אומגה 3 – למה הוא כל כך חשוב?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אומגה 3

אומגה 3כיום, ידוע לכל כי חיזוק ושמירה על הגוף הנם חיוניים ביותר. לא רק בכדי להחלים או למנוע מחלות למיניהן, אלא גם לתחזק את מערכות הגוף השונות וליהנות מתפקוד מקסימאלי. עם התפתחות העולם המודרני והמתועש, הושם דגש על תזונה טובה ומאוזנת ושמירה על כושר גופני כהלכה. יחד עם אלו נוצרו תוספי מזון ממינים שונים, אחד מהם הוא אומגה 3.

מאז ראשית דרכו, אומגה 3 העלה דיונים רבים. חוקרים ותזונאים רבים תומכים בתוסף מזון זה וגורסים כי מדובר באחת ההמצאות החשובות של המאה האחרונה. עצם המצאת קפסולה המכילה באופן רב ומרוכז את החומר החיוני הזה שינתה לגמרי את פני התזונה כיום.

אחרים טוענים כי מדובר בהשערות וסיפורי דגים ללא כל בסיס, ואין התוסף מסייע כלל. בכדי ליצור מעט סדר בבלגן, ריכזנו לפניכם מעט מידע חיוני אודות אומגה 3.

קבוצת אומגה 3

לפני שנבחן את הנושא לעומקו, ואת היתרונות של אומגה 3, כמו גם את הביקורות עליו, כדאי להבין מהו?  מדובר בכינוי שניתן לאחת מתת קבוצות שומן רב בלתי רוויות שהגוף צריך לשם תפקוד אפקטיבי. תפקידן העיקרי של קבוצות שומן אלו הוא לשמור על גמישות קרומי התאים, בכדי שאלו יוכלו להעביר את המסרים הנדרשים למערכות הגוף בצורה טובה יותר.

קבוצת אומגה 3 כוללת בתוכה מספר סוגי חומצות שומן. אחת מחומצות אלו, המכונה אלפה-לינולנית, הגוף אינו יכול לייצר בכוחות עצמו, ועל כן יש לאכול סוגי מזון המכילים אותה. ניתן לקבל אומגה 3 ממיני מזון שונים, בעיקר מדגים של מים קרים, אולם גם מאצות, אגוזי מלך, פשתה, שמן קנולה ותרד. מעבר לכך, ניתן לקבל אומגה 3 מתוספי מזון המכילים את החומר בצורה מרוכזת.

תוסף אומגה 3 ומאכלים המכילים את חומצות השומן הללו, מעניקים יתרונות רבים. ראשית, הם מאזנים את ההשפעות השליליות של אומגה 6, תת קבוצה נוספת של חומצות שומן רב בלתי רוויות. ניתן לקבל אומגה 6 ממאכלים רבים בתפריט המודרני, כגון משמן תירס וביצים. לרוב, חומצות אומגה 6 מחליפות את האומגה 3 בתפקידם בגוף, דבר אשר עלול לגרום לנזקים רבים בטווח הארוך, כגון תעוקת לב ושקיעת שומנים.

שנית, מחקרים רבים הוכיחו כי אומגה 3 משפיע באופן חיובי למדי על הבריאות הכללית ועל מערכות מסוימות בגוף. בין היתר, הוא מסייע בדלקות מפרקים וטרשת עורקים, מפחית את הסיכון ללקות בסרטן, מונע מחלות לב, מקל על דלקות חוזרות ונשנות ועוד.

מעבר לכך, אומגה 3 מסייע באופן משמעותי גם מבחינה נפשית, ולא רק מבחינה גופנית. ראשית, הוא עוזר בהפחתת דיכאון ותורם להרגשה מעוררת יותר. יתר על כן, הוכח כי יש קשר ישיר בין אומגה 3 לבין ריכוז וקשב. באמצעות מחקרים רבים שנערכו בנושא, נמצא כי תסמיני הפרעות קשב, כגון ADD או ADHD, הופחתו באופן משמעותי אצל ילדים ומבוגרים שנטלו תוספי אומגה 3.

הביקורות על אומגה 3

כמו בכל תחום אחר, גם בתחום זה ישנן ביקורות לא מעטות. הביקורות אינן מבקשות להפחית את הערך הבריאותי של אומגה 3 לגמישות קרומי התאים במערכות הגוף, אלא מבקרות את ההשפעות הנרחבות יותר, כגון הפחתת מחלות הסרטן או מניעת מחלות לב. להערכת חוקרים רבים, המבססים את טענתם על פי מחקרים שנערכו לאחרונה, אומגה 3 אינו מסייע ממש במניעת מחלות אלו, ועל כן אין להתייחס אליו כאל תרופת פלא היכולה לסדר הכול.

לסיכום, כמו כל דבר אחר, גם אומגה 3 יש לקחת באופן מאוזן, ולא בצורה רבה מדי. תוך בניית תפריט מאוזן, המכיל מזון בריא ותוספי מזון, ושמירה על הכושר הגופני, ניתן לשמור על בריאות טובה יותר ולתחזק כראוי את מערכות הגוף .

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן