גלולת אמילי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולת אמילי

גלולת אמיליגלולות למניעת היריון הן האמצעי הבטוח ביותר, יחד עם ההתקן התוך רחמי, לצורך מניעתו של היריון בלתי רצוי. נשים רבות בכל רחבי העולם המודרני משתמשות בגלולות מדי יום בידיעה שהן מגנות עליהן בשיעור גבוה מאוד של 99%.

שוק אמצעי המניעה כולל סוגים רבים של גלולות, כאלה שמכילות שני הורמונים נשיים- אסטרוגן ופרוגסטרון, כאלה שמכילות אך ורק פרוגסטרון וכאלה שמכילות יחד עם הורמונים אלה גם הורמונים אחרים.

רוב הגלולות פועלות על פי אותה דרך, רק שהשוני בין אחת לשנייה הוא בעיקר בגלל התרכובות שלהן, המינונים שלהן והמטרה שלשמה הן נועדו. יש גלולות למניעת היריון, יש גלולות שנלקחות לאחר לידה, יש גלולות שנלקחות בזמן הנקה ועוד.

בין הגלולות השונות ישנה גם גלולת אמילי אשר שייכת לגלולות המשולבות והיא מכילה בדיוק את אותן תרכובות כימיות כמו גלולת הרמונט. ההבדל היחיד שקיים בין גלולת אמילי לבין גלולת הרמונט הוא השם שלהן. שתיהן מיוצרות באותה חברת תרופות.

אופן פעולת הגלולה

קודם כל חשוב לדעת שאופן הפעולה של כל גלולה למניעת היריון הוא שונה ולכן כל גלולה מותאמת באופן אישי לכל אישה. יש נשים שגופן מסתגל בצורה טובה לגלולת אמילי ויש נשים שעלולות לסבול מתופעות לוואי ואף מסיבוכים.

גלולת אמילי פועלת בצורה דומה לגלולות אחרות מהסוג המשולב, אך בכל זאת ישנו שוני קטן. הגלולה מונעת את תהליך הביוץ הטבעי שחל בכל חודש ואת ההפריה של הביצית על ידי הזרע.

גלולת אמילי מכילה הורמונים נשיים לא טבעיים אלא סינתטיים אשר חוסמים את צוואר הרחם ומונעים היווצרות של היריון. חסימתו של צוואר הרחם נגרמת על ידי עיבוי הריר. כמו גלולות משולבות אחרות גם גלולת אמילי גורמת לרירית שברחם להיות דקה מאוד, מה שמקשה על השרשת הביצית אל תוך הרחם, במקרה שבו כן הייתה הפריה.

הרכב הגלולה

החומרים הפעילים של גלולת אמילי הם ETHINYLESTRADIOL במינון של 0.02 מיליגרם ו- GESTODENE במינון של 0.075 מיליגרם.

אופן נטילת הגלולה

בכל חפיסה של גלולת אמילי ישנן 21 טבליות אשר מספיקות לשלושה שבועות מלאים. נשים שנוטלות את הגלולה עושות זאת מדי יום, ורצוי בשעה קבועה. בתום שלושה שבועות יש להפסיק ליטול את הגלולות למשך שבוע אחד בלבד ולאחריו להתחיל חפיסה חדשה, שוב למשך שלושה שבועות. במהלך אותו שבוע של הפסקה בנטילת הגלולות, האישה מקבלת את הווסת החודשית.

יתרונות הגלולה

כאמור בתחילת המאמר, גלולת אמילי, כמו גלולות אחרות למניעת היריון, פועלת ביעילות מרבית של 99% ונשים מרגישות מוגנות מספיק בעת השימוש בהן. הגלולה גורמת לדימומים של הווסת החודשי להיות בכמויות קטנות ולכן הן גם מונעות אנמיה.

גלולת אמילי מפחיתה בצורה משמעותית את הכאבים אשר מתלווים לזמן המחזור. בנוסף הגלולה מורידה את הסיכון של מחלת סרטן השחלות ומסייעת במיוחד לנשים אשר סובלות מתסמונת השחלות הפובליציסטיות (שחלות מוגדלות שבתוכן יש ציסטות רבות שגורמות למניעת ביוץ בדרך הטבעית, למחזור לא סדיר, לקשיים בפריון ולתופעות לוואי נוספות).

תופעות לוואי של גלולות אמילי

כמו שאר הגלולות המשולבות, גם גלולת אמילי גורמת לתופעות לוואי, אך אלו הן חלשות וקלות יחסית לאלה של הגלולות הרגילות (אלה שמכילות פרוגסטרון בלבד). תופעות הלוואי יכולות להיות כאבי ראש, בחילות, הקאות, דימומים בלתי סדירים (במספר החודשים הראשונים בהם הנשים נוטלות את הגלולה), ירידה בחשק המיני ונפיחות או גודש בשדיים. במקרים קיצוניים גלולת אמילי גורמת לתופעות לוואי כמו היווצרות קרישי דם, יתר לחץ דם ואבנים בכיס המרה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן