באילו מקרים ניתן למנות אפוטרופוס?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אפוטרופוס

אפוטרופוס ממונה לאדם במקרים שאין הוא יכול לקבל החלטות בעצמו, או שהוא פסול דין. רוב מקרי האפוטרופסות הינם במקרים הבאים:אפוטרופוס

  • קשישים ובני גיל הזהב במצב סיעודי – קשישים אלו אשר עקב מצבם הרפואי הירוד אינם מסוגלים לקבל בעצמם החלטות לגבי גופם או לגבי ניהול רכושם זקוקים לגוף אשר יוכל לעשות זאת עבורם. במקרים רבים ממונה אחד הילדים של הקשיש כאחראי וכמנהל הרכוש.
  • מבוגרים הסובלים ממחלות נפשיות (למשל סכיזופרניה). אנשים אלו אשר לרוב מוגדרים כפסולי דין אינן יכולים מבחינת החוק לקבל כל החלטה. לכן הם זקוקים לשירותי אפוטרופסות לכל ימי חייהם לגבי כל החלטה – מקום מגורים, הסכמה מדעת לניתוח, קבלת טיפולים שונים ואישפוז במוסד.
  • קשישים תשושי נפש – הסובלים מבעיות כגון דמנציה (שיטיון) , אלצהיימר. כאשר קשיש מוגדר כתשוש נפש, על פי רוב יש צורך באפוטרופוס לגופו ולרכושו (אם יש לו רכוש) אשר יחליט לגבי אישפוזו במוסד מתאים, קבלת טיפול רפואי, ניהול הרכוש ודאגה למימון ותשלום עבור הטיפול בו.
  • ילדים ומבוגרים אשר אינם מסוגלים לדאוג לעצמם כתוצאה מ: פיגור, אוטיזם (אוטיסטים), פגיעות קוגניטיביות. במצבים כאלו, יש צורך במינוי נאמן משמורת. יש לציין שלרוב עד גיל 18 ההורים הינם האפוטרופסים הטבעיים וכאשר הילד מגיע לגיל 18 יש צורך בפניה לבית המשפט לענייני משפחה למינוי מחודש. במקרים רבים ההורים בעצמם דואגים למינוי גוף חיצוני אשר ימשיך את הדאגה והטיפול לאחר מותם.
  • מבוגרים הסובלים ממצב של מחלת נפש או נכות. מבוגרים אשר הינם משותקים, נפגעי תאונות דרכים או מחלות קשות ואינם יכולים לדאוג לעצמם זקוקים לגוף אשר ידאג לכל צרכיהם.

מינוי אפוטרופוס יכול להיות לגוף ו/או לרכוש של האדם וזאת בהתאם לחוק חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות התשכ"ב 1962 ובפיקוח האפוטרופוס הכללי. אפוטרופוס ממונה על ידי בית המשפט למשפחה לאחר שמוגשת בקשה על ידי קרוב משפחה או גוף אחר כגון פנימיה בה שוהה האדם, פקיד סעד או בית אבות.

מינוי אפוטרופוס

אפוטרופוס יכול להיות אדם פרטי – קרוב משפחה של החסוי או אדם זר וכן גוף אחר כגון הקרן לטיפול בחסויים אשר בדרך כלל משמשת כאפוטרופוס לאנשים ערירים.

אפטורופוס מקבל את סמכויותיו בהתאם להחלטת בית המשפט ויכול לפעול במקום החסוי בכל פעולה – כגון מתן הסכמה לביצוע ניתוח, פעולות ברכוש, שכירת מקום מגורים או בית אבות, קבלת כספים או תשלום כספים והוצאות ועוד.

למידע נוסף לגבי נותני שירותים בתחום: שירותי אפוטרופוס

שירותי אפוטרופסות

אנו מפעילים שירות מידע וייעוץ לאפוטרופסות. פנו אלינו לקבלת מידע נוסף.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן