ארבעת השלבים של דיאטת אטקינס

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דיאטת אטקינס

דיאטת אטקינסדיאטת אטקינס היא דיאטה אשר מקורה בארצות הברית ופותחה על ידי פרופסור אטקינס בשנות התשעים.  הדיאטה מתבססת על הוצאת הפחמימות מתפריט האכילה היומי, מתוך הסברה כי הפחמימות הן האחראיות העיקריות על תהליך ההשמנה ולא השומנים.

פרופסור אטקניס קובע כי השמנה היא תוצאה של אכילה מוגברת של פחמימות. מבחינה פיזיולוגית הגוף מפיק אנרגיה על ידי שריפה של פחמימות ושומנים. ראשית, שורף הגוף פחמימות ולאחר מכן הוא שורך את השומנים. אם תפריט התזונה היומי יכיל פחות פחמימות ויותר שומנים ושומן, הרי שהגוף ישרוף יותר שומנים וכך תחל ירידת המשקל.

ארבעת השלבים של דיאטת אטקינס

דיאטת אטקינס מורכבת מארבה שלבים, אך ניתן לעבור בין השלבים או להתמקד רק בשלב אחד, בהתאם לתוצאה הרצויה.

שלב 1:

צריכת הפחמימות בשלב הראשון מוגבלת ל 20 גרם פחמימות בלבד ביום ולתקופה של 14 ימים. הפחמימות בשלב הזה מגיעות רובן מירקות, כאשר התפריט מכיל עוף, הודו, בשר, דגים, ביצים, אבוקדו ושמן זית. בשלב הזה אסור לאכול פירות, קטניות, אגוזים וחלב דל שומן.  בשלב הזה הירידה במשקל תהייה מהירה מאוד.

שלב 2:

השלב השני הוא המשך לשלב הראשון או לאלו המעוניינים להפחית במקצת ממשקלם.

בשלב הזה הדיאטה תהייה מותאמת אישית ותכלול את הרמה המקסימאלית של פחמימות שניתן לצרוך, בהתאם לנתוני שריפת הקלוריות. ניתן לאכול כ-25 גרם של פחמימות ובאיטיות לעלות את כמות הפחמימות, אך רק עד לשלב שבו עדיין נמשכת הירידה במשקל.

שלב 3:

זהו שלב האיזון, בו כל אדם מוצא באופן אישי את רמת הפחמימות שהוא יכול לצרוך בתפריט היומי מבלי להעלות או לרדת במשקל.

שלב 4:

זהו למעשה השלב האחרון של הדיאטה בו יש לשמור את איזון משקל הגוף ותוצאת הדיאטה.

כללים חשובים להצלחת דיאטת אטקינס

במהלך הדיאטה חשוב מאוד להקפיד על מספר דברים על מנת שהדיאטה תהייה אפקטיבית, ואכן תוביל לתוצאה הרצויה.

•    יש להקפיד על שתיית מים מרובה
•    יש צורך לעשות פעילות גופנית
•    אסור בשום אופן לצרוך סוכר, חלב, אורז לבן, קמח, תפוחי אדמה ופסטה
•    חשוב מאוד להקפיד לצרוך תוספי מזון כמו ויטמינים ומינרלים

הסיכונים

בעוד סלבריטי העולם הולכים שבי אחרי דיאטת אטקינס, דיאטנים שונים ומוסדות רפואיים נשארים די ספקנים לנוח ההנחה שקבע פרופסור אטקינס. בכל דיאטה שעושים ישנם סיכונים כאלה ואחרים. מאחר ודיאטת אטקינס מגבילה מאכלים מסויימים או מוציאה אותם לגמרי מהתפריט, יכולים להיווצר חסכים מסוימים בויטמינים, לכן מומלץ מאוד לצרוך מזון המכיל סיבים תזונתיים רבים.

מאחר ודיאטת אטקינס עשירה בשומנים, ישנו קשר ישיר בין רמת השומנים לרמת הכולסטרול, העשוי לעלות כתוצאה מדיאטה זו. כולסטרול גבוהה עשוי לגרום למחלות לב ולסרטן ועל כן ישנם כאלה אשר נרתעים מדיאטה זו.

בטיחותה של הדיאטה אל מול מוסדות הבריאות והרפואה מוטלת בספק, מאחר והיא נוגדת לכל הסברות האחרות בנוגע לתפריט אוכל מאוזן, ועל כן, במידה והחלטתם בכל זאת לעשות דיאטה זו, מומלץ מאוד לבצע מעקב אצל רופא.

יש לציין, כי יחד עם זאת, ישנם רופאים אשר טוענים כי מבין סוגי הדיאטות כיום, דיאטת אטקינס היא מצוינת, מאחר והיא מאפשרת לנו לשלוט על רמת השומנים והם משווים אותה למעשה לדיאטה ים תיכונית המבוססת על בשר, דגים וירקות.

לקריאה נוספת: איך בוחרים דיאטה?

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן