שומרי משקל – שיטה להורדה במשקל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שומרי משקל

שומרי משקל"שומרי משקל" היא הזכיינית בישראל של חברת Weight Watchers . הפועלת יותר מארבעה עשורים בכל רחבי העולם. בארץ שומרי משקל מפעילה 160 נקודות הפרושות בארץ בהן מתקיימות 370 קבוצות תמיכה.

שומרי משקל הינה שיטה ייחודית המשלבת תוכנית ירידה במשקל, פעילות גופנית וקבוצות תמיכה הנפגשות פעם בשבוע. מטרת שיטת הרזיה זו לאפשר לאנשים העוסקים בה לרדת ירידה מתונה במשקל, לשנות את הרגלי האכילה ושינוי בחשיבה ומעבר לאורך חיים בריא.

התפריט התזונתי מבוסס על שיטת הנקודות. במסגרת השיטה מותאם לכל אדם, בהתאם לנתוניו – משקל גופו ומינו, תקציב נקודות יומי. בכל שבוע נפגשים המשתתפים בקבוצת תמיכה הכוללת מנחה שהינה בוגרת השיטה ומודל לחיקוי.

שיטת שומרי המשקל החלה עם גב' ג'יין ניידיץ' שהחלה לקיים מפגשים במרתף בית מגוריה. לאחר הצלחה בעוצמת התמיכה, נוסדה החברה Weight Watchers. תחילה החברה פעלה בארה"ב ושנה לאחר מכן במדינות נוספות מחוץ לארה"ב.

בשנת 1966 ניתן הזיכיון לחברה בארץ, כיום החברה פעולת בכל רחבי העולם הכוללת 15,000 מדריכים וכ – 1.5 מיליון לקוחות ברחבי העולם.

שומרי משקל – שיטת הנקודות

שיטת הנקודות של שומרי משקל מאפשר לגוון תפריט לפי אורך החיים של כל משתתף בתוכנית, לאכול בצורה מאוזנת לאורך כל היום.

כל אדם המעוניין לרזות מקבל תקציב נקודות ליום, מספר הנקודות נקבע בהתאם למשקלו של האדם והן למינו. בני נוער יקבלו מספר שונה של נקודות. שיטת הנקודות מאפשרת לחלק את הנקודות לאורך כל מהלך היום עם דגש לאכילת כל אבות המזון :

  • פחמימות מורכבות: לשלב לפחות 5 נקודות ביום, לדוגמה, פרוסת לחם/ חצי כוס דגנים/ 1 כוס פסטה.
  • חלבונים: 3 נקודות לפחות הכוללים פרוסת חזה עוף/ 1 כוס קטניות מבושלות/ 100 גרם דג וכו'.
  • חלבונים: ממוצרי חלב 2 נקודות ביום הכוללים 200 גרם יוגורט/ כוס חלב 250 גר' גבינה לבנה 5% וכו'.
  • שומן: 2 נקודות ביום הכוללים 1 כף טחינה/ 1 כפית שמן קנולה וכו'
  • פירות 1.5 נקודות ניתן לבחור בין תפוז, בננה, תפוח וכו'.
  • ירקות: 3.5 כוסות ירקות כ- 7 מנות ביום.

שיטת הנקודות מעניקה לכל מזון ערך בנקודות ערך הנקודות נקבע בשקלול של קלוריות, שומן רווי וגודל המנה, כך למשל כפית שמן תכלול 2 נקודות בעוד פרי יכול לכלול 1/2 נקודה.

המשתתפים מקבלים טבלה של המזונות וערכן בנקודות. המשתתפים מרכיבים את התפריט היומי שלם בהתאם לאורח החיים שלהם, תוך שמירה על העקרונות של חלוקת הנקודות לפי קבוצות המזון. כך שגם אם יש חריגה ביום לדוגמה אירוע בערב, יכול המשתתף לשנות את התפריט באותו היום בהתאם לתוכניות.

שומרי משקל – קבוצת תמיכה

משתתפי התוכנית מגיעים מדי שבוע לקבוצת תמיכה. במהלכה נערכת הרצאה בנושאים שונים, מתן טיפים, מענה על שאלות של המשתתפים, מתן מתכונים, שיחה של הקבוצה ושקילה אישית של כל משתתף.

היתרון של קבוצת התמיכה היא השיתוף של כלל הקבוצה בנושא הדיאטה, גם כאשר משתתף נעצר בירידת המשקל, המנחה יכולה להציע פתרונות כגון פעילות גופנית, מעבר על התפריט ובנייתו מחדש וטיפים אחרים.

בנוסף המשתתפים מקבלים הצעות לתפריט וטיפים רבים לדוגמה, כיצד להימנע מטיגון, להתכונן לחגים, אכילת סופגניות בחג וכו'. השיטה דוגלת כי האדם אינו בעונש אלא לומד לנהל אורח חיים מחושב באוכל עם אפשרות לאכול מתפריט מגוון ומלא.

משקל כבוד

משקל כל משתתף נקבע בהתאם לנוסחת BMI הכוללת את היחס שבין מסת הגוף הרזה למסת השומן. לפי טבלה זו נמדדים הערכים הקובעים את טווחי ה – BMI, כך שהטווח האידיאלי הוא 20-25, ערכי BMI בטווח 25-30 נחשבים כעודף משקל וערכים 30 ומעלה השמנה והשמנה מסוכנת בריאותית.

שיטת שומרי משקל דוגלת תחילה בירידה של 10% מהמשקל ולאחר מכן השלבים הנוספים עד משקל הכבוד. משקל הכבוד הינו המשקל האידיאלי אליו הגיע האדם. היתרון הוא שגם לאחר ירידת המשקל המשתתף יכול להמשיך להגיע למפגשים, על מנת להיעזר בשמירת המשקל ולהמשיך באורח החיים הבריא תוך שמירה על ההישגים.>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן