עדשות מגע

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

עדשות מגע

עדשות מגעבדומה למשקפי ראיה, גם עדשות מגע נועדו ברובן המוחלט לתקן ליקויי ראייה מסוגים שונים. עם זאת, לעומת משקפי ראייה השימוש בעדשות מגע יכול להתאים גם לאנשים שמבקשים לשנות את מראה העיניים על ידי שימוש בעדשות בצבע בו הם מעוניינים. מספר המשתמשים בעדשות מגע נמצא בעלייה מתמדת, בזכות קלות השימוש ובזכות התבססות העדשות החד פעמיות.

בעיות ראיה נפוצות

בקרב מרבית המשתמשים בעדשות מגע, המטרה היא לאפשר ראייה מושלמת גם לסובלים מקוצר ראייה, רוחק ראייה או מבעיה של צילינדר, באמצעות ליטוש מתאים של העדשה שמקזזת את הליקוי.

 • קוצר ראייה – זוהי בעיית הראיה הנפוצה ביותר שבנמצא. המשמעות בליקוי ראיה כזה היא שאופן השתברות קרני האור בתוך העין ויצירת התמונה על הרשתית איננה מדויקת. התוצאה היא שאדם קצר רואי רואה היטב ממרחקים קרובים, וממרחק גדול יותר – הראייה מיטשטשת.
 • רוחק ראייה – בעיה הפוכה לזו של קצרי הרואי. בעיה זו נדירה יותר, ובה הראות מקרוב איננה ברורה ודווקא משתפרת בראיה לרחוק.
 • צילינדר – בעיה של צילנדר הינה למעשה עיוות של מבנה העין, שמביא לראיה שאיננה ממוקדת.

יתרונן של עדשות המגע

ההתפתחות הטכנולוגית שבייצור העדשות הביאה לכך שהן מאפשרות ליותר ויותר אנשים למצוא בהן פתרון טוב, גם לכאלה שבעבר לא יכלו לעשות בהן שימוש. בין היתרונות המרכזיים של השימוש בעדשות מגע:

 • יתרון אסתטי – לעומת הרכבת משקפיים, שאי אפשר להסתיר את עובדת קיומן, הרי שעדשות מגע הן בלתי נראות לצופה מן הצד. עבור אנשים רבים, מדובר ביתרון הגדול ביותר ואין מדובר רק בשחקנים, דוגמנים ואמנים. בעיני רבים, משקפיים נותנות מראה "מבוגר" או "מרובע" שלא קיים בשימוש בעדשות.
 • נוחות יותר – עדשות מגע, לאחר שמתרגלים אליהן הן כמעט בלתי מורגשות. לעומת העדשות, משקפי הראיה כבדים ומכבידים, וסובלים יותר מנזק כגון שבר או עיוות.
 • שדה ראייה טוב יותר – משקפי ראיה מאפשרות שדה ראיה מוגבל יותר, בהתאם לגודל העדשות. במקרה של עדשות מגע, הרי ששדה הראיה רחב ביותר וחופף, למעשה, את זה של אדם בעל ראייה תקינה.
 • שימוש ממושך או חד פעמי – עדשות מגע מודרניות יכולות להתאים הן לשימוש רב פעמי וממושך, והן לשימוש חד פעמי לאירועים מיוחדים.

סוגים של עדשות מגע

בעבר, עדשות מגע היו מחולקות לשני סוגים בלבד – עדשות רכות ועדשות קשות. כיום, המגוון של עדשות מגע התרחב לאין שיעור. בין העדשות הנפוצות ביותר ניתן למצוא:

 • עדשות חד פעמיות יומיות – מדובר בעדשות רכות, שמיועדות לשימוש של הרכבה חד פעמית. יתרונן של עדשות כאלה טמון בעובדה שאין צורך לנקות אותן באמצעות תמיסות ייעודיות. גם עבירות החמצן של עדשות אלה גדולה, ולכן הן אינן גורמות לבעיה של עיניים יבשות.
 • עדשות חד פעמיות לשימוש לטווח קצר – כאן מדובר בעדשות רב פעמיות שאין זורקים לאחר הרכבה אחת. בין היתר ניתן למצוא עדשות לשימוש שבועי, דו שבועי או חודשי.
 • עדשות חד פעמיות לשימוש לטווח בינוני-ארוך – עדשות חד פעמיות לשימוש לטווח בינוני או ארוך ניתן למצוא לתקופות של 3 חודשים, חצי שנה, שנה ואפילו יותר.
 • עדשות לשימוש רב פעמי – סוג זה של עדשות ניתן להרכבה למשך תקופה ארוכה יותר מזו של עדשות מגע חד פעמיות. הפופולאריות של עדשות כאלה נמצאת בירידה.

מומלץ לפנות לאופטימטריסט בעל נסיון על מנת לבצע התאמה של עדשות מגע בהתאם לצרכיכם.

תחזוקה ושימוש נכון בעדשות מגע

מרכיבי עדשות חדשים מדווחים כיום על התרגלות מהירה לעדשות, הרבה יותר מבעבר. גם הניקוי, שהיה בעבר מסורב, השתפר פלאים.

ניקוי שוטף של העדשות נעשה באמצעות תמיסת ניקוי. בניגוד לעבר, פעולה זו קלה יותר משום שניתן להשתמש בתמיסה רב תכליתית אחת במקום בשתיים.

מלבד השימוש בתמיסת ניקוי, חשוב להקפיד על השימוש בהתאם להוראות היצרן, ולהחליף את העדשות עם חלוף התקופה המומלצת.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן