התרופה צפורל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול קריותרפיה למניעת הזדקנות

התרופה צפורלהתרופה צפורל, המוכרת גם כצפלקסין וכצפוויט, היא תרופה אנטיביוטית, השייכת למשפחת הצפלוספורינים. התרופה משמשת לטיפול בזיהומים מסוגים שונים, עליהם אחראיים חיידקים שאינם עמידים לרכיבים המיוחדים שבתרופה.

צפורל: לחימה בחיידקים ושיקום הגוף

התרופה טובה כטיפול במקרים של דלקת האוזן התיכונה, דלקות בדרכי הנשימה, סינוסיטיס, זיהומים חיידקיים בעור, דלקת בדרכי השתן וזיהומים בעצמות ובמפרקים. במקרים מסוימים משמשת התרופה גם כטיפול במקרים של דלקת הלוע והשקדים הן אצל מבוגרים והן אצל ילדים. החומר הפעיל בתרופה נקרה Cefuroxime.

אופן השימוש בתרופה צפורל

התרופה מגיעה בתצורת טבליות או תרחיף. המינון נקבע על ידי הרופא המטפל בהתאם לסוג הזיהום, מידת חומרתו וגם גיל המטופל. באופן כללי, תדירות נטילת התרופה היא כל 6 שעות (אם נקבע שיש ליטול אותה 4 פעמים ביות) או בכל 12 שעות (אם נקבע כי יש ליטול אותה פעמיים ביום).

במקרה של זיהום באוזן התיכונה, זיהום בדרכי הנשימה, זיהום מין ושתן או זיהום עצמות ומפרקים, מומלץ למבוגרים ליטול כמות של בין 250 מ"ג ל-500 מ"ג בכל 6 שעות, במקרה של זיהומים קשים כמות של 500 מ"ג עד 1000 מ"ג בכל 6 שעות, וכאשר המטופלים הם ילדים, מומלץ ליטול כמות של בין 25 מ"ג ל-100 מ"ג לכל 1 ק"ג ליום בכל 6 שעות. הכמות המרבית לילדים היא 3 גרם. ניתן ליטול את התרופה לפני האוכל, בזמן האוכל או אחרי האוכל.

תופעות לוואי

תופעות הלוואי האפשרויות עם נטילת התרופה יכולות להיות עייפות, סחרחורת, כאבי ראש, בחילה או שלשול, גרד והפרשות מהנרתיק או פצעים בפה או בלשון. תופעות אלו לרוב קלות וחולפות מעצמן בתוך פרק זמן קצר.

תופעות המצריכות הפסקה מידית של התרופה ופנייה אל הרופא המטפל יכולות להיות קשיי נשימה, פריחה בעור, שלשול חריף עם חום או בלי חום וכאבי בטן חזקים. גם צהבת, כאב או נפיחות בשרירים או במפרקים, חולשה קיצונית, חבורות או דימומים, הזיות ובלבול הן תופעות המצריכות פנייה מהירה לרופא.

מומלץ להימנע מנטילת התרופה בזמן נהיגה ולהגביל את כמות צריכת האלכוהול כשנוטלים אותה. כאשר מדובר בתינוקות ובילדים צעירים מאד, יש לוודא כי הכמות אותה נוטלים מותאמת למשקלם. לקשישים הנוטלים את התרופה יש סיכוי גבוה יותר לפתח את תופעות הלוואי. ייתכן ובמקרים מסוימים יהיה צורך להפחית את כמות המינון כדי למנוע זאת.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן