גלולת דיאנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולות דיאנה

גלולות דיאנהגלולת דיאנה מכילה שני הורמונים: אסטרוגן ופרוגסטרון והיא שייכת לקבוצת הגלולות המשולבות לצורך מניעת היריון.

הגלולה מועילה גם כדרך טיפול בשיעור יתר ובפצעי פנים- אקנה אצל נשים מכיוון שהיא מכילה 35 מיקרוגרם של הורמון האסטרוגן יחד עם מרכיב מיוחד של הורמון הפרוגסטרון שהוא סותר הורמונים גבריים שונים. מרכיבי הגלולה הם: כל טבליה של גלולת דיאנה מכילה 31.1 מ"ג לקטוז מונוהידרט וגם 19.3 מ"ג סוכרוז.

אופן פעולת הגלולה

גלולת דיאנה מפעילה שלושה מנגנונים על מנת למנוע היריון בלתי רצוי. מנגנון ראשון הוא מניעת תהליך הביוץ הטבעי של הגוף. הביוץ הוא תהליך שבו הביצית יוצאת מין השחלה אל הרחם פעם אחת בכל חודש. כאשר תהליך זה נמנע, הסיכוי להיווצרות הפריית ביצית והתפתחות של היריון יורד באופן דרסטי.

המנגנון השני הוא הפיכתו של הריר אשר חוסם את צוואר הרחם לעבה יותר וכך גם פחות חדיר לכניסה של זרע. עיבוי הרירית מונע מזרע אשר נמצא בתוך הנרתיק לחדור אל תוך הרחם.

המנגנון השלישי והאחרון אותו מפעילה גלולת דיאנה לצורך מניעת היריון הוא הפיכה של רירית הרחם לדקה יותר ויותר, מה שלא מאפשר לה לקלוט את הביצית ולעבור תהליך של השרשה גם אם בכל זאת התרחשה הפרייה.

גלולת דיאנה- יתרונות

גלולת דיאנה היא בעלת אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד במניעת היריון אשר עומדים על 99.7%. כמו כן, ישנם יתרונות נוספים לגלולה כמו טיפול בשיעור יתר בקרב נשים וטיפול בפצעי בגרות- אקנה.

היתרונות הקוסמטיים שלה מגיעים בשל העובדה שיש בה מרכיב ייחודי של הורמון הפרוגסטרון שהוא סותר הורמונים גבריים למיניהם. הגלולה משפיעה לטובה על ניקוי הפנים מפצעי אקנה ובכך היא הופכת מומלצת מאוד לשימוש ושכיחה במיוחד אצל נשים בשנות הפוריות.

יתרון נוסף של גלולת דיאנה טמון בעובדה שמינון הורמון האסטרוגן שבה הוא גבוה באופן יחסי לגלולות אחרות, דבר אשר תורם רבות לנשים שסבלו מדימום נרתיקי בין ויסתי כאשר נטלו גלולות אחרות בעלות מינון נמוך יותר של האסטרוגן. נשים שנוטלות את גלולת דיאנה סובלות פחות מדימומים בין ויסתיים או מהפרשות בין וסתיות.

בנוסף לכל האמור מעלה, גלולת דיאנה מסדירה את המחזור החודשי והווסת מופיעה במועדים קבועים, היא מפחיתה את כמויות הדימום בעת הווסת ואת משכו, היא מקלה באופן משמעותי על הכאבים שלפני הווסת והיא מפחיתה את הסיכון ללקות במחלת סרטן השחלות.

אופן נטילת הגלולה

כל חפיסה של גלולות דיאנה מכילה בתוכה 21 גלולות (שלושה שבועות), כאשר הנטילה היא גלולה אחת בכל יום. רצוי להקפיד ליטול את הגלולה בשעה קבועה במהלך היום כדי להפחית את הסיכוי של פספוס הנטילה ובכך להפחית את מקרי ההיווצרות של הריונות.

כעבור שלושה שבועות, עם סיום החפיסה, נעשית הפסקה בת שבוע ימים שבמהלכו מופיעה הווסת החודשית.

בטיחות ותופעות לוואי

גלולת דיאנה שייכת לקבוצת הגלולות המשולבות ולכן כמו לגלולות אחרות בקבוצה גם בנטילתה קיים סיכון של היווצרות תסחיפים של קרישי דם. כאשר המצב מסתבך, הדבר עלול לגרום למוות (מדובר במקרים נדירים מאוד).

נשים בעלות רקע משפחתי של קרישיות יתר, רצוי שייוועצו קודם לנטילת הגלולה עם רופא נשים. כמו כן, הסיכון בקרישיות יתר בדם עולה בקרב נשים מעל גיל 35 אשר מעשנות סיגריות ובקרב נשים אשר סובלות מעודף שומנים בדם ומעודף משקל.

לרוב תופעות הלוואי בנטילת גלולת דיאנה חולפות אחרי חודשים אחדים מתחילת הנטילה ולרוב הן גודש בחזה ועליה במשקל בגלל אגירת נוזלים בגוף.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן