טבעת נרתיקית למניעת הריון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טבעת נרתיקית למניעת הריון

טבעת נרתיקית למניעת הריוןגלולות למניעת היריון או מדבקות על גבי העור אשר מכילות הורמונים מוכרות לכל הנשים. בתקופה האחרונה נכנסה לתחום מניעת הריונות טבעת נרתיקית שמכילה בדיוק את אותם ההורמונים שבגלולות או במדבקות. את הטבעת משווקים בארצות הברית מזה מספר שנים, ולאחרונה היא משווקת גם כאן אצלנו בישראל.

הטבעת הנרתיקית מוכרת בשם "נובה רינג", היא שקופה, רכה וגמישה, קוטרה הוא 54 מילימטר ועובייה 4 מילימטרים. הטבעת משמשת כאמצעי מניעה הורמונלי והיא מוחדרת לנרתיק באופן עצמאי על ידי האישה למשך שלושה שבועות.

טבעת נרתיקית מוכנסת לאזור בנרתיק שבו אין כל תחושת מגע, האישה לא מרגישה אותה וגם לא בן הזוג בעת קיום יחסי מין. לאחר שהוחדרה פנימה אל תוך הנרתיק, משתחררים ההורמונים בצורה רציפה וברמה אחידה.

בתום תקופה של שלושה שבועות (21 ימים) מוציאים את הטבעת לצורך הפסקה בת שבוע ימים אשר במהלכו האישה מקבלת את המחזור החודשי שלה (בדרך כלל הדימום של הווסת מופיע תוך יומיים או שלושה ימים אחרי הוצאת הטבעת מתוך הנרתיק).

עם תחילתו של המחזור החודשי הבא, מוכנסת אל הנרתיק טבעת נרתיקית חדשה. חשוב לדעת שהטבעת מונעת רק היריון ולא מחלות אשר מועברות תוך כדי קיום יחסי מין.

סיכוי היפלטות הטבעת החוצה

בגלל המבנה הפיזי של הנרתיק, הסיכוי שהטבעת הנרתיקית תיפלט החוצה הוא קטן מאוד. החלק העליון של הנרתיק מרווח יותר מהחלק התחתון ויש בו מעט קצוות עצביים. חלקו התחתון של הנרתיק רגיש מאוד למגע בעוד שחלקו העליון, המקום שבו יושבת הטבעת, לא רגיש למגע ולכן בתקופה שבה הטבעת נמצאת בתוך הנרתיק, היא אינה מורגשת כלל.

זוהי בדיוק הסיבה שפליטת הטבעת אל מחוץ לנרתיק היא לא סבירה. הטבעת מוחדרת אל הנרתיק תוך כדי שהיא נלחצת בין האצבעות, ובאופן דומה לתפקוד הטמפון היא משתחררת ומתאימה את עצמה למבנה של חלקו העליון בנרתיק. בחלקו התחתון של הנרתיק ישנם שרירים היקפיים אשר דואגים לכך שהטבעת הנרתיקית תישאר במקומה ולא תיפלט החוצה, עד אשר האישה מוציאה אותה.

טבעת נרתיקית וגלולה – ההבדל ביניהן

למרות שגם גלולה למניעת היריון וגם טבעת נרתיקית מכילות את אותם ההורמונים בדיוק, ישנו הבדל אחד עיקרי בניהן והוא בצורה שבה נספגים ההורמונים בתוך הגוף. טבעת נרתיקית דואגת לשחרור ההורמונים בקצב רציף וקבוע, והם נספגים בתוך הגוף דרך כלי הדם אשר נמצאים בדפנות הנרתיק.

כיצד פועלת הטבעת?

ההורמונים – אסטרוגן ופרוגסטרון אשר משתחררים מהטבעת הנרתיקים בתוך הנרתיק דומים להורמונים אותם מייצרות השחלות בדרך הטבע. הפרוגסטרון נספג בדם בכמויות קבועות וקטנות, ובכך הוא מונע מהביוץ להיווצר. בעקבות שחרור ההורמונים, הרירית נהיית דקה יותר, דבר אשר מונע את השרשה של עובר אל הרחם, במקרה שבו חלו ביוץ והפריה. הרירית בצוואר הרחם נהיית עבה יותר, ובכך מפריעה לזרע להיכנס אל הרחם.

יתרונות של טבעת נרתיקית

  • החדרת הטבעת פעם בחודש מגינה מפני כניסה להיריון לא צפוי, ולא צריך לזכור לבלוע גלולה בכל יום.
  • האישה היא זו השולטת בטבעת הנרתיקית והיא יכולה לשמור על דיסקרטית לגבי הנושא.
  • בדומה לגלולות, הטבעת יעילה ובטוחה ב-98%, והיא בעלת מינון הורמונלי אחיד.
  • הטבעת קלה ופשוטה מאוד להכנסה ולהוצאה.
  • הטבעת מתאימה את עצמה למבנה הפיזי של האישה.
  • האישה ובן זוגה לא חשים בטבעת כלל בעת קיום של מגע מיני.
  • הטבעת מכילה רמה אחידה ונמוכה של הורמונים, בייחוד של ההורמונים המועברים בדם.
  • המחזור החודשי סדיר וישנם מעט מאוד דימומים בין וסת לווסת.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן