צניחת עפעפיים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול קריותרפיה למניעת הזדקנות - להישאר צעיר לנצח

צניחת עפעפייםצניחת עפעפיים היא תופעה בה העפעף העליון נופל ומכסה חלק מהאישון, התוצאה לכך היא חסימת החלק העליון בשדה הראייה של העין, התופעה עשויה להתרחש בעין אחת או בשתיהן.

במקרים בהם נפילת העפעפיים חמורה נאלץ הסובל מהבעיה להרים את העפעף בעזרת האצבע או תוך הטיית הראש לאחור.

סיבות לצניחת עפעפיים

התופעה מתרחשת בעיקר בקרב אנשים בגיל מתקדם עקב רפיון בגיד המחבר את השריר האחראי על הרמת העפעף, כך נוצר מצב בו השריר הרפוי אינו יכול להחזיק את העפעף במצב פתוח באופן מלא כפי שרצוי. טראומה הפוגעת בגיד כתוצאה מפציעה או בשל ניתוח קודם בעיניים וכן בעקבות שימוש ממושך בעדשות מגע.

צניחת עפעפיים עשויה להיות מולדת ולעתים מופיעה בתינוקות מיד לאחר הלידה, מצב זה נוצר עקב התפתחות לקויה של השריר האחראי על הרמת העפעף. במקרים בהם צניחת העפעף המולדת פוגעת בראייה יש לפנות לטיפול רפואי בהקדם על מנת למנוע התפתחות מצבים של עין עצלה או תנוחת ראש בלתי תקינה.

טיפול בצניחת עפעפיים

הטיפול בבעיה מתבצע באמצעות ניתוח העשוי להיות מלווה בשילוב של מתיחת עפעפיים או הרמת גבות. בטרם הניתוח יעדכן הרופא המנתח את המטופל בכל האפשרויות העומדות לפניו. במקרים מסוימים קיים צורך לבצע בטרם הניתוח בדיקה ממוחשבת של שדה הראייה על מנת לאתר הפרעות בראייה כתוצאה מנפילת העפעף. ה

ניתוח כולל קיצור של הגיד הרפוי על מנת לחזק את האחיזה שלו בשריר, ההליך לרוב אינו כולל טיפול בשריר עצמו אשר ברוב המקרים נותר חזק ומתפקד באופן תקין. הניתוח אינו כרוך באשפוז ומבוצע בהרדמה מקומית מלבד בקרב ילדים. אורך הניתוח כשעה ובסיומו משוחזר המצב הסימטרי של העפעפיים ומוחזרים קווי המתאר המקוריים שלהם.

ניתוח להרמת עפעפיים

כשאין צורך בהסרת עודפי עור, מבוצע הניתוח באמצעות חתך בחלק הפנימי של העפעף כך שנמנעת היווצרות של צלקת חיצונית על גבי העור.

במקרים נדירים בהם צניחת העפעף היא מולדת כתוצאה מחולשת השריר, יש צורך לחבר את העפעף לשריר המצח, ההליך מתבצע באמצעות חוט ניילון או סיליקון או באמצעות רקמה הנלקחת מהחלק האחורי של הירך. לאחר הניתוח שרירי המצח מאפשרים את הרמתם של העפעפיים.

תוצאות ניתוח להרמת עפעפיי

לאחר הניתוח צפויה להופיע נפיחות וכן שטפי דם בעפעפיים המנותחים, ניתן להיעזר ברטיות קרות וכן בהגבהה של הראש על מנת להקל על תחושת האי נוחות. תופעת לוואי נפוצה לאחר ניתוח להרמת עפעפיים הוא יובש בעיניים ולכן יש להשתמש בטיפות עיניים המהוות תחליף לדמעות

מומלץ להימנע מפעילות גופנית מאומצת, כולל פעילות אנאירובית ואירובית, בשבוע הראשון שלאחר הניתוח. הסיבה לכך היא שפעילות מאומצת מגדילה את הסיכון להתנפחות באזור הניתוח. אין להרכיב עדשות מגע ארבעה שבועות לאחר הניתוח וזאת משום שהעפעפיים עשויים להיות נוקשים והעיניים יבשות.

תופעות לוואי לאחר הניתוח

בחלק מהמקרים, מתרחשות תופעות טשטוש ראייה או על רגישות לאור במשך מספר ימים לאחר הניתוח, הסיבה לכך היא היובש בעיניים. במקרים נדירים עשויות להופיע נקודות לבנות קטנות באזור התפר, ניתן להסירן בקלות בעזרת מחט במרפאה המטפלת.

בחלק מהמקרים, עלולה להיווצר אסימטריות בתנוחת העפעפיים בין שתי העיניים לאחר הניתוח. במצב זה יש לפנות לרופא המטפל על מנת לבצע תיקון של העיוות בהליך ניתוחי נוסף וקצר.

ההחלמה מהניתוח כוללת נפיחות וספיגת הדימום בעפעפיים אשר עשויים להפוך לכחולים או ירוקים מעט, לרוב הנפיחות חולפת עד לשבועיים מזמן הניתוח ובשלב זה ניתן לחזור לעבודה ולפעילות רגילה, כמו כן בימים הראשונים שלאחר הניתוח העפעפיים לא יסגרו לחלוטין ומומלץ להשתמש במשחות וחומרים מסככים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן