צלוליט – ללא הבדל דת, צבע וגיל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

צלוליט

צלוליטפתח בהבהרה: צלוליטיס וצלוליט הם שני דברים שונים. צלוליטיס היא דלקת תת-עורית המתבטאת בנפיחות, אודם, כאבים, חום ושאר מרעין בישין.
הדבר שעליו אנחנו בדרך כלל מדברות ומוטרדות ממנו הוא צלוליט: הצטברות של תאי שומן מתחת לעור המשווים לו מראה של קליפת תפוז.

אמרנו מדברות ומוטרדות, כי הצלוליט הוא תופעה המופיעה ברוב מוחץ בקרב נשים. הצטברות תאי השומן הללו היא עדות לקושי מסוים של הגוף בניקוז רעלים, והיא מופיעה גם בגילים צעירים וגם בגופן של נשים רזות.

הרעלים המצטברים בתאי שומן אלה גורמים להם להתנפח ולהתלכד בצפיפות לא סימטרית וליצור את המראה הצלוליטי המפורסם.

יש תיאוריות הגורסות שהיא ירושה גנטית וכאלה הגורסות שהיא קשורה באורח החיים של האישה, אבל מה שבטוח הוא שהיא נפוצה מאוד ומציקה בבחינה אסתטית, בייחוד לקראת התארכותו של הקיץ והתקצרותם של הבגדים.

הצלוליט נוטה להתרכז באזורי ריכוזי השומן, דהיינו בשיפולי הבטן, בחלק הגוף התחתון ובזרועות. הוא כה נפוץ עד כי יש הערכה ש-90 אחוז מהנשים יכירו אותו מקרוב בשלב כלשהו של חייהן.

איך אפשר להילחם בצלוליט?

באופן כללי, לנשים במשקל תקין, העוסקות בספורט באופן קבוע והמקפידות על תזונה נכונה יש פחות סיכוי לסבול מצלוליט, והגישות ההוליסטיות לנושא שמות דגש על צדדים אלה באורח חייה של האישה.

עם זאת, כאמור, אין דבר המבטיח הפחתה ניכרת או מניעה מוחלטת של צלוליט, ומראה קליפת התפוז עלול לקשט גם את גופה של האישה הבריאה ביותר.

בנוסף לכך, לפעמים דווקא בעקבות הרזיה- דיאטה הצלוליט בולט יותר. אז מה עושים? בשוק מוצעים קרמים שונים ומשונים המבטיחים מיצוק והחלקה של העור והמתיימרים "להמיס" את הצלוליט, אך כיוון שתאי השומן הצלוליטיים ממוקמים בשכבת העור התחתונה (בניגוד לרקמת השומן הממוקמת על השריר בקרב אנשים שמנים), השפעות המשחות והקרמים הללו מוטלות בספק.

ההקלה בהתפשטות הצלוליט, מלבד העיסוק בספורט ותזונה יכולה, יכולה להיות מושגת על ידי עיסוי הגוף, על מנת להמריץ את זרימת אדם באזורים הבעייתיים. בשנים האחרונות התגייסו לפתרון התופעה מכוני יופי ואסתטיקה רבים, המציעים עיסוי מקצועי יותר ומכשירים שונים שאמורים לעזור לעורכם להיפטר מהצלוליט ולחדש את ימיו כקדם.

מה מציעים המכונים המקצועיים?

אז כבר אמרנו שעיסוי יכול לעזור. במכונים המתמחים בכך יציעו לכן בדרך כלל טיפול הנקרא LPG – עיסוי לימפתי על ידי מכשיר שמבצע תנועות שאיבה ויניקה עמוקות (סוג של כוסות רוח משודרגות) הממריצות את המערכת הלימפתית של הגוף.

התוצאה היא זרימה טובה יותר של הדם באזור המטופל, ולכן גם שיפור בהצטברות הצלוליט. לעתים מלווה הטיפול במריחת קרמים ממצקים שונים לפני ואחרי הטיפול, וישנם גם מכשירים מלווים שבנוסף לעיסוי מעבירים פולסים חשמליים עדינים המגבירים את זרימת הדם לאזור.

שיפור במראה העור מתקבל לאחר סדרה של טיפולים. הרעיון הבסיסי דומה בכל מקום, מה שיכריע את הכף הוא בחירה שלכן במקום הפועל ברישיון, המעסיק מומחים מנוסים ושלא מבטיח לכן נסים ונפלאות. ככל שתגייסו מספר רב יותר של שיטות הוליסטיות, שיטות טיפוליות וקוסמטיות למלחמה בצלוליט, יש סיכוי לשיפור ניכר ולהפחתה משמעותית בצלוליט.

עם זאת, אין לשכוח כי היעלמותו המוחלטת לא מובטחת. מלבד הטיפול בצלוליט נחשבים טיפולי העיסוי המוצעים במכונים גם כעוזרים לשיפור כללי במראה העור ובזרימת הדם לאזורים הנוטים לצבור שומן, כמעודדים מראה עור מוצק ומתוח יותר ואפילו כמשפיעים לטובה על צמצום ההיקפים. כל עוד את לא מזיקה לבריאותך – צאי ועודדי את הצלוליט לבצע נסיגה ולשחרר שטחים כבושים…

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן