מדריך לזיהוי בכי תינוק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מדריך לזיהוי בכי של תינוק

מדריך לזיהוי בכי של תינוקתינוק בוכה הוא אחת החוויות המתסכלות והמפחידות ביותר עבור הורים חדשים. אך חשוב לזכור כי תינוק בוכה הוא תינוק נורמלי, וכי זו הדרך היחידה שלו לתקשר. למעשה, יש להניח לתינוק לבכות, על מנת לזהות ככל הניתן את הצורך המדויק שלו, ולטפל בו.

התמודדות זו מהווה את אחד האתגרים הקשים ביותר להורה חדש. כיצד מתמודדים עם תינוק שבוכה בכי תמרורים בשלוש לפנות בוקר ונראה כי מאומה אינו מרגיעו ליותר ממספר דקות? האם קיימת דרך להקל על ההתמודדות? מדריך זה מסייע להורים להתמודד עם בכי התינוק.

סוגי הבכי של התינוק

תינוקות יעילים בתקשורת הרבה לפני שהם מסוגלים להגות את מילותיהם הראשונות. האתגר עבור ההורים הוא לקבוע מה התינוקות מנסים לומר. האזנה לסוגי הבכי של התינוק יכולה לסייע בחשיפת חלק מתעלומות התקשורת שלו. לכן, אם הורה אינו בטוח ביכולותיו לפענח את סוגי הבכי של התינוק, יישום מספר שיטות לתרגום הבכי עשויות לסייע.

מומחים במאיו קליניק מפרטים מספר סיבות אשר גורמות לתינוקות לבכות, וההורים יכולים לפענח את הצלילים לאורך זמן.

רעב – סוגי הבכי משתנים מתינוק לתינוק, אך פרצי בכי קצרים מרמזים על רעב. הבכי יכול להיות קצבי בטבעו, והרמז לרעב הוא כאשר התינוק מתחיל למצוץ את אצבעותיו או לגעת בשפתיו.

גירוי יתר – התינוק יאפשר להורה לדעת מתי הוא סובל מגירוי כלשהו, כאשר הוא מפנה את מבטו מההורה, ומייצר זעקת בכי עצבנית. ברגע שהוא מתחיל לעשות זאת, יש לנחמו.

עייפות – כאשר התינוק עייף, הוא עשוי שלא להירדם מיד, במיוחד בגיל צעיר מתשעה חודשים. הוא יודיע על עייפותו ומוכנותו לשנת הצהריים או הערב, באמצעות בכי פתאומי בעל נימה מתגברת יותר ויותר.

שעמום – תינוקות הם בעלי טווח קשב קצר למדי, ובעוד שהוא נהנה מפעילות מסוימת במשך כחמש או עשר דקות, הוא עשוי להתחיל לבכות כאשר הוא מבקש תעסוקה שונה.

כאב – הכרת בכי הכאב היא הקלה ביותר לזיהוי. אם התינוק סובל מכאב, הוא יבכה במלוא ריאותיו. הבכי יהיה צורם ורועש ועשוי להתלוות לפנים אדומות. הוא יקשיח את זרועותיו ורגליו ויעצום את עיניו. ראשית, יש לקבוע מה הגורם לכאב, ואז לטפל בו ולנחם אותו באופן הטוב ביותר.

מחלה – אם התינוק מפתח מחלה כלשהי, ניתן להתחיל להבחין בשינויים קלים בהתנהגותו. במקום לשחק בשקט, הוא יתנהג בחוסר מנוחה, יבכה באופן יללני, כאילו אין לו די אנרגיה על מנת לבכות בכי חזק. אם הורים חושדים שהילד חולה, אך אינם מבחינים בסימני מחלה ברורים, יש להמשיך לצפות בו מקרוב ולמדוד את חומו מעת לעת. אם קיימים ספקות, יש להתייעץ עם רופא הילדים.

כאבי בטן – תינוקות עשויים להיראות בריאים למדי, ועדיין הם בוכים בכי עצבני. סוג בכי זה מעיד על כאבי בטן. חוקרים תרו אחר מספר סיבות אפשריות לכאבי בטן של תינוקות, כולל אלרגיות, מערכת עיכול שאינה בשלה, רגישות ללקטוז, חרדה ואפילו שיטות האכלה שונות. אך הגורם האמיתי לכאבי בטן של תינוקות עדיין אינו מזוהה.

טיפים להרגעת התינוק

לדברי מומחים במאיו קליניק, עד ארבעים אחוזים מהתינוקות חווים סוגים שונים של אי נוחות גופנית הקשורה לכאבים. יש לזכור כי הרגעת בכי התינוק אינה "מקלקלת" אותו, ואם ההורה נאלץ להחזיקו לעיתים קרובות במהלך השבועות הראשונים לחייו, ואף מאוחר יותר, עליו לעשות זאת. קיימות שיטות שונות על מנת להרגיע תינוק, וכל תינוק מגיב לשיטת ניחום שונה. הטיפים הבאים יסייעו להורה לנחם את התינוק:

תנוחות – יש לנסות תנוחות שונות להרגעת התינוק על מנת לקבוע את התנוחה הנוחה ביותר עבורו. הוא עשוי ליהנות מהצבה על הבטן או הרגליים של ההורה, תוך שהוא מנדנד אותו בעדינות.

שיטות הרגעה – ההורה יכול להניח מגבת חמימה על רגליו ולמקם עליה את התינוק. ניתן אף לנסות להניחו בנדנדת התינוק או להושיבו במושב המכונית ולנסוע לסיבוב קצר.

רטט – תינוקות מסוימים מגיבים לתנודות המייבש הפועל ונרגעים לקצבו. אם התינוק בוחר בשיטה זו, יש להחזיקו ולהשגיח עליו היטב.

גיהוק – בעת האכלת התינוק, יש לעצור מידי פעם את ההאכלה, על מנת להניח לו לגהק.

חיתולים – החלפת חיתול בדרך כלל מרגיעה את התינוק. לאחר מכן, ניתן לנענע אותו בחדר שקט ומוצלל.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן