שיטת NLP – שינוי מהיר ויעיל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

NLP

NLP או בעברית נ.ל.פ. הינם ראשי תיבות של ניתוב לשוני פסיכולוגי. זהו מודל תקשורתי שלפיו התפתחו טכניקות שונות בתחום הטיפול. לפי שיטת ה NLP ניתן לשנות ולהשיג מטרות שונות בזמן קצר יחסית.

משמעות השם NLPNLP

האות N מתייחס לתהליך העצבי – נוירולוגי אשר קולט את התקשורת מכל חמשת החושים: ריח, טעם, ראיה, שמיעה ומגע ומעבד אותם לכדי חוויה אותה חווה האדם. לפי תורת ה- NLP כל אדם קולט את האירועים בצורה שורה. שיטת NLP פיתחה דרכים שונות על מנת לאבחן את האופן שבו קול אדם קולט את העולם, את החוויה ולפעול בהתאם לאופי הקליטה.

האות L מייצגת את השפה, הלשון. אנשים שונים יתארו מצבים בצורה שונה. שיטת ה- NLP גורסת כי ישנה משמעות לאופן בו האדם מבטא את עצמו מבחינה לשונית ובכך הוא מגדיר את עצמו כיחיד. למילים ישנה חשיבות עצומה וניתן לפיה לרדת אל רמות עמוקות יותר המתרחשות מתחת לפני השפה.

האות P מתייחסת לניתוח, לתכנות. בהתאם לניתוח של ה- N וה- L של האדם בונים את מערכת הטיפול אשר תורכב משלבים שונים בהתאם למטרת הטיפול אשר הוגדרה.

רקע היסטורי

באמצע שנות ה- 60 בארצות הברית, שני מדענים,  ד"ר ריצארד בנדלר ופרופסור גון גרינדר, ניסו לפענח את החידה של האינטואיציה הטיפולית. הצמד שאל את עצמם כיצד ישנם מטפלים אשר באמת מצליחים להגיע לשינוי והתקדמות אצל המטופלים שלהם. השאלות שהנחו אותם היו:

  • מה האופן שבו המטפלים הללו עובדים?
  • מה מייחד את המטפלים הללו מבחינת התקשורת?
  • הם ניתן למצוא דפוסי תקשורת שחוזרים על עצמם?

המדענים הגיע למסקנה שאם יש מטפל אחד שהצליח להוביל לשינוי אצל המטופלים שלו, סימן, שכל המטפלים יכולים להגיע לאותה תוצאה והדרך להגיע לתוצאה הזו היא באמצעות התקשורת המיוחדת.

צמד המדענים החליט לנתח את דפוסי התקשורת של ארבעת המטפלים המובילים באותה תקופה בארצות הברית: ד"ר אריקסון, שהוא אבי ההיפנותרפיה המודרנית, וירגיניה סטיר, עובדת סוציאלית, ד"ר פרלץ מייסד גישת הגשטלט וד"ר בייטסון שהיה אנתרופולוג מוביל.

המדענים החלו לעקוב אחר תהליכי הטיפול של כל הארבע, לתעד ולהקליט ומהחומרים הללו הם יצרו את היסודות של ה NLP. במשך השנים תחום ה NLP החל להשתכלל ולבעיות שונות ניבנו מודלים שונים של טיפול NLP, גם בתחום הטיפול האישי וגם בתחום של טיפול עסקי.

יתרונות השיטה

ה NLP מאפשר לכל אחד ואחד להגיע לכדי גמישות מחשבתית ולגרום לעצמו להסתגל למצבים שונים ומכשולי חיים ביתר קלות. שיטת ה NLP, בניגוד לטיפול פסיכותרפי ארוך טווח, שיטת טיפול קצר המועד הזו  מאופיינת בעיקר בתוצאות המרשימות בעזרתו של הדמיון.

ה NLP מתאים לכל אדם ואדם, גם לילדים וגם למבוגרים ואפילו לאנשים בעלי לקות שכלית. הטיפול מאפשר פתרון בעיות שונות ומגוונות כדוגמת: בעיות ילדות, דיכאון וחרדה, בעיות בריאותיות, שיפור יכולת חשיבה ומיקוד, שינוי הרגלים וקיבעונות, שיפור התנהגות. ה- NLP מתמקד בפיתרון אלא בבעיה, והתוצאות אשר מגיעים אליהם באמצעות אימון אישי הם לטווח ארוך.

תחום ה NLP שהחל להתפתח באמצע שנות ה 60 בארצות הברית משתכלל במשך השנים כאשר עוד ועוד אנשים חוקרים אותו ומוסיפים לו אנקדוטות משלהם לגבי אופן הטיפול. מרכזי NLP פזורים במקומות שונים ברחבי העולם אשר מספקים גישות שונות לטיפול NLP, הנחייה וריפוי.

תהליך ה NLP יכול להוביל את האדם בצורה חיובית לכדי שינוי מהיר ויעיל לאורך זמן, תוך כדי התמקדות בקונפליקטים ושינוי גישה.

רוצים ללמוד NLP במקום המומלץ ביותר? קראו על הבית ספר ל-NLP

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן