ערכה לטיפול בנוירופתיה סוכרתית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חולי סוכרת, בין אם הללו מטופלים באינסולין ובין אם לאו, עשויים לסבול מהשלכות שונות, לא נעימות, מציקות ואף כואבות במערכת העצבים. בפרט, מדובר בתופעה שנקראת נוירופתיה ואשר ממוקדת באזור פלג הגוף התחתון, בגפים התחתונות. ליתר דיוק, מדובר בנזק עצבי בכפות הרגליים המלווה באי נוחות ולפעמים מופיעים גם פצעים כואבים. כאשר הכאב מפריע לאיכות החיים, אם רוצים למצוא מזור ולהרגיש שינוי דרמטי, יש פתרון. קוראים לזה ערכת STIM KIT והיא משווקת כיום גם בישראל.

טיפול בנוירופתיה באמצעות חשמל

הרבה מאוד מחקרים עד כה נעשו לגבי הטיפול בנוירופתיה בכלל ובנוירופתיה סוכרתית בפרט. פתרון אפשרי שנבדק היה טיפול באמצעות חשמל. בדיוק על רעיון זה מבוססת הערכה עליה אנו מדברים, STIM KIT. נשאלת השאלה מה היו מסקנות החוקרים שבדקו את הטיפול והתשובה ברורה. נמצא כי הרוב המכריע של החולים דיווח על הטבה משמעותית. יש להדגיש כי הפתרון הזה לא נועד לטפל בסוכרת עצמה, לכך נועדו טיפולים מסוג אחר, תרופות מרשם או אינסולין.

הערכה מתמודדת עם קושי מרכזי המטריד את החולים – כאבים בפלג הגוף התחתון, כאבים בכפות הרגליים, התפתחות של כיבים. למותר לציין כי חוסר טיפול עלול להחמיר את הכאב המלווה בהתפתחות דלקת. כריתת רגליים סוכרתיות היא תוצאה עגומה ויש למנוע זאת ככל שרק אפשר. לטיפול בכאב ובדלקת, טיפול בסימפטומים הכואבים והמציקים, לכך חותרים מפתחי הערכה.

לא תרופה – מכשיר לביש

אז מהי בעצם הערכה לטיפול בנוירופתיה סוכרתית מעבר לכך כי נעשה שימוש בחשמל: מדובר בערכה הכוללת גרביים לבישות כאשר המכשיר כולל גם מערכת הפעלה ואלקטרודות חשמל. את עוצמת המכשיר יכול כל חולה לכוון על פי מיטב הרגשתו. ואת זאת יש להדגיש – המכשור הנ"ל איננו מסוכן מכל וכל.

הוא לא גורם לכאבים, אלא מפחית כאבים קיימים. לא מדובר בתרופה ועל כן מרשם איננו נדרש. לא מוזרקים לגוף חומרים שונים והטיפול חיצוני. מכיוון שאין כאן שום תרופה בעלת חומר פעיל והתוצאה הנה בשל השפעת זרמי החשמל, לא צפויה כל תגובה עם תרופות אחרות שמטופל עשוי להזדקק להן. מותר לשימוש עבור חולים הזקוקים לאינסולין או לכל תרופה, כרונית או אחרת. במידה של ספק, יש להתייעץ עם  הרופא ולעיין היטב בהוראות המצורפות לערכה.

חודש אחד והכאב עובר

מחקר מדעי שנעשה בקרב חולי סוכרת שהשתמשו בערכה מצא תמונה אופטימית מאוד. לאחר כחודש אחד של טיפול, מרבית המשתתפים דיווחו על הפחתה מלאה או כמעט מלאה בכאב הנוירופתי. זאת ועוד, לאחר אותו החודש, אפילו הפסקה של השימוש בערכה לא הביאה להתפרצות מחודשת של הכאב. תחושת אי נוחות חזרה במידת מה בקרב חלק מהחולים, אך אין כל בעיה לשוב ולהשתמש בערכה. כל מה שצריך לעשות זה ללבוש את הגרב, למקם את האלקטרודות באזורים שבהם חשים כאב, ולהפעיל את המכשיר.

כתוצאה מטיפול זה מורגשת הקלה בסימפטומים – הדלקת מטופלת וכך גם הכאב. הכאבים הולכים ונעשים חלשים יותר עד שמתפוגגים. השימוש עשוי להיות מלווה בתחושה של מעין זרם קל או עקצוצים, אך ללא כאב או צריבה. המכשיר בטוח לשימוש והתוצאות האופטימליות נראות לאחר שימוש של שלושת רבעי שעה עד שעה של טיפול ביום.

טיפול גם ללא סוכרתיים

נסכם ונאמר כי איכות החיים של החולים משתפרת במהירות והרגליים שקודם לכן כאבו חשות בהקלה מהותית. הטיפול יכול להתאים גם לסובלים מנוירופתיה שלא על רקע סוכרתי וכן יעיל לטיפול בבעיות נוספות, כדוגמת זרימת דם לקויה ברגליים. 

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן