ניתוח השתלת שיער

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

השתלת שיער

למעלה מ 100,000 זקיקי שיער נמצאים על הקרקפת, שיעור צמיחת השיער בקרקפת הוא כסנטימטר אחד בחודש. באופן נורמאלי נושרות כ-100 שערות ביום.השתלת שיער

התקרחות הינה תופעה טבעית, אך נלווים לה המון משמעויות חברתיות, פסיכולוגיות וכלכליות. ההתקרחות גורמת לפגיעה קשה בדימוי ובביטחון העצמי בעיקר אצל נשים אך גם אצל גברים. כיום, גברים רבים מסתגלים למצב ואף מאמצים את המראה החדש ומגלחים את שאריות פיסות השיער האחרונות שעדיין מבצבצות על ראשם.

התקרחות נשית היא תופעה נדירה, שלרוב נגרמת בעקבות ירידה בהורמון אסטרוגן או בעקבות הפסקת מחזור לעומת זאת ההתקרחות גברית מתרחשת בכ60%  מהגברים.

הסיבות להתקרחות

הגורמים להתקרחות כוללים:

הורמון ה DHT הוא הגורם להתקרחות ונשירת שיער, הורמון זה אחראי להרס הזקיקים במרכז הקרקפת, קו השיער הקדמי ובאזור המפרצים. לעומת זאת, זקיקי השיער הנמצאים בצידי הראש ומאחור לו אינם מושפעים ממנו.
גורמים תורשתיים, הורמונאליים, מחסור או עודף בויטמינים, מחלות כבד, מחלות בבלוטת התריס, מחלות אוטואימוניות (לדוגמא: אלופציה), עישון,  תסרוקות מסוימות (לדוגמא:סלסול) עלולות לעודד התקרחות, צביעת שיער, מחלות, טיפולים כימותרפיים ורדיותרפיים, אנורקסיה, תופעות לוואי של תרופות שונות, סכרת, ניתוח או לחץ, מתח וטראומה נפשית, זיהומים ודלקות, מחלת העגבת, חשיפה לקרינה ושינויים פיזיולוגים בעקבות עלייה בגיל.

טיפולים למניעת נשירת שיער והתקרחות

הטיפול בנשירת שיער והתקרחות תלוי בגורם הראשי הגרם לתופעה. לדוגמא: במידה והתופעה מתרחשת בעקבות מחסור הורמונים, ניתן לקחת תרופות להשלמת החסר ההורמונאלי. במידה והתופעה מתרחשת בעקבות מחסור בויטמינים, ניתן להשלים את החסר באמצעות תוספי ויטמינים.

אך מה קורה אם גם אחרי הטיפול בגורם הראשי, האדם עדיין נשאר קירח והוא מעוניין בשיער, מה עליו לעשות?
כיום קיימים מספר פתרונות לבעיית נשירת השיער והתקרחות:

 • תרופות הניתנות לנשירת שיער כגון: מינוקסידיל  ( ריגיין ( וניתן להשיגו ללא מרשם רופא. תרופה נוספת היא פינאסטריד ) פרופסיה) הניתנת  רק עם מרשם רופא.
 • פאות נכריות הדומות מאוד לשיער טבעי של גברים ונשים.
 • זריקת סטרואיד כגון: דיפרוספן.
 • משחות סטרואיד:  משחה שמורחים על האזור המקריח ומיועדת להעביר סטרואיד לשכבת האפידרמיס.
 • תרופות אנטי-אנדרוגיניות: לטיפול במחסור הורמונאלי.
 • התכשירים הללו פועלים כל עוד נוטלים את התרופות, ברגע שמפסיקים לקחת את התרופות, השפעתם פוסקת ויש סיכוי גדול שהאדם יקריח שוב.
 • כמו כן, קיימות שיטות שונות לניתוח כגון:
 • צמצום הקרקפת: בשיטה זו חלקים מהקרקפת מוסרים והעור הנותר נמתח על-פני האזור שהוסר.
 • תרפיה בלייזר רך בשיטה זו קרן לייזר מוקרנת על הקרקפת והלייזר אמור לגרות את שורשי השיער ולעודד תקשורת בין-תאית.

כיום, השיטה המבוקשת ביותר בקרב גברים מקריחים היא ניתוח השתלת שיער.

השתלת שיער

מומלץ לפני ה"ריצה" לניתוח להשתלת שיער, לבדוק האם בעיית ההתקרחות אינה תוצאה של חסר איזון הורמונאלי. מחלה סמויה או טראומה שאירעה סמוך לנשירה.

תהליך השתלת שיער הוא הליך כירורגי הדורש מיומנות גבוהה ביותר. בהליך זה, קודם כל המטופל מקבל זריקת הרדמה מקומית ולאחר מכן, נלקח שיער מעורף הראש של המטופל שם קיימת צמיחה צפופה ותקינה של שיער, ומועבר לאזור אחר בראש שבו ניכרת ההתקרחות.

מועמדים פוטנציאלים לטיפול בהתקרחות באמצעות השתלת שיער צריכים להיות מעל גיל 25, בעלי שיער סמיך בעורפם, בכדי שיתאפשר לקיחת רצועות שיער והעברתם לאזורים בהם ישנה הידלדלות שיער והתחלה של התפתחות קרחת.
הניתוח אורך מספר שעות, וניתן לבצע אותו ב 3 שיטות:

 • שתלי עור נושאי שיער.
 • מתלי עור נושאי שיער.
 • צמצום איזור הקרחת על ידי ניתוח ושימוש במותחני עור.

בתום ההשתלה עשוי המטופל לחוש כמה תופעות לוואי חולפות, ובהן נפיחות, כאבים וחוסר תחושה באזורי ההשתלה, תופעות אלו חלופות לאחר מספר ימים. את התוצאות ניתוח השתלת השיער, ניתן לראות רק אחרי כמה חודשים, כשהשיער המושתל נקלט במקומו החדש ומתחיל לגדול. משך כל טיפול הוא בין חצי שנה לשנה.

סיכויי ההצלחה של השתלת שיער לטיפול בהתקרחות עולים ככל שהשיער סמיך, מקורזל וכהה יותר. כיום, ניתן למצוא מכונים ומרפאות פרטיות בהם מתבצע הניתוח על ידי מומחים. טווח המחירים נע בין 2,500 ל-4,000 דולר.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן