הליך עיבוי ומילוי שפתיים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הליך עיבוי ומילוי שפתייםעיבוי שפתיים הוא הליך קוסמטי המעניק לך שפתיים בעלות נפח מלא יותר. כיום, הזרקת חומרי מילוי עורי היא השיטה הנפוצה ביותר לעיבוי שפתיים. קיימים סוגים רבים של חומרי מילוי עורי אותם ניתן להזריק לשפתיים, אך החומרים הנפוצים ביותר כיום הם מוצרים המכילים חומרים הזהים לחומצה היאלורונית, חומר טבעי המצוי גוף ומסייע להגדלת נפח השפתיים.

קולגן, חומר המילוי העורי הנפוץ ביותר, משמש כיום לעיתים רחוקות יותר, והאפשרויות החדשות הן בטוחות יותר בזכות ההשפעות הנמשכת לטווח הארוך יותר. שתלי שומן ושיטות אחרות לעיבוי שפתיים אינן נמצאות בשימוש נרחב כפי שהיו בעבר, בשל התוצאות המשתנות והסיכון הגבוה יותר לתופעות לוואי.

שימושי חומצה היאלורונית למילוי

חומר זה משפר את מראה השפתיים באמצעות הוספת קווי מתאר; מבנה; ונפח. ההשפעות נמשכות בדרך כלל בסביבות חצי שנה, ולאחר מכן נדרשות יותר זריקות על מנת לשמור על נפח השפתיים.

מספר חומרי מילוי של חומצה היאלורונית זמינים כיום, וכוללים רסטילן L או רסטילן משי; בלוטרו לעיבוי יתר של השפתיים; ופרבל משי. מוצרים אלו מוזרקים בהליך זהה ומעניקים תוצאות זהות. חלקם מכילים לידוקאין, חומר הרדמה מקומית.

מהלך טיפול לעיבוי שפתיים

שיטות עיבוי שפתיים בזריקות מתבצעות במהירות בקליניקת הרופא, כמעט ללא זמן השבתה נלווה. הזרקת השומן היא החריג היחיד, שכן הנוהל מחייב שאיבת שומן משטח קטן בגוף על מנת להסירו מחלק אחר של הגוף טרם ביצוע ההזרקה.

לפני הטיפול, ניתן להשתמש בחומר הרדמה מקומי להקלת חוסר נוחות. לעיתים, זריקות חוסמות עצב ניתנות לפני הטיפול לשיתוק מוחלט של תחושת השפתיים. זה דומה לזריקות הרדמה שמקבלים אצל רופא השיניים להקהיית התחושה בפה.

לאחר שהרופא מסמן בזהירות את האזורים המיועדים להזרקה, מחט דקה ביותר משמשת להזרקת החומר לשפתיים. לאחר הטיפול, ניתן להשתמש בקרח להקלת חוסר הנוחות ושליטה בנפיחות, אך אין ללחוץ חזק את הקרח על האזור המטופל.

מומלץ להימנע ממריחת שפתונים מיד לאחר ההליך. תוכלי להרגיש מיד בהבדל, ולאחר שחומר ההרדמה מתפוגג, השפתיים מרגישות טבעיות.

יתרונות חומצה היאלורונית לעיבוי השפתיים

למרות שיש שיטות שונות לעיבוי שפתיים, נשים רבות מעוניינות לבחון את עיבוי השפתיים באופן זמני למספר חודשים על מנת להחליט אם הן מוכנות לשינוי או לא.

באמצעות האופציה של הזרקת חומצה היאלורונית ניתנת להן האופציה לבחון זאת לתקופה של כשלושה חודשים. לאחר ההזרקה, ג'ל תומך בחומר המילוי מעצב את רקמות השפתיים. יתרונות השימוש בחומרים אלו כוללים:

שליטה על עוצמת נפח השפתיים – כמות החומר המוזרק ניתנת לשליטה, כך שלרופא יש שליטה טובה יותר על כמות נפח השפה.

הטיפול מתנהל בקצב הדרגתי – הזריקות יכולות להינתן באופן הדרגתי במהלך מפגשי טיפול שונים, עד להשגת התוצאות הרצויות.

פיזור קל של גבשושיות – כל הגושים והבליטות הנוצרים על ידי תנועת השפתיים ניתנים להמסה בקלות.

פחות שטפי דם – יתכנו פחות חבורות ונפיחות לעומת חומרי מילוי אחרים.

תוצאות לטווח זמן סביר – התוצאות נשמרות לטווח ארוך סביר, אך אינן ממשיכות באופן קבוע.

תגובות אלרגיות מתונות – היות וחומרי מילוי של חומצה היאלורונית עשויים מחומרים זהים לחומרים הנמצאים בגוף, הם בדרך כלל אינם גורמים לתגובה אלרגית. אך אם את אלרגית ללידוקאין, עלייך ליידע את הרופא.

השפעות, סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי של חומרי מילוי חומצה היאלורונית הן זמניות ונמשכות ימים ספורים בלבד. הן עשויות לכלול דימום מההזרקה; נפיחות וחבורות; ואדמומיות ורגישות באזור ההזרקה.

תופעות לוואי חמורות או סיכונים עשויים לכלול:

  • נפיחות חמורה ומתמשכת או פצעים שנמשכים שבוע עד שבוע וחצי.
  • אסימטריה חלקית בשפתיים.
  • גושים בשפתיים.
  • זיהומים.
  • אם הזריקה מבוצעת לתוך כלי דם, היא גורמת לאיבוד רקמה.
  • כיבים, צלקות או התקשות השפתיים.
  • תגובה אלרגית המתבטאת באדמומיות, נפיחות או תחושת עקצוץ סביב השפתיים.

יש ליצור קשר מיד עם הרופא במקרה של נפיחות קיצונית או התפתחות חום.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן