המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים

המרכז הרפואי שערי צדק הוא בית חולים הגדול ביותר שפועל במרכזה של עיר. שערי צדק ממוקם במרכז העיר ירושלים, משרת את תושביה מאז 1902 – שנת הקמתו.המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים

המתחם החדש של בית החולים, אשר פועל החל משנת 1979 מטפל בכ- 250,000 איש בכל שנה, כולל כ- 500 מיטות אשפוז ומפעיל מספר רב של מחלקות, מרפאות חוץ ומכונים, כגון המחלקה לרפואה דחופה למבוגרים וילדים, מרפאת זיכרון, מרפאת 'נגה' לבריאות האישה, מרפאת גושה, מרפאת נשימה שינה ילדים, היחידה להיריון בסיכון גבוה ועוד.

רפואה דחופה בבית חולים שערי צדק

במרכז פועלות שתי מחלקות לרפואה דחופה, אחת כללית למבוגרים והשנייה רפואה דחופה לילדים. שתי המחלקות מטפלות בחולים המגיעים לחדר המיון וכוללות צוות מגוון של רופאים מומחים.

המחלקה לרפואה דחופה לילדים שייכת לאגף הילדים של בית החולים ומטפלת בתינוקות, ילדים ונוער עד גיל 16 ובנוסף, נוער עד גיל 18 בתחומי הפסיכיאטריה. המחלקה מטפלת במגוון מקרים החל מאירועי טראומה, מחלות כרוניות ובכל מטופל אשר דורש אשפוז ונמצא במעקב של רופא ילדים.

מרפאות מיוחדות בבית חולים שערי צדק

מרפאת זיכרון

מרפאת הזיכרון של בית החולים פועלת החל משנת 1998, בשיתוף עם מרכז לטיפול בקשיש ורשת של מעוני יום, המטפלים בחולים הסובלים מדמנציה, דיכאון ומגבלות בתפקוד.

המרפאה מאבחנת, מטפלת ומייעצת למטופלים הסובלים מפגיעה, או חשש לפגיעה בזיכרון וכל מצב של ירידה הדרגתית בתפקוד הקוגנטיבי. הטיפול במרפאה כולל בדיקה ראשונית על ידי רופא גריאטרי, הערכת תפקוד של מרפאה בעיסוק, הערכה על ידי עובדת סוציאלית והערכה של פסיכיאטר או פסיכוגריאטר. בהתאם להערכות של הצוות המקצועי, מתאימים את סוג הטיפול לכל מטופל ספציפי.

מרפאה לטיפול בנשים בסיכון גבוה

מרפאת 'נגה' (נשים בסיכון גבוה) לנשים הפועלת בשערי צדק, היא מרפאה ייחודית המטפלת בנשים שאובחנו כנשאיות של מוטציות בגנים ומשום כך נמצאות בסיכון גבוה לחלות בסרטן השד והשחלות. המרפאה מספקת שירותי מעקב בתדירות גבוהה והיא משרתת נשים נשאיות בריאות וגם נשים אשר חלו בסרטן בעבר.

בדיקות המעקב המתבצעות במרפאה כוללות הדמיית שד, אולטרא סאונד שחלות, בדיקת שד, בדיקה גניקולוגית, בדיקת סמנים בדם וכן, ייעוץ והפנייה לאבחון גנטי למציאת מוטציות.

מרפאה מיוחדת למחלת הגושה

מרפאת הגושה של בית החולים היא מרפאת חוץ ייעודית, הגדולה מסוגה בעולם, לטיפול במחלת הגושה, שהיא מחלה גנטית נפוצה בישראל בקרב האוכלוסייה היהודית אשכנזית. חולי הגושה המופנים למרפאה מקבלים שירותי הערכה רפואית בסיסית, בדיקות מעקב וכן, ייעוץ וטיפול בהתאם למצבו הרפואי של כל מטופל.

המרפאה מטפלת בכ- 600 חולים מבוגרים וילדים במעקב ופועלים בה מגוון רופאים מתחומים שונים. המרפאה פועלת כיחידה עצמית בתוך בית החולים, בשיתוף עם האגף לרפואה פנימית ועם האגף לרפואת ילדים.

מרפאת ילדים

מרפאת נשימה שינה ילדים של בית החולים, מקבלת ומטפלת בתינוקות וילדים עם בעיות בדרכי הנשימה.
המרפאה מקבלת ילדים לאחר אירועים של הפסקת נשימה, אחים של תינוקות שנפטרו מתסמונת מוות בעריסה, ילדים הסובלים מהפרעות שינה הקשורות בנשימה, ילדים עם קשיי נשימה ללא סיבה ברורה ועוד.

המרפאה מתפקדת כמרפאה רב תחומית המספקת את כלל השירותים בתחום הפרעות הנשימה והיא כוללת אפילו מעבדת שינה המותאמת לילדים.

מחלקת יולדות – היחידה להריון בסיכון גבוה

היחידה להיריון בסיכון גבוה של בית החולים, פועלת במסגרת מחלקת היולדות אשר בתוך חטיבת הנשים. היחידה מטפלת בנשים בכל שלבי ההיריון, שהוגדרו כנמצאות במצב של היריון בסיכון גבוה, היריון אשר מסכן את בריאות האם או העובר.

היחידה מקבלת לטיפול נשים בהיריון המופנות אליה מכלל קופות החולים, המחלקות ומרפאות החוץ, אשר סובלות ממחלות לב או מחלות דרכי הנשימה ומבצעת מחקרים בנושא לידות מוקדמות לאחר היריון של עובר יחיד והיריון רב עוברי.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן