בית חולים גריאטרי בפתח תקווה – בית רבקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

בית חולים גריאטרי בפתח תקווה - בית רבקה

בית חולים בית רבקה הוא בית חולים גריאטרי שיקומי, אשר הוקם בעיר פתח תקווה בשנת 1956. בית החולים מטפל באוכלוסיית גיל הזהב ומתמחה בטיפולים להם נזקקת אוכלוסיה זו, כמו שיקום לאחר אשפוז ממושך או אירוע מוחי, טיפול בשברים בירך ובאגן, טיפול בחולי דיאליזה ועוד.

המחלקות בבית חולים בית רבקה

בית החולים כולל 300 מיטות אשפוז המחולקות בין המחלקות השונות:בית חולים גריאטרי בפתח תקווה - בית רבקה

 • מחלקה סיעודית מורכבת א' ו-ב' – אשר מטפלת בחולים סיעודיים מבחינה תפקודית. המחלקה מתמחה בטיפול בחולים עם מחלות ממאירות, טיפול בפצעי לחץ וחולים לאחר הנשמה.
 • מחלקות נוירוגריאטריות – בבית החולים פועלות שתי מחלקות נוירוגריאטריות, המטפלות בעיקר בחולים שעברו אירוע מוחי אשר בעקבותיו הם זקוקים לטיפול שיקומי, על מנת שיוכלו לחזור אל שגרת היום יום. צוות המחלקה כולל רופאים, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, מרפאות בעיסוק, פסיכולוגים ועוד.
 • מחלקות לשיקום ולטיפול תומך – בבית החולים פועלות גם שתי מחלקות לשיקום וטיפול תומך, המתמחות בטיפול ושיקום של מטופלים ששוחררו מאשפוז ממושך, שיקום אורטופדי וטיפול בחולים אונקולוגיים. צוות המחלה מיומן בבניית תוכנית שיקום מתאימה לכל מטופל וכן הכנה לשחרור החולה לביתו תוך הדרכת בני משפחה.
 • מחלקת שיקום כללי – בבית רבקה פועלת מחלקה לשיקום כללי והתאמת פרוטזות שמטפלת בחולים עם שברים, חולים שעברו אירוע מוחי, או חולים אשר סובלים מירידה ברמת התפקוד לאחר מחלה או אשפוז. המחלקה נבנתה מחדש בשנת 2006 וכיום היא מציעה חדרי אשפוז מרווחים וציוד מתקדם. המחלקה מתמחה ועוסקת בכל הנוגע בהתאמה של פרוטזות לאחר קטיעת איברים, בדרך כלל לאחר מחלת סכרת.
 • יחידות שיקום גריאטרי – בבית רבקה מספר יחידות כאלו, כמו היחידה לקלינאות תקשורת המטפלת בהפרעות בתחומים של שפה, דיבור, בליעה ושמיעה. הצוות ביחידה אחראי על אבחון וטיפול של בעיות תקשורת אצל האוכלוסייה המאושפזת בבית החולים. האוכלוסייה המטופלת ביחידות אלו כוללת:
 • חולים לאחר אירוע מוחי
 • חולים שסבלו מחבלת ראש
 • חולים הסובלים מליקויים קוגנטיביים
 • חולים לאחר כשל נשימתי
 • חולים הסובלים מהפרעות בליעה

צוות היחידה מתאים לכל מטופל תכנית שיקומית מתאימה, תוך שימוש בתרגילי היגוי, תרגילי נשימה, תרגילי קריאה וכתיבה ועוד.

 • מחלקת הנשמה – מחלקת מונשמים המטפלת ומשקמת חולים מונשמים וחולים הסובלים ממחלות נשימתיות כמו אסטמה, ברונכיטיס ועוד. המחלקה משמשת גם כיחידת טיפול נמרץ נשימתי והיא מסייעת למטופלים לחזור לתפקוד יומיומי ככל הניתן.
 • מערך סוציאלי – בבית החולים פועל מערך סוציאלי המלווה את תהליך השיקום של המאושפזים והמטופלים. בכל אחת מהמחלקות של בית רבקה פועלת עובדת סוציאלית שתפקידה לשמור על קשר עם המאושפזים ובני משפחותיהם, מיום הקליטה לבית החולים ועד ליום השחרור לאחר השיקום.
 • יחידות ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה תפקידן להשיב למטופלים יכולות ולשפר את התפקוד הכללי שלהם, כך שהמטופלים יוכלו לחזור לעצמאות ולשוב לביתם.
 • דיאטה ותזונה – בית החולים מציע גם שירותי דיאטה ופועלות בו דיאטניות קליניות מוסמכות אשר פועלות ביחד עם הצוות הרפואי והסיעודי של בית החולים. שירותי הדיאטה מתאימים תפריט תזונתי לכל מטופל, כחלק בלתי נפרד מהליך השיקום אותו עוברים המטופלים.
 • מחלקת יום – מחלקה זו איננה מחלקת אשפוז, אלא משקמת מטופלים לאחר אשפוז ממושך בבית חולים ופועלת להמשך תהליך השיקום אצל חולים אשר סיימו אשפוז בבית החולים הגריאטרי. מחלקת היום מהווה מעין מחלקת ביניים, שמקלה את המעבר בין האשפוז בבית החולים לשחרור הביתה. במחלקת היום פועלים רופאים, אחיות, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, קלינאית תקשורת ועוד. מעבר לטיפול בחולים שהשתחררו מאשפוז בבית החולים, היחידה מספקת שירותים לקהילה ולמטופלים הסובלים מירידה ביכולת התפקודית. היחידה כוללת גם חדר כושר, אשר מעודד את המטופלים לשמור על בריאותם ולשוב לתפקוד עצמאי.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן