גלולת סרזט

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

גלולת סרזט

גלולת סרזטאמצעי המניעה ההורמונליים הטובים ביותר שניתן למצוא היום הם הגלולות למניעת היריון, כאשר קיימים שני סוגים של גלולות: סוג אחד הוא גלולות משולבות אשר מכילות אסטרוגן ופרוגסטרון, והסוג השני הוא גלולות אשר מכילות אך ורק את הורמון הפרוגסטרון.

גלולת סרזט שייכת לסוג הגלולות שמכילות פרוגסטרון בלבד. גלולות שמכילות רק את הורמון הפרוגסטרון נקראות גם "גלולות מיני". גלולת סרזט היא גלולה חדשה יחסית במבחר של "גלולות מיני" והיא אטרקטיבית יותר מאשר חברותיה לקבוצה.

מאפייני הגלולה

הגלולות המשולבות הן אמצעי המניעה היעיל והבטוח ביותר. הן מגינות מפני כניסה להיריון בשיעור גבוה במיוחד אשר עומד על 99%. לעומתן, גלולות אשר מכילות אך ורק פרוגסטרון יעילות פחות ומגינות בשיעור של 95% עד 98% מפני היריון לא רצוי.

גלולת סרזט היא הבטוחה והיעילה מכולן (מתוך אלה המכילות פרוגסטרון בלבד) והיא מונעת כניסה להיריון בשיעור של 98%.

הרכב גלולת סרזט

גלולת סרזט מכילה בכל טבליה Desogestrel בשיעור של  0.075 מ"ג וכל טבליה מכילה  55.095 מ"ג של לקטוז. מסיבה זו חשוב לדעת שאם אישה רגישה ללקטוז עליה לידע קודם לכן את הרופא אשר ישקול את מתן הגלולה אם בכלל.

אופן פעולת הגלולה

הפרוגסטרון הוא הורמון נשי אשר מוכל בתוך גלולת סרזט בצורה מלאכותית. הגלולה מונעת את התהוותו של היריון באמצעות שלושה מנגנונים שונים.

מנגנון אחד הוא עיבוי הרירית של צוואר הרחם: הפרוגסטרון המלאכותי גורם לשינוי הורמונלי בגוף האישה אשר מוביל להפרשות עבות מהרגיל מן הבלוטות שנמצאות בצוואר הרחם. העובדה שההפרשות מתעבות גורמת לירידה משמעותית של יכולת חדירת הזרע מן הנרתיק אל הרחם פנימה.

מנגנון שני הוא דילול עובי הרירית ברחם: הרירית ברחם אינה עבה מספיק כדי לקלוט עובר במידה וכן הייתה הפרייה טבעית, ואין אפשרות של השתרשות העובר מן השחלות לתוך הרחם.

מנגנון נוסף ואחרון הוא הפסקה כמעט מוחלטת של הביוץ: השינוי ההורמונלי מונע את תהליך הביוץ, אך בניגוד לגלולות המשולבות אשר מונעות לחלוטין את הביוץ הטבעי, "גלולות מיני" שמכילות אך ורק פרוגסטרון יכולות למנוע אותו בצורה כמעט מוחלטת. גלולת סרזט היא היעילה ביותר מבין חברותיה הגלולות בכוחה למנוע את תהליך הביוץ.

נטילת הגלולה

בכל חפיסה של גלולות סרזט ישנן טבליות שמספיקות לכל ימי החודש, כאשר יש ליטול טבליה אחת מדי יום, גם בזמן הווסת.

אופן נטילת הגלולה שונה מאשר זה של גלולות אחרות שאותן נוטלים במהלך שלושה שבועות עם הפסקה של שבוע בזמן הווסת. רצוי לקחת את גלולת סרזט בשעה קבועה בכל יום כדי לא לשכוח וכדי שהיא תהיה יעילה יותר.

יתרונות גלולת סרזט

בגלולות מסוג "גלולות מיני" איחור של שלוש שעות בלבד בנטילת הגלולה עלול להוריד את היעילות שלה באופן משמעותי וכך להעלות את הסיכון של כניסה להיריון. היתרון של גלולת סרזט הוא שאם מפספסים את שעת נטילתה, האישה נשארת בטוחה עדיין מפני כניסה להיריון אם לא חלפו יותר מ-12 שעות.

יתרון נוסף של גלולת סרזט הוא שחלק מתופעות הלוואי שעלולות להתלוות לגלולות המשולבות (גודש בשדיים, אגירת נוזלים ועלייה קלה במשקל), אינן מופיעות, וזאת בגלל שפרוגסטרון הינו חומר משתן.

תופעות לוואי

אמנם חלק מתופעות הלוואי שמתלוות לנטילת גלולות אינן קיימות בגלולת סרזט אך בכל זאת קיימות תופעות כמו סחרחורות, אי סדירות במחזור בתחילת נטילת הגלולה, הפסקת המחזור החודשי באופן מוחלט, סיכון גבוה בהיווצרות היריון מחוץ לרחם במידה וכן נוצר היריון, הופעת ציסטות שחלתיות ודיכאון.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן