חשיבות גליצרין לטיפוח העור

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גליצרין

גליצריןעור יבש הוא בעיה משמעותית המשפיעה על אנשים רבים. גליצרין צמחי הוא אחד מהחומרים החשובים ביותר לטיפוח עור הגוף, היות והוא מכיל חומרי לחות, המאפשרים את הגברת תפקוד הלחות הטבעית של העור והשפעתה על הגוף לטווח הארוך.

השילוב בין גליצרין למרקמים אחרים, כגון כמו קרם או סבון, מאפשר תוצאה על עור רך למגע, נעים ומועשר בלחות.

מקורות גליצרין

הגליצרין הוא תרכובת אורגנית פשוטה יחסית, אשר התגלתה במקרה בשנת 1779. למעשה, מדובר בסוג של כוהל אשר מתחבר ביחד עם חומצות שומן שונות. את הגליצרין עצמו הינה נוזל חסר צבע וריח, בעל מרקם שמנוני ומעט צמיגי.

לגליצרין יש שימושים שונים, בתחום הרפואה לטיפול בבעיות קלקול קיבה, ובתחום הקוסמטיקה לשם יצירת לחות, וזאת בשל התכונה של הגליצרין לאגור לתוכו מים.

השימוש בגליצרין למוצרי קוסמטיקה וטיפוח

הגליצרין מאפשר לשמור על העור בצורה מיטבית וזאת באמצעות השילוב של גליצרין עם חומרים נוספים.

את הגליצרין אנחנו יכולים למצוא במגוון רחב של חומרי קוסמטיקה וטיפוח העור, החל מקרם פנים, קרם ידיים ורגליים, קרם גוף, סבוני פנים וסבוני גוף ואף מסיכות שיער ומרככי שיער. כמות הגליצרין בחומרי הטיפוח משתנה בהתאם לסוג השימוש.

ייחודיות גליצרין בטיפוח העור

התכונה הגדולה ביותר של גליצרין הינה ביכולת שלו לאגור לתוכו מים ובכך לטפל בעור יבש וסדוק. כאשר אנחנו מורחים את הקרמים או משתמשים בסבון שיש בו ריכוז גליצרין, הרי שאנחנו מסייעים לתהליך ייצור הלחות הטבעי של העור. מאחר והגליצרין הינו חומר אורגני בטבעו, הרי שאין כל חשש בשימוש בו במוצרים קוסמטיים ובמוצרים לטיפוח העור.

הוא חסר צבע וריח, הוא בטוח לשימוש והוא אינו אלרגני. כמו כן, בשל העובדה כי גליצרין הינו סוג של אלכוהול, הוא אף מאפשר לשמור על התכשיר הקוסמטי לאורך זמן, כסוג של חומר משמר.

חשיבות גליצרין במוצרי טיפוח וקוסמטיקה

גליצרין הינו חומר אשר מאפשר לנו להשיב את הלחות אל העור ואל השיער. הלחות הינה אחד הפרמטרים החשובים כמעט בכל מוצרי טיפוח, וזאת בשל הצורך שלנו לטפל בעור יבש, אשר רובינו סובלים ממנו. מאחר ומדובר בתרכובת שאינה אלרגנית והיא חסרת ריח.

התוצאה המתקבלת היא תכשיר יעיל ביותר המאפשר תוספת של לחות לכל אותם אזורים בגוף המשוועים להם. נזקי מזג האוויר נותנים את אותותיהם על גבי עור הפנים והגוף שלנו, ובכדי שנוכל להוסיף את הלחות הנדרשת באמצעים בלתי מזיקים, הגליצרין הינו אחד החומרים המתאימים.

אך חשוב מאוד לקחת בחשבון כי יש צורך במדידה מדוייקת של כמות הגליצרין המותאמת לכל מוצר ותרכובת. תכשירים ללחות העור מכילים מינון הנע בין אחוז אחד לחמישה אחוזים, וסבונים מכילים מינון העא בי אחוז אחד לעשרה אחוזים מכלל תרכובת התכשיר.

גליצרין הוא אחד המרכיבים הקיימים היום בכל מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה, בין אם אלו המצויים בייצור המוני ובין אם אלו המצויים בייצור בוטיק וטבעי. הגליצרין מאפשר לנו להחזיר לעור את הלחות החסרה, באמצעים פשוטים שאינם אלרגניים ואינם עלולים לגרות את העור, כך שרמת הבטיחות הינה גבוהה. לאלו מאיתנו הסובלים מעור יבש, הרי שהשילוב של גליצרין בחומרי הטיפוח והקוסמטיקה שלנו הינו חשוב ביותר.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן