גלולת מרסילון למניעת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולת מרסילון

גלולת מרסילון גלולת מרסילון נכללת בתוך קבוצת הגלולות המשולבות, שלמעשה הן מורכבות משילובם של שני ההורמונים הנשיים- הורמון האסטרוגן והורמון הפרוגסטרון.

גלולת מרסילון היא גלולה מהדור החדש של הגלולות למניעת היריון ויש בה מינון נמוך מאוד של הורמון האסטרוגן (בניגוד לגלולות אחרות) שמכיל בסך הכול 20 מיקרוגרמים, דבר אשר הופך אותה למומלצת במיוחד עבור נשים צעירות בכלל ולכאלה אשר נוטלות גלולות למניעת היריון בפעם הראשונה, מבלי שנטלו גלולות קודם לכן בחייהן.

העובדה שבגלולת מרסילון יש מינון נמוך מאוד של אסטרוגן גורמת לכך שיהיו תופעות לוואי מעטות באופן יחסי לגלולות אחרות בלתי משולבות.

כיצד פועלת הגלולה?

המנגנון העיקרי של גלולת מרסילון לצורך מניעת היריון הוא מניעתו של תהליך הביוץ הטבעי בגוף, כלומר לא מתאפשרת פעולת השחרור של הביצית מן השחלה לתוך הרחם. בלי שיתרחש תהליך הביוץ לא תהיה הפרייה של ביצית וכך לא יתפתח היריון.

בנוסף למנגנון עיקרי זה, קיימים שני מנגנונים נוספים למניעת היריון. מנגנון אחד הוא עיבויו של הריר אשר חוסם את צוואר הרחם- הריר נהפך להיות עבה וצמיגי, כך שזרע אשר נכנס לנרתיק מתקשה מאוד להיכנס דרך צוואר הרחם לתוך הרחם עצמו.

מנגנון שני הוא הפיכת רירית הרחם לדקה יותר ויותר עד כדי כך שהיא לא מתאימה לקלוט את הביצית ולגרום להשרשה, וכך לא יכול להתפתח היריון גם במידה והייתה הפרייה טבעית.

יתרונותיה של הגלולה

בראש ובראשונה יתרונה של גלולת מרסילון טמון בכך שהיא מונעת היריון ביעלות רבה של 99.7%. הגלולה גורמת למחזור סדיר- הווסת מופיעה במרווחי זמן מסודרים וצפויים מראש.

הגלולה מפחיתה את תקופת הדימום ואת כמות הדימום. הגלולה מפחיתה את הכאבים המלווים בעת הדימום וגם את הכאבים שלפני הופעת הווסת, ובנוסף היא מפחיתה את הסכנה מסרטן השחלות.

יתרון נוסף ומיוחד יש לגלולת מרסילון והוא ה"מזכירון" אשר מצפצף כל יום בשעה קבועה כדי להזכיר לנשים ליטול את הגלולה ולהימנע ממצב של שכחה. בזמן שבוע ההפסקה מנטילת הגלולה, גם ה"מזכירון" נמצא בהפסקה.

אופן נטילת הגלולה

בחבילה אחת של גלולות מרסילון יש 21 טבליות אשר נלקחות אחת ליום, למשך שלושה שבועות שלמים ורצופים, כאשר מומלץ לקחתן בשעה קבועה בכל יום. את הגלולה נוטלות הנשים בבליעה.

כאשר כל 21 הגלולות מסתיימות, הנשים עושות הפסקה בת שבוע ימים ובזמן הזה הן לא נוטלות אותה. במהלך ימי אותו שבוע מופיעה הווסת, ולאחר שבעת ימי ההפסקה יש צורך להתחיל חבילת גלולות נוספת.

בטיחות ותופעות לוואי

בזכות היותה של גלולת מרסילון גלולה משולבת, היא יכולה לגרום לתופעות לוואי מעטות וחלשות, כגון עלייה קלה במשקל הגוף אשר נובעת מהצטברות של נוזלים, גודש בשדיים, בחילות, כאבי ראש ועוד, אך כל אלה חולפות תוך מספר לא רב של חודשים לאחר השימוש הראשון.

חשוב מאוד לדעת כי גלולת מרסילון לא מומלצת לנשים אשר חולות במחלות של קרישיות יתר בדם או כאלה שיש להן רקע משפחתי למחלות אלה. נשים בעלות כולסטרול גבוה בדם, נשים בנות 35 ומעלה שמעשנות, נשים אשר סובלות מרמה גבוהה של שומנים בדם וכאלה שנמצאות במצב של השמנת יתר, לכל אלה גלולת מרסילון כלל לא מומלצת.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן