ביקור בריא – קופת חולים מאוחדת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

ביקור בריא

ביקור בריאכיום, יש תמימות דעים בעולם הרפואי על כך שאבחון מוקדם של בעיות ומחלות הוא המפתח המרכזי להתמודדות יעילה איתן.

כל רופא או קופת חולים ימליצו ללקוחות שלהם על ביצוע שורה ארוכה של בדיקות, בכל רגע נתון, וממש לא רק כאשר התסמינים יחלו לתת את אותותיהם.

קופת חולים מאוחדת החליטה לקחת את היוזמה לידיים, ויצאה בהכרזה על פרוייקט חדש, שבכוחו לשנות את חוקי המשחק: פרוייקט בו ייפגשו רופאי קופת החולים עם ילדים, עד לגיל שש, ויבדקו אותם בצורה מקיפה.

הנה כל מה שחשוב לדעת על שירות זה, שזכה לשם "ביקור בריא".

מהו ביקור בריא?

המהות הבסיסית של פרוייקט "ביקור בריא" שיזמה קופת חולים מאוחדת היא אחת: רופאי קופת החולים יזמנו ילדים בגילאי שנתיים עד שש לבדיקה מקיפה, בת חצי שנה, במטרה לאתר אצלם בעיות שעלולות להופיע כבר בשלב הזה.

בין השאר, מדובר כאן על בעיות התפתחותיות אלה או אחרות, בעיות השמנה, אוטיזם, הפרעות אכילה או התנהגות, הפרעות קשב וריכוז ועוד, כל אחת מהן עלולה להשפיע על הילד כבר בשלב הזה, ולהמשיך להתפתח גם בעתיד.

הבדיקה מיועדת להתחקות גם אחר אורח החיים של משפחתו של הילד, וזאת על מנת לנסות לאתר "פגמים", שעלולים להביא להתפתחותן של בעיות אצל הילדים בעתיד הנראה לעין.

נקודת המוצא היא שההתערבות החיובית הזו באורח החיים של המשפחה תעורר רק דברים חיוביים עבור כל אחד מבניה, צעירים ומבוגרים כאחד.

חשוב להדגיש כי עיקר הבעיות שבאה הבדיקה לאתר לא משתייכות על תחום הרפואה הדחופה, אלא נוגעות יותר לאורח החיים של הילד, ולהיבטים דוגמת הרגלי החיים שלו, התזונה, ההתנהגות וכיוצא בזה.

המציאות מראה כי ההשפעה שלהם על מצבו הבריאותי של הילד משמעותית בכל קנה מידה. זאת ועוד, במסגרת הבדיקות ה"מסורתיות", המתמקדות לרוב בבעיה ספציפית בלבד, הרופאים מטפלים אך ורק בבעיה שלשמה הגיע הילד אליהם, ולא בהכרח נותנים את הדעת להיבטים החיוניים האחרים שעשויים להשפיע על המשוואה הבריאותית שלו.

כל הסיבות לשינוי המתבקש

כדי להבין מדוע הצעד של קופת חולים מאוחדת חשוב, ומדוע הוא מוגדר על ידי אנשיה כאחד המרכזיים בדרך ל"רפואה טובה יותר", צריך לבחון את הליך הבדיקה של ילדים כפי שהוא נעשה כיום.

כידוע, ילדים בגילאי שנתיים עד שש שנים מוזמנים כיום לטיפות החלב הממשלתיות, לביצוע בדיקות אלה או אחרות. הבעיה היא שההיענות של המשפחות לכך נמוכה בכל קנה מידה: על פי נתונים שהתפרסמו, הרי שבמכבי שירותי בריאות, למשל, מבצעים רק שלושה מבין עשרה ילדים בדיקות חיוניות, דוגמת בדיקות שמיעה או התפתחות.

אחת מהנחות המוצא של קברניטי מאוחדת היא שההיענות של הילדים והוריהם, במקרה הזה, תהיה גבוהה יותר, ולו מכיוון שהילדים נבדקים כאן על ידי הרופא האישי שלהם, במרפאה שסביר להניח שהם כבר מכירים היטב.

גם המעקב אחר מצבו של הילד צפוי להיות פשוט יותר בקופות החולים, המחזיקות בתיק הרפואי שלו, מאשר דרך טיפות החלב הממשלתיות.

ימים יגידו האם השירות של קופת חולים מאוחדת יצליח למלא את הציפיות התלויות בו. עם זאת, כבר בנקודת הזמן הנוכחית אין ספק שמדובר במהלך מפתיע, הראוי לאזכור לא רק בשל השפעתו האפשרית על בריאות הילדים, אלא גם כשמתבוננים על מצבה של קופת חולים מאוחדת בנקודת הזמן הנוכחית.

קופת החולים, כידוע, נמצאת בגירעון של לא פחות מכ-150 מיליון שקלים, כאשר הבדיקות המבוצעות במסגרת הפרוייקט אמורות להיות ממומנות על ידי קופת החולים עצמה, ללא תשלום מצידם של ההורים.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן