חומצה היאלורונית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורוניתסיור בין מדפי הסופרפארם מראה פתאום שכמעט כל מוצר לחות מכיל חומצה היאלורונית ברשימות המרכיבים. מזל טוב על ההבחנה. בנוסף, אם אינך יודעת מה זה אומר, אין לך מה לדאוג, את לא לבד.

שימור או השבת חומצה היאלורונית הם המטרות של מדענים רבים לטיפוח העור, המייצרים מוצרים המסייעים למטרות אלו, ושומרים על עור גמיש וצעיר למראה.

חומצה היאלורונית נמצאת בגוף

זהו מרכיב טבעי חשוב של העור המיוצר על ידי תאי העור, המופחתים עם ההתבגרות. העור מתחיל לאבד חומצה היאלורונית כבר בגיל 18, אך קמטים ונזקים נוספים לעור הנובעים מנשירת חומצה היאלורונית בדרך כלל אינם מופיעים עד שנות השלושים המאוחרות או שנות הארבעים המוקדמות.

חומצה היאלורונית ידועה גם במונח HA. זוהי תרכובת טבעית הנמצאת בעור ובעלת תפקידים חשובים רבים, כלל החזקת לחות, הליכים קוסמטיים לטיפוח העור, טיפול בתיקון רקמות המחזיקים ביחד קולגן ואלסטין, רכיבים מבניים בעור, וסיוע ביצירת מחסום הגנה נגד מיקרואורגניזמים.

סוגי מוצרים קוסמטיים המכילים חומצה היאלורונית

מוצרי טיפוח עור טבעיים רבים מכילים חומצה היאלורונית. הם נחשבים כיעילים לטיפול בשיקום תאי עור, הגברת הלחות ומניעת אבדן מים. הם מגנים על העור מפני לכלוך ומזהמים שונים.

חומרי מילוי חומצה היאלורונית, כגון רסטילן, מוזרקים לשכבות העמוקות של העור להחלפת מחסור בחומצה זו בעור, באופן זמני, לשחזור מילוי העור, עיבוי שפתיים והפחתת הקמטים. פעולה זו משחזרת מראה צעיר על הפנים, הצוואר, החזה או אזורים אחרים בגוף.

שיקום לחות העור

היות וחומצה היאלורונית מחזיקה היטב לחות בעור, ומכילה עד אלף ממשקלה במים, היא נחשבת כמרכיב לחות נפוץ. מוצרי טיפוח העור מתפקדים לא רק על מנת להשיב את הלחות לעור, אלא אף להחזיקה בתאי העור.

זוהי תוצאה של מולקולה חזקה שאינה מחלחלת עמוק לעור, אלא נשארת קרוב לפני השטח שבו נמצאת הלחות בשכבות פני העור.

טיפול פיגמנטציה בחומצה היאלורונית

העור סובל מחשיפה שאינה מוגנת לשמש, ולכן שימוש יומי בקרם הגנה הוא חובה, אך מרכיבי טיפוח עור קשים מחלישים את פני שטח העור.

מאפייני חידוש העור של חומצה היאלורונית משפיעים באופן משמעותי על הקלת סוגיות אלו, במיוחד כאשר מבוצע בה שימוש כחלק משגרת טיפול מלאה לאנטי אייג'ינג, הכוללת אף מרכיבים מוכחים אחרים.

טיפול בקמטים – אובדן חומצה היאלורונית טבעית הוא אחד הגורמים להופעת קמטים, ולכן הרעיון של השבת החומצה לעור לתיקון קמטים, הוא טיפול הגיוני. חומרי מילוי חומצה היאלורונית מועילים להפחתת או הסרת קמטים. באמצעות הפחתת הקמטים, חומרי המילוי גורמים לעור להיראות צעיר יותר ומשפרים את גוון העור, כך שהוא נראה חלק וגמיש.

האם ניתן למרוח חומצה היאלורונית?

תהיי בטוחה שכן. במשך תקופה ארוכה, מולקולות החומצה היו חזקות מדי מכדי לחדור אל פני שטח העור כראוי, כך שתוצאות הטיפול הצטמצמו בעיקר להחדרת לחות. אך המדע צועד קדימה וכיום יש שימושים רבים למוצרים אלו עם משקל מולקולארי נמוך.

רכיבי מוצרים אלו חודרים דרך שכבות העור באופן זמני וממלאים את העור במקביל לאספקת לחות לשכבה העליונה של העור.

יתרונות חומצה היאלורונית כטיפול אנטי אייג'ינג

אנשים רבים מבלים שעות ארוכות בטיפוח העור, כשהם משתמשים במוצרי יופי מזיקים מתוך מטרה לקבל מראה עור צעיר. אך קיימת שיטה טובה יותר. חומצה היאלורונית שומרת על עור זוהר, והיא יעילה אף לבריאות המפרקים, כל זאת ללא תופעות הלוואי המזיקות של מוצרי עור רעילים.

חומצה היאלורונית מומלצת לעיתים קרובות על ידי רופאי עור וקוסמטיקאיות רפואיות בזכות יכולתה לשפר את מרקם ומראה העור, בשילוב עם הפחתת כאבי פרקים ותסמינים בריאותיים אחרים הקשורים בהזדקנות.

החומצה ידועה יותר בזכות מרכיביה כסרומים יקרים נגד הזדקנות העור, אך ניתן אף למצוא אותה בנוסחאות לטיפול בפצעים קרים, טיפות עיניים ומשחות שפתיים.

אמצעי בטיחות וזהירות

מוצרי חומצה היאלורונית נחשבים לבטוחים ביותר לשימוש, במיוחד המוצרים המסונתזים, המכילים חיידקים במקום רקמות אנושיות או רקמות בעלי חיים. קיימות מספר תגובות אלרגיות או תופעות לוואי המעורבות בשימוש בחומצה זו, וחלק מהאנשים עשויים לחוות אדמומית קלה זמנית או נפיחות לאחר הזריקה.

זריקות חומצה היאלורונית חדשות יותר מכילות קולגן, המוזרק בדרך כלל אחת לארבעה חודשים עד חצי שנה, מה שמוביל להפחתה בקמטים וכן מילוי העור בתקופה זו.

היות ומוצרים מקומיים המכילים את החומצה אינם מסוגלים לחדור לשכבות העמוקות יותר של העור, השפעות הלחות מהמוצרים נמשכות ימים ספורים בלבד. שימוש חוזר ונשנה בהם שומר על רמת הלחות בעור, ומניעת התייבשות העור.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן