בעיות בריאות שניתן לטפל בהן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בעיות בריאות שניתן לטפל בהן

בעיות בריאות שניתן לטפל בהןלחץ הוא חלק מהחיים המודרניים ומהווה בעיה נוכח התחושות והפגיעה בתפקוד אשר עלולים להתרחש כתוצאה ממנה. אך מתח ולחץ נפשי משליכים על תחומים רבים נוספים ועלולות לגרום לבעיות בריאותיות אחרות.

לחץ ומתח נפשי עלולים להחמיר כל מצב בריאותי. מחקרים מוכיחים שבעיות רפואיות רבות קשורות ללחץ ולעתים נובעות ממנו.

מדענים קובעים שלחץ מגביר את הסיכון למגוון בעיות, כולל השמנת יתר, מחלות לב, אלצהיימר, סוכרת, דיכאון, אסטמה ובעיות במערכת העיכול. לפניכם מספר תופעות המופיעות או מחמירות כתוצאה מלחץ אך לפני שאתם נלחצים מהממצאים הללו, טוב לדעת כי ישנם מספר צעדים וטיפים אשר יכולים להקל משמעותית על תופעות של לחץ ומתח.

בעיות בריאות הנובעות מלחץ

מחלות לב

חוקרים סבורים מזה זמן רב כי קיים קשר בין לחץ מוגבר לסיכון למחלות לב. עובדה ידועה היא כי יתר לחץ דם הוא גורם סיכון לבעיות לבביות. מתח מגביר באופן ישיר את קצב הלב ואת זרימת הדם וגורם לשחרור של כולסטרול וטריגליצרידים למחזור הדם.

לחץ הוא גורם עקיף גם למצבי סיכון אחרים כגון עישון או השמנת יתר המגדילים את האפשרות לבעיות לב חמורות כולל התקף לב.

טיפול בהשמנת יתר – מתח גורם לרמות גבוהות של הורמון קורטיזול וזה גורם להגדלת כמות השומן אשר נאגרת בבטן, בירכיים וברגליים. מתח מוגבר יוצר דחף לאכילה אשר נתפסת כמרגיעה ובמקביל להגדלת כמות השומן אשר הגוף אוגר, הסובלים ממתח נוטים וחשופים יותר להשמנה.

אסטמה מתח עשוי להגביר ולהחמיר אסטמה עוד עולה ממחקרים כי לחץ כרוני של ההורה עלול להביא להתפתחות של אסטמה אצל הילד. ילדים עם הורים לחוצים באופן חריג נמצאים בסיכון גבוה באופן משמעותי לפתח אסטמה.

 

מעקב וטיפול ביתי לסוכרת

מתח עלול להחמיר סוכרת בשני אופנים, האחד, הוא מגביר את הסבירות להתנהגויות שליליות כגון אכילה לא בריאה ובלתי מבוקרת ושתייה מפרזת. שנית המתח גורם לעלייה ברמת הגלוקוז בקרב מי שסובל מסוכרת מסוג 2 באופן ישיר. ייתכן כי אתם תוהים כיצד המתח משפיע על בריאותינו, הרי מדובר ברגש בלבד, אך ברור כיום לחץ אכן יכול לעשות אותנו חולים ולפגוע בבריאותנו.

התשובה לכך היא שמתח אינו נמצא רק בראשנו אלא מדובר בתגובה פיזיולוגית העלולה להוביל לאיום על הבריאות. מתח גורם להתכווצות כלי הדם ולעלייה בדופק וכאשר הלחץ הוא כרוני השינויים הפיזיולוגיים עלולים להוביל לבעיות בריאותיות.

 

טיפול עצמי בבעיות בריאות

קיימות שיטות התמודדות עם מתחים וטכניקות אשר יסייעו בידינו להרגיש טוב יותר ולשמור על בריאותנו:

חשיבה חיובית

מצבים מלחיצים או בלתי נעימים יכולים ליצור לחץ, אך הסתכלות על החיובי בכל מצב, מקל ומרגיע, כך לדוגמא עמידה בפקק עשויה לגרום ללחץ משום שאתם מאחרים לעבודה.

אך אין טעם להילחץ משום שלא ניתן לעשות דבר כדי לשנות את המצב, כן מומלץ להסתכל על החיובי וליהנות מהזמן בו יש לכם כמה דקות לעצמכם.

נשימות עמוקות – קחו מספר דקות של נשימות עמוקות אשר מרגיעות ומקלות על תגובת הלחץ הפיזיולוגית. ביצוע הנשימות יעיל ויכול להתבצע בכל מקום ובכל עת. תוך כדי הנשימה, חשבו על אזורים בהם אתם חשים לחץ בגוף עד אשר תגיעו למצב של רגיעה.

הצבת הדגש על רגע ההווה – לחץ לרוב נובע מחשיבה על העבר או על העתיד, הדאגות צצות נוכח מעשה שכבר עשיתם או אשר אתם אמורים לעשות. על מנת להקל על התחושה, נסו להתרכז במה שאתם עושים כעת.

 

פרספקטיבה – כאשר אנו מתמקדים בבעיה מסוימת, אנו מאבדים פרספקטיבה, חשוב להזכיר לעצמכם דברים חיוביים אחרים אשר יאזנו את התמונה.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן