טיפול שיאצו

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיאצו

שיאצושיאצו הוא שיטת טיפול השייכת לתחום הרפואה המשלימה או האלטרנטיבית והגיעה אלינו מיפן.

כמו שאר השיטות המשלימות היא מבוססת על ההנחה כי ישנה אנרגיה פנימית שזורמת באדם באופן תמידי ושסימפטומים פיזיים משמעם הפרעה בזרימת אותה האנרגיה.

כמו כן, היא רואה את האדם באופן הוליסטי, כך שלא משנה מהו הסימפטום הפיזי שמתרחש מעל לפני השטח הבעיה היא בזרימת האנרגיה הכללית ולא באיבר כזה או אחר בגוף האדם.

ביתר פירוט, האנרגיה הזורמת בגוף האדם מכונה בשם צ'י, שיטה זו מאמינה כי אותה אנרגיית הצ'י זורמת דרך כ-12 ערוצי זרימה שנקראים מרידיאנים. כל מרידיאן קשור לחלקים אחרים בגוף האדם ובאמצעות הסימפטום הפיזי ניתן לאתר באיזה מרידיאן הופרעה זרימת האנרגיה.

כלומר, כאשר מופיע סימפטום פיזי מסוים, שיטת הריפוי שיאצו מניחה כי הבעיה היא תמיד בזרימת האנרגיה של המרידיאן שאחראי על אותו מיקום פיזי. טיפול קונבנציונאלי בסימפטום החיצוני גרידא למעשה מתעלם מהבעיה האמיתית ועל כן הבעיה תחזור.

רק טיפול במסלול האנרגיה כולו יוכל למנוע את הישנות הבעיה. בנוסף, המרדיאנים השונים בגוף משפיעים זה על זה, כך שכאשר ישנה הפרעה בזרימה האנרגטית של אחד מהם מופרע האיזון בגוף כולו. על כן, רק טיפול במרדיאנים יוכל להשיב את כלל הגוף למצב של איזון.

כיצד מתבצע טיפול שיאצו?

תחילת הטיפול היא כמובן באבחון הבעיה. המטפל מאבחן את הבעיה על ידי ארבעה פרמטרים. ראשית, הוא מאבחן את המטופל על ידי הסתכלות מעמיקה. בהסתכלות הוא מתייחס לאיברים שונים בגוף ולפרמטרים נוספים כגון צבע ותנועה.

בנוסף להסתכלות על הפציינט המטפל שואב גם מידע רב מהקשבה למטופל, מתשאל אותו בנוגע לסימפטומים ומשלים את האבחון על ידי מגע במטופל.

לאחר האבחון מתחיל תהליך הטיפול עצמו. משמעות המילה שיאצו היא אצבע ולחץ, וזו באמת שיטת הטיפול שלה. מטפל שיאצו בעצם מנסה לשחרר את זרימת האנרגיה על ידי הפעלת לחץ במקומות שונים בגוף הפציינט.

חשוב לציין שהבעיה יכולה להיות מכמה סוגים. למשל, בעיה אחת היא של היעדר אנרגיה במסלול המרידיאן. במצב כזה ישנו צורך להטעין מחדש את האזור באנרגיה, על ידי לחיצות וחימום המקום.

בעיה שונה היא דווקא עודף אנרגיה, שיכול לגרום דווקא לגודש ולהפרעה בזרימת האנרגיה. במקרה כזה יהיה צורך לשחרר את האנרגיה ואופי הלחיצות ישתנה בהתאם, מלחיצות איטיות וחזקות ללחיצות מהירות וטלטול האיברים.

הלחיצות שמפעיל מטפל השיאצו אינן מופקות רק באמצעות אצבעותיו. המטפל מגייס למעשה את כל גופו לשם הפעלת הלחץ הדרוש על גוף המטופל, כשהוא יכול להפעיל לחיצות על ידי מרפקיו, כפות רגליו, כל אצבעות ידיו, ברכיו ועוד.

ללחיצות בטיפול שיאצו ישנה איכות מרגיעה ביותר ועל כן רבים מאמינים שגם תחושת הרוגע המופקת בטיפול מסייעת לאזן את זרימת האנרגיה הגופנית.

בעת הטיפול תחושת הרוגע ששורה על האדם מסייעת לו להתחבר לגופו על ידי העלאת רמת הריכוז והקשב שלו. ככלל, ממליצים על טיפולי שיאצו גם למי שלא מפגין שום סימפטומים גופניים, רק משום ההנאה שבטיפול והגברת זרימת האנרגיה הגופנית ותחושת הרוגע.

לטיפול שיאצו לחצו כאן

לימוד שיאצו

עקב הפופולאריות של שיטת השיאצו, ישנם מוסדות רבים שמלמדים אותה היום.

הלימודים עוסקים במספר תכנים מרכזיים:

  • אבחון
  • ידע נרחב בכל טכניקות המגע
  • הכרות מעמיקה של הגוף ושל זרימת האנרגיה ועוד

לעומת שיטות רפואה משלימה אחרות, שיאצו אינה מתנגדת למונחים ולשיטות של הרפואה המערבית הקונבנציונאלית והיא מקנה גם נגיעה במונחים של רפואה זו בלימודים שלה.

שיטה זו דוגלת בכך שניתן לשלב את הטיפול שלה עם הטיפול המערבי, כאשר טיפול המערבי מטפל בסימפטום ואילו שיטת השיאצו מטפלת בבסיס העמוק של הסימפטום ולא רק באופן החיצוני בו הוא בא לידי ביטוי.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן