סוגים של חיתולים למבוגרים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגריםקשישים ומבוגרים רבים נאלצים להיעזר במוצרי ספיגה שונים וזאת כתוצאה של בריחת שתן או אי שליטה על הסוגרים באופן מלא. תופעת בריחת שתן היא תופעה נפוצה בקרב בני גיל הזהב –  כתוצאה מניתוחים, תהליך ההזדקנות בכללותו ומהווה פתרון לקשישים המרותקים לכיסא גלגלים ואינם יכולים להגיע לשירותים בכוחות עצמם בזמן ולכן זקוקים ל"גיבוי" לשעת הצורך.

גם קשישים אשר מרותקים למיטה, וקשישים חולי אלצהיימר אשר בשל מחלתם אינם מסוגלים יותר להגיע לשירותים או אנשים הנמצאים במצב של תרדמת – מתאים פתרון מסוג זה – חיתולים למבוגרים.

שלפוחית רגיזה או דליפת שתן היא תופעה נפוצה אולם עקב הבושה רבים שומרים עליה בסוד. למשל, בקרב נשים לאחר הריונות ולידות כתוצאה מהתרופפות שרירי האגן, גברים אשר עברו ניתוח ערמונית או כתוצאה של מחלה ונטילת תרופות אשר גורמותלחוסר שליטה על הסוגרים.

על מנת להפתר מחוסר הנעימות ולשמור על אורך חיים עצמאי ניתן להשתמש במגוון רחב של מוצרי ספיגה למבוגרים – פדים, תחתוניות או חיתולים למבוגרים.

מוצרי ספיגה למבוגרים

להלן סקירה קצרה של מספר סוגים של מוצרי ספיגה שונים:

פדים

פדים מסוגלים לספוג מידה בינונית עד גדולה של שתן באמצעות ספיחת הנוזלים והפיכתם לג'ל – העור נשאר יבש, נמנעים ריחות לא נעימים. לפדים גזרה מותאמת לשימוש מתחת לבגדים רגילים ובכך ניתן להתנהל בנוחות ללא הפרעה. ניתן למצוא מגוון של פדים בגדלים ובכושר ספיגה שונה.

תחתונים סופגים

תחתונים סופגים הינם מוצר ספיגה המרופד בשכבה דקה, מתאים לגוף ומורכב מפד אשר סופח את השתן ושומר על העור יבש.  תחתון סופג מתאים למבוגרים עצמאיים הסובלים מהרטבה בינונית. לא ניתן לדעת כי אתם נעזרים בתחתונים סופגים –  תחתון סופג נראה כמו תחתון רגיל ואינו מורגש. ניתן למצוא מגוון של תחתונים בגדלים שונים ובעלי כושר ספיגה שונה.

חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגרים הינם בעלי כושר ספיגה גבוה הן של נוזלים והן של מוצקים ונועדו לשימוש ולספיגה של החל ממספר שעות ועד למבוגרים אשר סובלים מאי שליטה מלאה למשך מספר רב של שעות. ניתן להשיג מגוון רחב של חיתולים למבוגרים המותאמים למבנה גוף שונה וכן קיימים חיתולים למבוגרים לבעלי עור רגיש.

בחירת חיתולים למבוגרים

כאשר בוחרים חיתולים למבוגרים יש לשים לב לנקודות הבאות:

  • יש לבחור את המוצר שהשימוש בו יהיה בהתאם לכמות הספיגה הדרושה.
  • חשוב להתאים את גזרת החיתול למבנה גופו של הקשיש.
  • מומלץ לרכוש חיתולים המתאימים לשינה וחיתולים ליום- יום.
  • במקרה של רגישות בעור מומלץ לעבור לחיתולים נושמים או חיתולים המונעים מגע של הצרכים עם העור.
  • כדאי לנסות מוצרי שונים – עד למציאת התאמה מושלמת.
  • יש לוודא כי ניתן לעמוד במחיר החיתולים לאורך זמן.

הגיינה וטיפול

החלפת החיתול חיונית בשמירה על ההיגיינה של המטופל ומניעת סיבוכים או הופעת תפרחת החיתולים. תפרחת החיתול נוצרת כתוצאה ממגע השתן והצואה בעור. סימני תפרחת החיתולים הם גירוי בעור או אדמומיות.

על מנת למנוע הופעה של תפרחת חיתולים יש לנקות ולשטוף את האזור המפשעה היטב, להיעזר במגבונים לחים וכן במשחות מיוחדות למטרה זו אשר מכילות אבץ המייבש את העור. מומלץ להחליף את החיתול מייד לאחר הצרכים. טיפול פשוט אך יעיל הינו חשיפת האזור לאוויר נקי ולאור השמש לפרק זמן ארוך ככל הניתן (אפילו רבע שעה או יותר).

מי שרגיש יכול להשתמש בחיתולים נושמים וחיתולים אשר מיועדים לבעלי רגישות מוגברת.

רכישת מוצרי ספיגה שונים

מעוניינים לרכוש חיתולים למבוגרים או מוצרי ספיגה אחרים? אפשר להתחיל את החיפוש באינדקס גיל הזהב אשר מציע רשימה של חנויות וספקים בתחום – חיתולים למבוגרים>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן