שפיכה מוקדמת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שפיכה מוקדמת

שפיכה מוקדמתשפיכה מוקדמת היא מצב בו שפיכת הזרע מתבצעת מוקדם מן הצפוי, לרוב זמן קצר לאחר חדירה.

חוקרים רבים ניסו למצוא את אורך הזמן אשר יגדיר את המונח "מוקדם", זאת ללא הצלחה רבה.

לכן, המינוח הכללי מתייחס למצב אשר מתאפיין בחוסר שליטה על מועד השפיכה, אשר מפריע לחיי המין של המטופל ובן/בת זוגו הן מבחינה פונקציונלית והן מבחינה רגשית.

קשה במקצת להגדיר את שכיחות המצב, אך ההערכה הגסה היא שכ- 25-40% מהגברים סובלים מבעיה זו בצורה מתמשכת וכי כל גבר יסבול משפיכה מוקדמת לפחות פעם אחת בחיים.

הגורמים לשפיכה מוקדמת

מרבית המומחים מאמינים כי הסיבה העיקרית למצב זה נובעת מגורמים נפשיים כגון:

  • חרדה
  • דיכאון
  • לחץ נפשי (מסיבות אחרות)
  • חוסר ביטחון עצמי

כאשר מצב זה קורה לראשונה המבוכה לגבר תהיה עצומה, ועלולה ליצור מעין מעגל קסמים, בו בניסיון הבא לקיים יחסי מין ירצה הגבר לפצות על המצב, לחצו הנפשי יעלה אף יותר והמצב יקרה בשנית. למרות כי מרבית המקרים נובעים מבעיות רגשיות, הסיבות בחלק מן המטופלים יכולות להיות גופניות בלבד או בנוסף לבעיה הפסיכולוגית.

אחד החומרים אשר נמצאו כמעקבי שפיכה הוא סרטונין. סרטונין מופרש מאזורים מסוימים במוח ומשמש כחומר מקשר בין עצבים בחלקים נרחבים מהגוף, לרבות המערכת המינית. כאשר רמתו בגוף נמוכה, מצב היכול להיגרם לעיתים כתוצאה מדיכאון או להיות תורשתי, תיתכן שפיכה מוקדמת.

גורמים פיסיולוגים נוספים כוללים רגישות יתר של עור הפין, מצב היוביל לתחושת שיא מוקדמת. בנוסף, גמילה מתרופות אנטי-חרדתיות מסוימות עלולות גם כן ליצור בעיה במקרים נדירים. בגילאים מבוגרים יותר שפיכה מוקדמת יכולה להיות הסימן הראשון לסכרת.

סכרת יכולה להוביל להיווצרות משקעי סוכר על עצבים וכלי דם באזור הפין, ולגרום לאין אונות ושפיכה מוקדמת. בעיות נפשיות כמו הפרעת דחק פוסט טראומטית ומאניה דפרסיה גם כן מעלות את הסיכון.

טיפול בשפיכה מוקדמת

טיפול בבעיה יכול להתבצע על ידי מספר אפשרויות, בכל שיטות הטיפול ליווי של בן/בת זוג תומכים ומסייעים, יעלו בצורה משמעותית את אחוזי ההצלחה:

שיטת "התחל- הפסק"

שיטה זו נחשבת ליעילה ביותר לפתירת הבעיה ומטרתה היא עלייה הדרגתית ביכולת הגוף להיות מורגל לגירוי מיני. לרוב השיטה תתורגל ראשית באופן אישי על ידי אוננות, בכדי למנוע את הלחץ הנפשי של אינטראקציה עם הפרטנר.

המטופל יגרה את עצמו עד לכמעט תחושת שיא, יפסיק למשך זמן של כ- 20 שניות ויחזור על הפעולה, תרגול זה מבוצע למשך כ-20 דקות בכל פעם. לאחר מספר שבועות ניתן לבצע את התהליך בשיתוף עם בן/בת הזוג.

שיטת "החנק"

בדרך כלל מבוצעת עם בן/בת הזוג, וגם מערבת את הפסקת הגירוי למשך כ-20 שניות לפני השפיכה על ידי לפיתה של הפין. לרוב תבוצע השיטה ראשית באמצעות היד ורק לאחר מכן בזמן חדירה.

אפשרויות נוספות הן תרגילים לחיזוק רצפת האגן, ושינוי תנוחות בעת קיום יחסי מין, להשגת שליטה טובה יותר בתזמון השפיכה. שימוש בקונדומים מדווח על ידי חלק מן המטופלים כמפחית גירוי על ידי הורדת התחושה.

טיפול תרופתי

כפי שהוזכר, אחד החומרים אשר נמצאו כלוקים בחסר במצב של שפיכה מוקדמת הוא החומר סרטונין, אשר ידוע כמעכב שפיכה. חלק מן התרופות לטיפול במצב של הפרעות ומחלות נפש כגון דכאון, פועלות על ידי העלאת כמות הסרטונין בגופנו, ולכן אחת מתופעות הלוואי של תרופות אלו הוא עיכוב השפיכה.

תרופות כמו פרוזאק יכולות להילקח, החיסרון העיקרי בשיטה זו הוא חזרת המצב לקדמותו כאשר מפסיקים ליטול את התרופה. אופציה נוספת היא שימוש בתרסיס אלחוש על איבר המין.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן