הפסקת השימוש בגלולות למניעת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הפסקת שימוש בגלולות למניעת הריון

הפסקת שימוש בגלולות למניעת הריון נשים רבות מפסיקות את השימוש בגלולות למניעת הריון, על מנת להיכנס להריון או על מנת להשיב את גופן למחזור הטבעי.

בעת הפסקת השימוש בגלולות, יתכן שהגוף יזדקק למעט זמן על מנת לשוב למצבו הנורמלי הבסיסי. ניתן להפסיק את השימוש בגלולות בכל עת, אך מומלץ להמתין עד לסיום החודש הנוכחי, על מנת שיהיה קל יותר לעקוב אחר המחזור החודשי.

סיבות להפסקת השימוש בגלולות למניעת הריון

נשים מחליטות להפסיק את השימוש בגלולות למניעת הריון בשל סיבות רבות ושונות: שינויים שונים בחיים, הרצון להרות והרצון לנסות שיטות אחרות למניעת הריון כגון שימוש בקונדומים, טבעת ועוד. בעת קבלת ההחלטה, מומלץ לשתף את בן הזוג ואת הרופא, על מנת למנוע הפתעות בהמשך הדרך.

תסמינים ותופעות לוואי

חלק מהנשים עלולות לחוות מספר תסמינים ותופעות לוואי לאחר הפסקת השימוש בגלולה למניעת הריון, כגון כאבי ראש, עייפות, בחילות ורגישות בשדיים. תופעות לוואי אלו בדרך כלל ייעלמו ברגע שהגוף מותאם להורמונים.

התסמינים ותופעות הלוואי השכיחות אשר עלולים להתרחש לאחר הפסקת השימוש בגלולות למניעת הריון הם:

עיכוב בביוץ ובווסת

יתכן שיידרש מעט זמן עד שההורמונים של הגלולה למניעת הריון יעזבו את המערכת הגופנית לחלוטין. למרות שנשים רבות מבייצות בתוך מספר שבועות לאחר הפסקת הגלולה, עבור אחרות עלול התהליך לארוך מספר חודשים, ואף לעכב את הווסת. יש לגלות סבלנות ולהניח למחזור ההורמון הטבעי של הגוף להתחדש בקצב הדרוש לו.

אי פוריות

מספר נשים מדווחות על אי פוריות לאחר הפסקת השימוש בגלולה למניעת הריון. הסיבה לכך היא שהמחזור החודשי הרגיל עלול להופיע מחדש רק לאחר מספר חודשים.

אי הפוריות היא זמנית ותחלוף כאשר ההורמונים בגוף מתחילים להיות סדירים. בדיקת ביוץ עשויה לסייע לאישה לחזות באופן אופטימלי יותר את הימים הפוריים של המחזור החודשי, בעת תופעת אי סדירות.

מחזור חודשי שאינו סדיר

אם המחזור החודשי אינו שב להופיע בתוך שלושה חודשים מהפסקת השימוש בגלולה למניעת הריון, מומלץ לבצע בדיקת הריון. אם האישה אינה בהריון, יתכן שהיא חווה מצב של אמנוריאה לאחר הגלולה, אשר מונע מהגוף ביוץ או וסת לאחר הפסקת השימוש בגלולות. יש להתייעץ עם רופא אם הווסת אינה שבה להופיע בתוך חצי שנה.

שינויים צפויים בגוף האישה

אם אישה קיבלה את ההחלטה להפסיק את השימוש בגלולה למניעת הריון, עליה לדעת למה לצפות, במיוחד אם מדובר בהפסקה הראשונה שלה. אמנם, ניסיונה של כל אישה הוא שונה, אך יש מספר היבטים להם ניתן לצפות לאחר הפסקת השימוש בגלולות.

גם אם המחזור החודשי אינו מופיע מיד לאחר הפסקת השימוש בגלולות למניעת הריון, אין הדבר מעיד בהכרח על כניסה להריון. יתכן שיופיע דימום קל, אשר מחקה וסת אותנטית ומתרחש כאשר הגוף עובר נסיגת הורמון בעת הפסקת השימוש בגלולה במשך מספר ימים.

הוסת בדרך כלל תופיע שוב כארבעה עד שישה שבועות לאחר הפסקת השימוש בגלולה למניעת הריון. ניתן להתחיל את הביוץ בתוך שבועיים לאחר הפסקת השימוש בגלולה. אידיאלי להמתין עד להופעת הווסת לפני הניסיון להרות, על מנת שיהיה קל יותר לדעת מתי לבצע בדיקת הריון.

בעת הפסקת השימוש בגלולות למניעת הריון, המחזור החודשי יחזור בדרך כלל להיות כפי שהיה לפני התחלת השימוש בגלולות. יתכן שהמחזור הראשון יאופיין בדימום כבד והתכווצויות כואבות יותר מבדרך כלל. אם לפני השימוש בגלולות המחזור החודשי לא היה סדיר, מצב זה עלול להימשך.

השפעה על ההיריון

ההמלצה המקובלת היא להפסיק את השימוש בגלולות כחודשיים או שלושה לפני שאישה רוצה להתחיל לנסות להרות. אם ההפסקה מבוצעת בשל סיבות אחרות, יש לדון באפשרויות החלופיות למניעת הריון עם הרופא.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן