שימוש בקלנועית בגיל הזהב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שימוש בקלנועית בגיל הזהב

קלנועית היא פתרון מעולה לבני גיל הזהב ולבעלי מוגבלויות פיזיות מבחינת ניוד וחופש תנועה שלולא הכלי החשמלי הקטן והיעיל הזה היו קשים עד בלתי אפשריים ללא עזרה מסיבית מהזולת. נסקור את היתרונות של הכלי היעיל והנוח הזה שישראל נחשבת מעצמה בייצור, פיתוח וכמובן שימוש בו.

קלנועית – איכות חיים גבוהה ועצמאותשימוש בקלנועית בגיל הזהב

בגילאים המבוגרים כושר הניידות נפגע במרבית המקרים, זוהי דרכו של הטבע, הירידה ביכולות בסיסיות אלו מובילה למצבים נפשיים קשים ותחושות של אובדן העצמאות, מבוגרים רבים נאלצים להסתמך על עזרת משפחה וחברים כדי להגיע מנקודה לנקודה.

קלנועית מקלה מאוד על מצבים אלו ואף מבטלת לחלוטין את התלות ואת אובדן היכולות במקרים מסוימים, הקלנועית מאפשרת למבוגרים ובעלי מוגבלויות פיזיות אפשרות נוחה ויעילה להגיע ממקום למקום על גבי כלי שלא מצריך מאמץ או הכשרה מיוחדת כדי להיעזר בו.

קלנועית – לכל אזור ולכל משימה

תחום הקלנועיות היום מאוד מפותח ואין הגבלה מבחינת האזור בו גר האדם שזקוק לשירותי קלנועית או למשימות שאותו אדם מעוניין או צריך לבצע.
ניתן להתאים קלנועית לסוג המשטחים עליהם נוסעים, בין אם מדובר על סביבה כפרית יותר או סביבה עירונית או למשל ישובים הרריים עם עליות וירידות רבות.

כמו כן, קלנועית יכולה להתאים למגוון משימות וצרכים שכוללים הובלת ציוד אישי בעזרת סלים וארגזים קדמיים, אחוריים או שילוב של שניהם.
הפיתרון כל כך יעיל ונוח עד כי אפילו מפעלים וארגונים שונים כמו בתי חולים, אימצו את הקלנועית כפיתרון המועדף מבחינת ניידות מהירה ונוחה בסביבת העבודה.

בטיחות מעולה לנהגים

למרות שקלנועיות לא מגיעות למהירויות גבוהות במיוחד (עד 15 קמ"ש) עדיין מדובר על כלי רכב וישנן סכנות תחבורתיות בכל מקום ומשטח עליו נוסעים. נושא הבטיחות הוא חשוב מאוד לכל יצרני הכלים ויש דגש מהותי על הנושא.

פתרונות בטיחות אלו כוללים למשל:

  • גלגלים רחבים בדגמי קלנועית מסוימים
  • מרכז כובד נמוך שמקנה יציבות מקסימלית
  • שלדות קשיחות וחזקות
  • מנגנוני עצירה אוטומטיים בעת עזיבת דוושות ההאצה
  • פגושים חזקים ובעלי יכולת ספיגה של האנרגיה בעת פגיעות
  • מערכות שליטה ובקרה במצבי אובדן שליטה
  • מערכות המונעות התהפכות
  • אמצעי מדידה והמחשה למצב המצבר כך שהנהג לא ייתקע באמצע הדרך ללא טעינה

יש דגש חזק על היבטי הבטיחות השונים בתחום הקלנועיות גם משום שמדובר על כלי רכב לכל דבר וגם כי הם מיועדים למגוון רחב מאוד של אוכלוסיות ובעלי צרכים שונים, גם למבוגרים שהיכולות הפיזיות או אף הקוגניטיביות שלהם אינן כפי שהיו בעבר ולכן יש להתכונן להרבה מקרים מראש עם אמצעים שימנעו פגיעות בכמה שיותר דרכים.

אין צורך ברישיון או הכשרה

נהיגה על קלנועית לא מצריכה רישיון רשמי או הכשרה כלשהי, פשוט עולים על הכלי ומתחילים לנסוע, הנהיגה פשוטה ואינטואיטיבית בעזרת מערכות פשוטות וללא מרכיבים רבים ומסובכים.

במרבית הכלים ניתן להתקדם קדימה ואחורה כאשר אין תוספות או אבזור מיוחד שמסיחים את הדעת או מקשים על הנהיגה כפי שקיים במכוניות. כמו כן לא מדובר על כלי רכב רשמי ולכן אין צורך בביטוח חובה.

נוחות ללא פשרות

קלנועית היא כלי נוח ויעיל מאוד, הכלים מעוצבים להיות כמה שיותר נוחים עבור המשתמשים השונים. תכנון מערכות הישיבה והנהיגה הוא פשוט מאוד ומאופיין בעיצוב ארגונומי מעולה שיהיה נוח וקל עבור כל סוגי המשתמשים.

הכלים מצוידים לרוב בבולמי זעזועים ומושבים נוחים מאוד ואפשרויות התמרון הן לרוב נוחות ורבות גם למקומות צרים וצפופים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן