נשירת שיער והתקרחות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

נשירת שיער הינה תופעה נפוצה אצל גברים, בעיקר. על פי נתוני הסטטיסטיקה, כמחצית מהגברים יסבלו מנשירת שיער והתקרחות.

בעיה זו קשה שבעתיים לנשים הסובלות מכך, עקב תגובת החברה לתופעה זו. נשירת שיער היא תהליך אשר מתחיל באיטיות כאשר מספר שערות נושרות על הכרית, וצובר תאוצה עד התקרחות מלאה. להלן מידע חשוב באדיבות אתר נשירת שיער

הגורמים לנשירת שיער

הגורם העיקרי לנשירת שיער הראש אצל גברים הינו תורשה וסיפור משפחתי. הסיכוי להתקרחות אצל בנים לאבות קרחים הינו גבוה מאד. אצל נשים, פעמים רבות האשם הוא בחוסר איזון הורמונלי, כמו לאחר הריון ולידה.

עלולים להיות גורמים נוספים כמו למשל תזונה לקויה וחסר ויטמינים, מחלות או טיפולים כימותרפיים. מחלות אשר יכולות לפגוע בצמיחת שיער הן מחלות כבד או פעילות יתר של בלוטת התריס, אנורקסיה או פסוריאזיס.

נשירת שיער עלולה לקרות כתוצאה ממזג אוויר קר באופן קיצוני, כמו גם תוספות שיער או איסוף שיער תמידי ונוקשה. נשירת שיער מוגדרת כאשר כמות השערות הנושרות גדולה יותר מאלו אשר צומחות. נמצא כי האנזים אשר מעכב ומדכא את צמיחת השיער וגורם להתקרחות אצל גברים נקרא 5 אלפא. אנזים זה אחראי על פירוק הטסטוסטרון לדיהידרוטסטוסטרון.

דרכים למניעת התופעה

נשירת שיער הינה תופעה אשר רבים מהאנשים חוששים ממנה. עקב חששות אלה, מיתוסים ואגדות רבות נקשרו לסיבות החשודות, כמו למשל שיער ארוך מדי או שימוש בתכשירים שונים על השיער ועוד.  נעשים ניסיונות רבים למנוע את התופעה עוד בשלביה הראשונים. כל אחת משיטות המניעה לא הוכחה כיעילה, במיוחד במקרים בהם הגנטיקה הינה מרכיב עיקרי הגורם לתופעה זו.

טיפולי המניעה הטובים ביותר אשר תורמים אף לבריאות הכללית, הינם תזונה בריאה, פעילות גופנית, הימנעות או הפסקת עישון ושתיית אלכוהול. כמו כן, ישנן תוספות צמחיות ותזונתיות (ויטמין B, אבץ וברזל) אשר מומלצות למקרים אלה.

גם אם דרכי מניעה אלו לא הועילו, ישנן דרכים רבות להסתיר שיער דליל. מכיוון שנשירת שיער מעיבה על הביטחון העצמי, ועלולה לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים, ההמלצה היא להתחיל לטפל בשיער הדליל מוקדם ככל האפשר.

ישנם בשוק סוגי משחות או שמפו מיוחדים המיועדים למראה שיער דליל. עצות כמו להמעיט בחפיפה, להמעיט במשיכות שיער, לחבוש כובעים ועוד יכולות אף הן לעזור במצבים מסוימים. מעבר לכך, קיימים קונסילרים ואבקות אשר נועדו לפיזור על השיער בכדי לעודד צמיחת שיער.

טיפול בנשירת שיער

מכיוון שתופעה זו כה נפוצה בקרב גברים, מתפתחים סוגי טיפול חדשים המתפרסמים חדשות לבקרים. הטיפולים השונים מנסים לעבוד על רמת האנזים או למנוע את ניוון זקיקי השיער. לפני תחילת הטיפול, כדאי לברר את מקור הבעיה.

הטיפול יהיה שונה כאשר יתגלו חסרים תזונתיים או הורמונליים, או כאשר תתגלה בעיה כרונית אחרת. כמו כן, שיטת הטיפול צריכה להיות מותאמת למטופל הספציפי, לצרכיו ורצונותיו. יהיו אנשים שיעדיפו לבצע השתלת שיער או להתאים לעצמם פאה על פני השתעבדות ותלות בתכשיר זה או אחר.

למניעת נשירת השיער, אפשר להשתמש באחת מהתרופות אשר קיבלו אישור מה- FDA  האמריקאי. תרופות אלו כדוגמת רוגיין, או פרופסיה. תרופות אלו ניתנות לקניה בבתי המרקחת, לאחר אישור רופא. הן נועדו למנוע את נשירת השיער ולעודד צמיחת שיער באזורים המתקרחים.

טיפולים קוסמטיים, לסוגיהם, מסייעים אף הם בהסוואת השיער הדליל או בשלבי ההתקרחות המוקדמים. טיפולים אלה יכולים לכלול משחות ותרסיסים אשר מטרתם לשנות את צבע הקרקפת כך שיתאים לצבע השיער שנשר. במידה ושטחי ההתקרחות גדולים ואינם ניתנים להסתרה, אנשים רבים בוחרים באופציה הכירורגית אשר מציעה השתלת שיער.

ראו גם:
דלקת זקיקי השיער (פוליקוליטיס)

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן