עדשות מולטיפוקל – לראות טוב!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עדשות מולטיפוקל - לראות טוב!

עדשות מולטיפוקל - לראות טוב!בשנות ה-80 של המאה ה-14 הומצאו זוג המשקפיים הראשון אי שם בצפון איטליה  ומאז החיים לא נראו אותו הדבר.

תחילה המשקפיים היו מורכבות מעדשות של זכוכית מגדלת, אך עם התקדמות השנים, התפתחות הטכנולוגיה וגילוי הפרעות ראייה שונות, כיום ניתן למצוא ולהתאים משקפיים לכל בעיה וכל אדם.

משקפי מולטיפוקל פרצו לעולם לפני מספר שנים ובכך עזרו למספר הפרעות ראייה בו זמנית. משקפי מולטיפוקל מיועדות לאנשים בעלי ליקוי ראיה למרחק ולקריאה.

משקפי מולטיפוקל – למי הן מיועדות?

מרבית האנשים מעל גיל 40 זקוקים למשקפי ראייה בשל בעיות ראייה בשעת קריאה, צפייה בטלוויזיה, ראייה לקרוב או ראייה לרחוק.

בעבר, היה נהוג לרכוש מספר סוגים שונים של משקפיי ראייה, אחד לקריאה והשני לנהיגה. אך כיום בעזרת ובזכות משקפי מולטיפוקל, אין צורך לחפש בבית, במשרד או ברכב את סוג המשקפיים המתאים לאותו מעמד, כיום, ניתן להרכיב זוג משקפיים אחד אשר יפתור את כל הבעיות ראייה בו זמנית- משקפי מולטיפוקל.

בניגוד למשקפי ראיה רגילים או משקפי ביפוקל (מיועדים לראייה באזור למרחק גבוה בחלק העליון ואזור קריאה בחלק התחתון ללא אזור למרחק בינוני), אשר מיועדים לבעיית ראייה ספציפית כגון: קוצר ראייה (מיופיה) או  רוחק ראיה (היפרופיה), במשקפי מולטיפוקל ישנו אזור אמצעי המיועד למרחק בינוני.

זהו יתרון גדול ומשמעותי על פני משקפיי ראייה רגילות, שכן בעזרת משקפי מולטיפוקל יוכל האדם להתמקד במרחקים שונים באם קצרים, בינוניים או ארוכים, גם כמשקפי ראייה לקריאה וגם כמשקפי ראייה למחשב.

משקפי מולטיפוקל, הם משקפיים רב-מוקדיות , מולטי=הרבה פוקל=מוקד. העדשה מורכבת ממספר חלקים, כך שהחלק העליון של העדשה מיועד לראייה למרחק, החלק האמצעי של עדשה משמש לטווח הביניים והחלק התחתון הוא לקריאה. בנוסף לכך, העדשה מורכבת משילוב של שלושה מוקדים שונים: מוקד מרחק  6 מטר, מוקד ביניים – 70 ס"מ ומוקד קריאה 35-40 ס"מ.

התאמת משקפי מולטיפוקל

על מנת שהאדם יוכל ליהנות מזוג משקפי מולטיפוקל התואמות לו ולבעיות הראייה הספציפיות שיש לו הוא צריך לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים מומחה או בדיקת עיניים על ידי אופטומטריסט מוסמך.

האופטומטריסט יעזור בהתאמת העדשה הנכונה (עדשה איכותית, ללא עיוותים והפרעות), התאמת המסגרת של המשקפיים בהתאם לגודל השטח המיועד לקריאה, מרחק ואיזור ביניים.

לפני רכישת משקפי מולטיפוקל, מומלץ לבדוק  שהאופטומטריסט יכול לספק אחריות על כל טעות או תקלה אשר עלולות להתרחש במשקפיים. כמו כן, קיימים יצרנים רבים של משקפי מולטיפוקל ומחירם לרוב יחסית יקר בהתאם למדינה בה מיוצרות המשקפיים ולאיכות העדשה (במרבית המקרים המחיר יכול להיות מעל 1000 שקלים).

באם קניתם משקפיים יקרות או זולות יחסית, חשוב לשים לב שהעדשות איכותיות, שאזורי הראייה אינם צרים ושקיבלתם אחריות מהאופטומטריסט. לא תמיד הזול הוא הטוב ביותר, זכרו שמשקפי ראייה צריכים לשמש אותכם שנים רבות ולעיתים עדיף לקנות טיפה יותר יקר אך איכותי מאשר זול אך מתכלה.

הסתגלות

ההסתגלות למשקפי מולטיפוקל יכולה להיות משימה לא פשוטה לאנשים מסוימים, ויש צורך לקחת תקופת הסתגלת לעדשה החדשה לפני שמרימים ידיים.

ככל שעדשת המשקפיים תהיה נוחה, טובה ומתאמת אישית כך ההסתגלות למשקפיי מולטיפוקל יהיה מהיר יותר. קיים אחוז קטן באוכלוסייה הכללית אשר לא התרגלו לעדשה (לרוב עקב התאמה שגויה), אנשים רבים אשר ניסו בעבר להשתמש במשקפיי מולטיפוקל היו מאוכזבים מהתוצאות וחזרו להרכיב שני זוגות משקפיים לקריאה ולנהיגה.

אך כיום, עקב התפתחות איכות עדשות המשקפיים, בזכות התפתחות התכנון הממוחשב, יש מאות מיליוני מרכיבי משקפי מולטיפוקל שונים אשר מרוצים מתוצאות הראייה החדשות שסיפקו להם משקפי המולטיפוקל.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן