טיפול קסדה מגנטית להפרעות נפשיות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיקום בבית

טיפול בקסדה מגנטית להפרעות נפשיותהשימוש בקסדה מגנטית כגישת טיפול להפרעות נפשיות כגון דיכאון, סכיזופרניה, פוסט טראומה ואפילו לסובלים מ–OCD, הופך בשנים האחרונות למקובל יותר ויותר. טיפול זה מוצע במקרים בהם טיפולים תרופתיים מסוגים שונים לא עוזרים או שהמטופל סובל, לאור נטילת התרופות, מתופעות לוואי רבות.

טיפול זה מוצע גם במקרים בהם מוצו אפשרויות טיפול נוספות כגון טיפול פסיכולוגי, ומחקרים רבים מוכיחים את יעילותו המשמעותית לשיפור תסמיני הפרעות נפשיות.

יתרונות רבים בקסדה אחת

הגריה המגנטית היא הליך טיפולי מוכר מאד בתחום הרפואה והחלו להשתמש בו כבש בשנת 1986. הצמדת סליל אלקטרומגנטי לקרקפת גורמת ליצירת גל מגנטי, החודר לאזור מסוים במוח (או לכמה אזורים) מבלי לגרום לכאב.

גישה זו מעודדת פעילות חשמלית של תאי המוח ומאפשרת פתרון להפרעות נפשיות שונות, או לבעיות הקשורות בתפקוד מוחי. השימוש בקסדה מגנטית מחליף במקרים מסוימים גישות טיפול תרופתי או פסיכותרפיה.

מחקרים קובעים: קסדה מגנטית היא שיטת טיפול יעילה ביותר

מדענים מצאו שגישה זו כרוכה בתופעות לוואי מזעריות ולא משמעותיות. זאת בהשוואה לטיפולים תרופתיים המלווים בתופעות לוואי שונות, שבחלקן אף חמורות ביותר. יתרון נוסף הוא מידת יעילות הטיפול. בעוד ש–25% מהסובלים מדיכאון, למשל, מגיבים לטיפול התרופתי, בין ארבעים עד חמישים אחוזים מהם מגיבים לשיטת טיפול זו, וכשלושים אחוזים מכלל המטופלים מגיבים לה באופן חיובי במיוחד.

נכון להיום משמשת הגרייה המגנטית בישראל כטיפול מוכר לסובלים מדיכאון קליני, לסובלים מסכיזופרניה וגם לסובלים מהפרעות מניה דפרסיה. הדיכאון הקליני הוא מחלה נפוצה מאד, כעשרים אחוזים מהאוכלוסייה מתמודדים עם תסמיניה לפחות פעם אחת בחייהם.

קסדה מגנטית: מהלך טיפול יעיל ביותר

המטופל אינו נדרש להיות אקטיבי במהלך הטיפול, למעט חבישת הקסדה. שלא כמו טיפול בדיבור, הוא אינו נדרש להשיב על שאלות, לספר על תחושותיו ולהתמודד איתן באמצעות השיחה. הטיפולים קצרים יחסית ונמשכים בין עשרים דקות לחצי שעה בלבד ומבוצעים במשך חודש עד חודש וחצי.

זוהי גישת טיפול שאינה מסכנת חיים, ללא שימוש בחומרים כימיים שונים ויעילה ביותר לסובלים מבעיות נפשיות או ממחלות תפקודיות הקשורות למוח. יתרונות נוספים הם שמדובר בטיפול שאיננו מצריך הרדמה, נחשב לקל ואינו פוגע בזיכרון. לאחר הטיפול יכול המטופל לחזור לשגרת יומו, ללימודים או לעבודה ולהמשיך כרגיל.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן