הפלה – הפסקת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הפלה

הפלהכאשר אישה או נערה נמצאת בהריון ומעוניינת לעבור הפלה עליה לפנות לוועדה להפסקת הריון באחד מבתי החולים בו היא מעוניינת לעבור את התהליך (כל בית חולים שתבחר).

תפקידה של הוועדה להפסקת הריון היא לאשר מימון של הפסקות הריון במסגרת בית החולים. הוועדה להפסקת הריון מתכנסת מדי שבוע, בימים קבועים ובשעות קבועות (אותן יש לברר מבעוד מועד בטלפון ולקבוע תור להגעה) וכוללת עובדת סוציאלית ורופאי נשים.

אל הוועדה להפסקת הריון יש להגיע מוכנים ומצוידים:

  •  350 שקל (עדיף לברר את המחיר המדויק מבעוד מועד דרך הטלפון)
  • תעודת זהות
  • בדיקות אולטרסאונד
  • סוג דם
  • קרישת דם
  • ספירת דם

לאחר תשאול קצר של העובדת הסוציאלית והגניקולוג בנוגע לפרטים אישיים ורקע רפואי יינתן מידע על אפשרויות הפסקת הריון ומרגע שניתנת הסכמתה של האישה להפסקת הריון – אפשר יהיה לקבוע תור להפלה.

לאחר שניתן אישור הפסקת הריון ניתן לבצע את תהליך הפסקת ההיריון עצמו בבית חולים אחר באמצעות קביעת תור בטלפון. למידע מקיף בנושא הפלות, האפשרויות השונות לביצוע הפלה בכל שלב של ההריון כנסו לאתר abortion.org.il – הפלות.

הפלה יזומה – קריטריונים לביצוע

הוועדה להפסקת היריון רשאית לאשר הפלה במקרים הבאים:

  • גיל האישה מתחת ל-17 (קטינה) או הריון בגיל מבוגר, מעל 40 ומעלה
  • ההיריון נוצר בעקבות אונס, גילוי עריות או מחוץ לנישואין
  • העובר נושא מום
  • המשך ההיריון מעמיד את בריאות האישה בסכנה

הפלה יזומה – מחירים

עלות הפלה שונה בין בתי חולים פרטיים לכאלה ממשלתיים וקשורה גם לתהליך הנחוץ (גרידה או כדורים). המחירים יכולים לנוע החל מ-1600 ש"ח בבית חולים ממשלתי עד 4000 ₪ בבית חולים פרטי.

מימון הפלה לקטינות:
קופת החולים משלמת עבור הפלה במקרה של קטינות. תשלום שכולל גם את עלות הפנייה הראשונית לוועדה להפסקת הריון. עם זאת, לא כל קופת חולים נותנת התחייבות לכל בית חולים, לפיכך מוטב לבדוק מראש עם קופת החולים אליה את משתייכת, לאילו מבתי החולים היא נותנת התחייבות.

הפלה יזומה – דרכים להפסקת הריון

גלולות להפסקת הריון – מפיג'ין וציטוטק

הפלה באמצעות גלולות מומלצת למטופלות צעירות ועומדת על 95 אחוזי הצלחה. זוהי שיטה המדמה הפלה טבעית וניתן לעבור אותה עד יום 49 מתחילת ההיריון (או שבוע שמיני להיריון).

טיפול זה נעשה בשני שלבים: בשלב הראשון האישה נוטלת מפיג'ין שגורם להפסקת פעילות ההורמון פרוגסטרון בגופה ולמעשה גורם להפסקת ההיריון. כעבור 48 שעות יש להגיע לבית החולים בשנית וליטול כדור נוסף – ציטוטק – שגורם לפליטת שק ההיריון החוצה בצורה של וסת חזקה במיוחד.

במקרים מסוימים יתכן שהאישה תסבול מכאבי מחזור חזקים במיוחד (בהם ניתן לטפל עם אופטלגין) שלעתים מלווים בבחילות והקאות. לרוב יש צורך באשפוז של כמה שעות בבית החולים לצרכי השגחה.

לאחר התהליך יתכן דימום שיימשך עד שלושה שבועות במהלכם אמור להיפלט החוצה כל שק ההיריון. כעבור שלושה שבועות מנטילת הגלולות מוזמנת המטופלת לביקורת כדי לוודא שכל התוכן ההריוני נפלט.

גרידה

יעילות הגרידה עומדת על 99 אחוזי הצלחה. מדובר בשיטה אותה ניתן לבצע משבוע 6 ועד שבוע 13 להריון. גרידה היא תהליך כירורגי במסגרתו מרחיבים את צוואר הרחם בהרדמה כללית, מחדירים צינורית פלסטית ודרכה שואבים את תוכן חלל הרחם ההריוני. לעתים יש לעבור עם מגרדת על דופן הרחם כדי לוודא שכל הרקמה ההריונית הוצאה (הריונות בשבועות מתקדמים יותר).

הפעולה נמשכת כרבע שעה, לאחריה מועברת האישה להתאוששות בת כשלוש שעות לאחר ההרדמה. גרידה נחשבת לשיטה בטוחה ומידת הסיכון שלה מההרדמה, נקב ברחם, הישארות ההיריון היא פחות מאחוז.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן