כאבים בשרירים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

כאבים בשרירים

כאבים בשריריםרוב האנשים חווים כאבי שרירים בשלב כלשהו בחיים. כאבים אלו עשויים לנוע בין מתונים עד חמורים, והם שוככים במהירות לאחר התקף קצר, או שהם נמשכים זמן רב יותר. כל שריר בגוף עשוי להיות מושפע מכאבים, אך הנפוצים ביותר הם שרירי הצוואר, הגב והרגליים.

הגורמים לכאבי שרירים

לפני הטיפול בנקודות הכאב בשרירים, יש להבין את הגורמים להם. כאבי שרירים נגרמים בעיקר באמצעות מתח מוגזם המיושם על השרירים. הכאב הוא דרך הגוף להתריע כי השריר זקוק למנוחה והרגעת המתח. מתח שרירים המוביל לכאב מופיע בעקבות שלושה גורמים:

טראומה – גורם זה עלול להתרחש בשל פציעה, או לחץ מאסיבי חוזר ונשנה.

מתח פיזי ונפשי – זהו גורם משמעותי ונפוץ לכאבי שרירים.

חוסר תיאום השלד והשרירים – יציבה גרועה, עמוד שדרה מעוות וחוסר פעילות גופנית גורמים לעיתים קרובות לכאבי שרירים.

גורמים אלו מתבטאים בהידוק מאסיבי של השרירים, או מצב של שרירים "תפוסים", או שילוב של השניים. כתוצאה מכך, נוצרים כאבי שרירים.

תסמינים

תסמיני כאבי שרירים הם רבים ומגוונים, ובין היתר כוללים קשיי נשימה, קשיי בליעה, הקאות, סחרחורות, חולשת שרירים משמעותית, צוואר תפוס, חוסר יכולת להניע את האזור התפוס, חום גבוה, כאבי ראש פועמים, ירידה בנפח השתן, פריחה, אדמומיות ונפיחות מקומית אשר עשויים לאותת על זיהום.

טיפול ביתי לכאבי שרירים

כאשר כאבי השרירים נובעים מלחץ יתר, או בשל מתח נפשי או פיזי חוזר ונשנה, ניתן לרוב לטפל בהם באמצעות טיפול ביתי של מנוחה, דחיסת קרח והרמת ונשיאת השריר לגובה.

שיטות אחרות להקלת כאבי שרירים כוללות מתיחה עדינה של השרירים, הימנעות מפעילויות בעלות השפעה גבוהה על השרירים, עד שהכאבים חולפים, הימנעות מהרמת משקולות, מנוחה מספקת, ותרגולים קלים כגון יוגה ומדיטציה להקלת המתח הנפשי אשר מוביל להקלת מתח השרירים.

פיזיותרפיה

למרות שטיפול זה מספק הקלה זמנית בלבד, פעילות גופנית על השריר הכואב היא הדרך הטובה ביותר להפחתת הכאבים. השפעת הפיזיותרפיה להקלת הכאבים מתבטאת באופנים שונים, הכוללים שחרור השרירים התפוסים, הגברת זרימת הדם, הפחתת הצטברות חומרים רעילים בשריר, ושחרור אנדורפין ממערכת העצבים המרכזית המוביל להקלת הכאבים.

גם עיסוי השריר הכואב עשוי להקל על הכאבים באופן משמעותי. אם תנועת האיבר הפגוע אינה מוגבלת, מומלץ לצאת להליכה מתונה או לשחות בבריכה.

טיפול תרופתי ואלטרנטיבי

במקרים בהם הטיפול הביתי אינו מספיק, כאבי השרירים עלולים להוות סימן לכך שמדובר בבעיה חמורה יותר, ויש להתייעץ עם רופא לשם קבלת טיפול רפואי הניתן באופן אישי על פי התסמינים וחומרתם.

קיימים קרמים יעילים להקלת כאבי שרירים חוזרים ונשנים. משחות מקומיות המבוססות על מנטול מספקות אף הן הקלה באי הנוחות ויעילות יותר מהחלת קרח.

טיפולים אלטרנטיביים שנחקרו ונמצאו כיעילים להקלה על כאבי שרירים הם התרופה ההומיאופתית ארניקה, ויטמין C ונוגדי חמצון אחרים.

קריאה באותו הנושא: פולימיאלגיה

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן