פילינג – לחדש את העור

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פילינג

פילינגפילינג הוא תהליך שבו מוסרת באמצעים שונים שכבתו העליונה של העור ומטרתו היא לשפר קמטים קטנים, חטטים, פצעי אקנה, נזקי שמש וצלקות המשאירים את עדותם בעור עם חלוף השנים.

החומצה הורסת את התאים הפגומים והניזוקים של העור ובכך גורמת לתאים חדשים, בריאים ואלסטיים, לצמוח ולשוות לפנים מראה צעיר וחלק יותר.

בתחום הפילינג נהוגות שיטת הפילינג הכימי, שיטת הפילינג המכני ופילינג על ידי לייזר או גלי רדיו, ונרחיב מעט על כל אחת מהן. כל השיטות אמורות להתבצע על ידי מומחים מורשים בלבד ועליכם לוודא שהמטפל שבחרתם פועל ברישיון ומתוך ניסיון.

פילינג כימי

בשיטה הכימית מתבצע קילוף של העור בעזרת חומצות מיוחדות. הוא מחולקת לשלוש דרגות: שטחי, בינוני ועמוק, לפי ריכוז החומצה והשפעתה על העור.

ככל שהעור חלק יותר וחסר פגמים יידרש חומר מרוכז פחות, ההחלמה תהיה מהירה יותר והתוצאות יהיו אפקטיביות יותר.

בפילינג השטחי נוצרת בעור כווייה קלה בלבד, החולפת במהירות. בפילינג הבינוני כבר גורמים לעור כוויה מדרגה ראשונה ובניגוד לפילינג השטחי הוא אינו מומלץ לבעלי עור כהה בגלל החשש להיווצרות כתמי פיגמנטציה.

בפילינג עמוק נגרמת בעור כוויה מדרגה שנייה, הוא כואב יותר (ולכן מתבצע בהרדמה מקומית) ותהליך ההחלמה בו הוא הממושך ביותר.

הוא משפיע גם על קמטים, צלקות וכתמים עמוקים ואינו מיועד לבעלי עור כהה כלל. ככל שהפילינג עמוק יותר, עולים הסיכויים לנזקים בעור, זיהומים או אפילו הפרעה בקצב הלב ולכן חשוב שתעדיפו טיפול בריכוז המינימלי האפשרי בהתאם לעורכם.

פילינג מכני

בתהליך זה משתמשים במכשיר בעל מברשת מיוחדת או אבן משחזרת המסתובב במהירות ומסיר את שכתב העור העליונה. לאחר שהגלד נרפא, כעשרה ימים אחר כך, מתקבל עור חלק ואחיד יותר.
על מנת למנוע כאב מתבצע התהליך בהרדמה כללית או מקומית, ומספר הטיפולים הדרוש תלוי כמובן במצבו של העור.

פילינג בקרני לייזר/גלי רדיו

הפופולריות העולה של טיפולי הלייזר בתחום הולכת ודוחקת החוצה את הפילינג המכני.

כאן קרן הלייזר היא ה"מתקנת" את העור, וגם כאן ממבוצע התהליך תחת הרדמה כללית או מקומית. שיטת הלייזר נחשבת לבטוחה יותר מבחינה זו שהשליטה בעומק החדירה לעור גדולה יותר, וכך מונעת סיכונים לצלקות או גרימת נזק תאים הנמצאים בשכבות עמוקות יותר.

באזורים קטנים, כמו אלה שסביב הפה, התחילו להשתמש באחרונה בגלי רדיו. גלי הרדיו הורסים את התאים שבחלקו העליון של העור.

טיפים ועצות

בכל השיטות עליכם לצפות לתקופת החלמה שנעה בין מספר ימים למספר חודשים, תלוי כאמור בעומקו של הפילינג.

הפנים לאחר הטיפול נפוחות ואדומות, ויש למלא אחר הוראות המטפל בנוגע לטיפול הרצוי כדי להימנע מזיהומים והבטיח הבראה מהירה ובטוחה.

כל טיפול פילינג מצריך הימנעות מחשיפה לשמש למשך מספר חודשים לאחר סיומו ולכן הזמן האופטימלי לביצועו הוא החורף. לאחר פילינג מכני נהוג להורות למטופל לחבוש מסכת סיליקון מיוחדת או למרוח משחה אנטיביוטית על מנת להגן על אזור הגלד.

בגדול, אין צורך לחשוב על פילינג לפני גיל 30, אז מתחילים להיראות אותות השמש והקמטוטים הקלים, להוציא מקרים מיוחדים (למשל בקרב צעירים שסבלו בעבר מאקנה חמורה).

בשוק קיימים כמובן תכשירי פילינג קוסמטיים שאפשר להשתמש בהם בבית אך התוצאה שלהם אינה דרמטית כמו זו של הפילינג המקצועי. מצד שני, גם הסיכונים פחותים בהרבה. שמירה על העור בגיל מוקדם וטיפוחו תעזור לכם לדחות את נזקי העור, ואם וכאשר תחליטו על ביצוע פילינג תוכלו לבחור באופציה הקלה יותר וכואבת פחות, לעור ולכיס.

בהצלחה!

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן