרגיה לאצטמינופין או לפרצטמול, ויש להתייעץ עם הרופא או הרוקח אם השימוש בתרופה בטוח במצבים של מחלת כבד או היסטוריה של אלכוהוליזם.

לא ידוע אם פרצטמול פוגעת בעובר. אישה הרה צריכה ליידע את הרופא טרם השימוש בתרופה, שכן היא עלולה לעבור לחלב האם ועשויה להזיק לתינוק במהלך ההנקה.

כיצד ניתן להשתמש בפרצטמול?

יש להשתמש בתרופה בדיוק בהתאם להנחיות על גבי התווית, או כפי שנקבע על ידי הרופא. אין להשתמש בתרופה זו יותר מהמינון המומלץ. אם מטפלים בילדים עם פרצטמול, יש להקפיד על הוראות המינון המצוינות על התווית, ואין לתת את התרופה לילד מתחת לגיל שנתיים, ללא עצת הרופא.

למדידת המינון הנכון של פרצטמול נוזלי, יש להשתמש בכף או כוס מדידה מיוחדת, ולא בכף רגילה. אם אין לכם מכשיר למדידת המינון, בקשו מהרוקח. לעיתים יש לנער את הבקבוק טרם השימוש.

הפסקת השימוש בפרצטמול

יש להפסיק את השימוש בתרופה ולהתייעץ עם הרופא במצבים הבאים:

  • החום עדיין נמשך לאחר שלושה ימי שימוש בתרופה.
  • הכאבים עדיין ממשיכים לאחר שבוע שימוש בתרופה, או חמישה ימים אם מטפלים בילד.
  • התרחשות מצבים רפואיים כגון פריחה בעור, כאב ראש מתמשך או אדמומיות או נפיחות.
  • אם התסמינים מחמירים, או אם מתפתחים תסמינים חדשים.

אמצעי זהירות בנטילת פרצטמול

בדיקת גלוקוז בשתן עלולה להניב תוצאות שגויות במהלך נטילת התרופה. יש להתייעץ עם הרופא במצב של סוכרת והתעוררות שינויים ברמות הגלוקוז במהלך הטיפול. יש לשמור את התרופה בטמפרטורת החדר, הרחק מחום ולחות. היות והשימוש בפרצטמול מבוצע ברוב המקרים בעת הצורך בלבד, לא קיים לוח זמני קבוע למועדי נטילת התרופה.

אם משתמשים בה באופן קבוע, יש לקחת גלולה נוספת ברגע שנזכרים, ולפעול בהתאם להוראות. אין לקחת תרופה נוספת על מנת לפצות על מנה שהוחמצה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן