כיצד לטפל בנקע בקרסול?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרופות לנקע בקרסול

תרופות לנקע בקרסולנקע בקרסול הוא פציעה נפוצה מאוד, ממנה סובלים בארץ אלפים רבים של אנשים מדי שנה. הנקע נובע מתנועה לא נכונה, לעתים הטיה ולעתים סיבוב הגורם למתיחה של הרצועה בחלק החיצוני של כף הרגל.

כשמתיחת הרצועה אינה חמורה והנקע מוגדר כ"קל" ניתן לטפל בנקע אף ללא תרופות . אך כשהנקע חמור, חשוב  לקבל טיפול מתאים כדי למנוע נזק מתמשך שעלול לגרום לעיוות בכף הרגל, להחמרת קרע ברצועות ואף לנזק תמידי וסיכון מוגבר לנקעים חוזרים.

טיפול בתרופות ללא מרשם

נקע מתרחש כשהנפגע מבצע פעילות ספורטיבית. שינויי תנועה מהירים מעלים את הסיכוי לנקע וכך גם הליכה בנעלים לא מתאימות, כגון נעלי עקב, כאשר הן גורמות לאובדן שיווי משקל והתעקמות של הקרסול. הדבר הראשוני והטוב ביותר שיש לעשות כאשר מאבחנים או חושדים בקיומו של נקע, זה לתת לגוף את המנוחה הדרושה לו.

חשוב שלא לבצע תנועות היוצרות כאב מוגבר. במידה ומזהים תסמיני כאבים חריגים, אם הנפיחות באזור רבה ואיננה יורדת, אם האזור חם מאוד ורגיש למגע, יש לקבל טיפול תרופתי ובמידת הצורך פניה לרופא יכולים להיות חיוניים. נדגיש כי טיפול תרופתי ראשוני בהחלט יכול להתבסס על תרופות ללא מרשם רופא.

תרופות מרשם לנקע בקרסול

 

כאבים חזקים באזור זה נובעים ממתיחה חזקה מאוד של הקרסול ולעתים אפילו היווצרות של קרע עשויים להיות מלווים גם בהתפתחות דלקת. מה עושים? הטיפול התרופתי המקובל והיעיל ביותר יהיה בשלב זה שימוש בתרופות שפעילותן כפולה. מדובר בתרופות שגם משככות את הכאב וגם פועלות כנגד הדלקת.

תרופות אלה נמכרות ללא מרשם רופא והן ידועות כמשככי כאב ללא סטרואידים. משפחת תרופות זו כוללת תרופות פופולריות כגון אטופן, אדוויל וכדומה.

טיפול לנקע חמור

כשהכאבים עדיין חזקים, יש להקפיד להרים את הרגל. בזמן שכיבה או שינה, מומלץ מאוד להניח את הרגל על גבי כרית, לצורך הגבהה. בישיבה, ניתן להיעזר בהדום או כיסא כדי לשמור על הרגל בגובה הרצוי. במה זה מסייע? פעולה זו מסייעת לפנות נוזלים ולמנוע בצקת או נפיחות. אך האם תרופות כפי שציינו, קירור המקום והרמה של הרגל תמיד מספיקים לצורך החלמה מלאה? מסתבר שלא תמיד.

קיימים מקרים שבהם הרופא ימליץ על טיפול באמצעות חבישה אלסטית. חבישה מסוג זה לוחצת על האזור הפגוע. חשוב שהחבישה לא תהיה  הדוקה יתר על המידה. במידה והאזור לא מחלים כמצופה, ניתן לבצע תרגילי פיזיותרפיה. יש בכך כדי לזרז החלמה ולהחזיר לאזור המפרק החשוב הזה גמישות וכוח. ומה עושים אם מעורבת גם קריעה רצינית של הרצועה? במקרים כאלה, שאינם נפוצים במיוחד, ניתן לשקול שימוש בגבס ואפילו ניתוח.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן