יעוץ וטיפול פסיכולוגי – פסיכולוגים ומכונים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

יעוץ וטיפול פסיכולוגי - פסיכולוגים ומכונים

טיפול פסיכולוגי נועד לטיפול בהפרעות ובמצוקות נפשיות וזאת באמצעות שיחה בין מטופל למטפל – פסיכולוג או פסיכיאטר ובה המטופל מספר על עצמו, עברו, יעוץ וטיפול פסיכולוגי - פסיכולוגים ומכוניםתחושותיו וקשייו תוך התמקדות בסיבת הטיפול.

בריאות האדם מורכבת מבריאותו הפיזית והנפשית ויש לטפל בכל בעיה נפשית – פסיכולוגית כפי שמטפלים בבעיות גופניות. ניתן לחלק את מגוון הטיפולים הניתנים לשני סוגי טיפול עיקריים: טיפול ממוקד קצר מועד וטיפול ארוך מועד.

טיפול קצר מועד

טיפול קצר מועד אורך בדרך כלל בין פגישה אחת לשלושים פגישות. ניתן לטפל בבעיות כגון : חרדות שונות: חרדת טיסות, חרדת בחינות, פוביות ופחדים שונים המשפיעים על תחום צר בחיים.

לא כל אחד יכול להיעזר בטיפול פסיכולוגי קצר מועד ויש צורך בהערכת המטופל במשך מספר פגישות מקדימות לטיפול עצמו.

טיפול ארוך מועד

טיפול ארוך מועד נמשך חודשים רבים ונועד לטיפול בבעיות וקשיים הקשורים לאישיות האדם, נטיותיו והכוללים תחומי חיים רבים אשר מחייבים מסע ארוך בנבכי הנפש – מסע האורך זמן רב.
בדרך כלל הפסיכולוג מקשיב, שואל שאלות, מעלה נושאים אולם לא אומר למטופל מה לעשות או כיצד לנהל את חייו ולכן אם המטופל בא בציפיה שהפסיכולוג יפתור לו את הבעיות, הוא צפוי להתאכזב.

קיימות שיטות טיפול רבות בטיפול פסיכולוגי ארוך מועד:

פסיכואנליזה

פרוייד הוא אבי הגישה הפסיכודינמית -פסיכואנליזה. על פי גישה זו, הפרעה נפשית מבטאת התרחשויות נפשיות עמוקות, בלתי מודעות, הקשורות לעברו של האדם. המטופל מעלה אסוציאציות במטרה לחשוף את ההתרחשות העמוקה, קונפליקטים בין דחפים לאיסורים, במטרה לפתור את ההפרעה.

באמצעות ניתוח של ה"העברה" (Transference) המטפל-פסיכולוג מבין את דפוסי היחסים, התנהגות ודרכי הפעול של המטופל. הטיפול אורך תקופה ארוכה במשפך לפחות פעם-פעמיים בשבוע.

פסיכותרפיה

הטיפול בפסיכותרפיה נועד להפחית מופעי התנהגות חריגה – התנהגות לא מסתגלת, צמצום גורמים מעוררי דחק, רגשות שליליים ובניית דימוי עצמי טוב יותר באמצעות הטיפול .

פסיכולוגיה התנהגותית- קוגניטיבית

השיטה הקוגניטיבית – התנהגותית יעילה בטיפול בהפרעות דיכאון, היפוכונדריה, חרדה והפרעה טורדנית כפייתית באמצעות הבנת ושינוי ההרגלים, התניות ולמידות שנרכשו בעבר, באמונות מוטעות, תפיסות מעוותות ושגיאות קוגניטיביות אצל המטופל.

המטפל פעיל במהלך הטיפול ועוזר למטופל להגדיר את הבעיות, להגביר את המוטיבציה ולבנות אמצעים להשגת השינוי המבוקש. באמצעות המרכיב הקוגניטיבי ושינוי תפיסתו של אדם על עצמו כדי לשנות את התנהגותו.

פסיכולוגיה אקזיסטנציאליסטית

השיטה האקזיסטנציאליסטית שמה דגש על חרות, אחריות ואוטנטיות. המטפלים בשיטה זו מאמינים כי המטופל יכול לגייס את הפרעת החרדה לטובתו – החרדה משמשת כמחולל שינוי ובמקום להדחיק את החרדה משתמשים בה למציאת כיוון ומשמעות למטופל בחייו.

הפסיכולוגיה ההומניסטית

בפסיכולוגיה ההומניסטית המטפל מתקן חוויות ילדות של המטופל עם הוריו באמצעות "חוויה מתקנת" . בגישה זו שמים את הדגש על כך שלאדם יש אפשרות בחירה ואחריות לבחור וכי הואפועל לחיפוש משמעות, יצירתיות וערכים.

תרפיית הגשטאלט

זרם שנוצר מהפסיכולוגיה ההומניסטית ומדגיש את חשיבות התבניות בפעילותו של האדם. לפי תרפיית הגשטאלט האדם הוא שלמות אחת אשר מהווה יותר מסכום חלקיו ולכן לא ניתן להתבונן רק על אירועים  ספציפיים על מנת להבין את האדם ואת הבעיה הנידונה. עקרון הטיפול המרכזי הוא שהאדם לוקח אחריות על חייו בהווה ולא נותן לאירועים מהעבר לשלוט בו.

פסיכולוגיה חיובית

פסיכולוגיה חיובית עוסקת בשאלות הקשורות לאושר ולתקווה האנושית מתוך מחשבה שאנשים אופטימיים מצליחים, בריאיםמקבלית יותר תמיכה חברתית ומחלימים בקלות יותר ממחלות.
בטיפול בפסיכולוגיה חיובית על המטופל לבחור תבנית שלילית מחייו  ולתקן את העיוות תוך שימוש בדמיון מודרך המועצם באסוציאציות, רגשות וחושים.

פסיכולוגיית העצמי

פסיכולוגית העצמי רואה בהפרעה הנפשית (בעיקר הנרקיסיסטית) תוצאה של כשל התפתחותי על רקע של חסכים סביבתיים. אמפתיה היא מילת מפתח בגישה זו – המטפל שם את הדגש על הבנת וקבלת עולם  המטופל , מתפתחים יחסים משמעותיים בין המטפל למטופל והטיפול אורך זמן רב.

נושאי טיפול פסיכולוגי

פסיכיאטר – פסיכיאטרייה – הפרעות נפשיות כמו דיכאון, חרדה, סומטיזציה, הפרעה טורדנית כפייתית ועוד.
משברים אישיים
אבחון וטיפול – ליקויי למידה
ריפוי בעיסוק
הפרעות בתפקוד המיני
בעיות חברתיות
הכוונה מקצועית – מציאת כיוון מקצועי – יעוץ מקצועי
ילדים מתבגרים
בעיות דימוי עצמי
נפגעי פוסט טראומה
משפחות חד הוריות
דיכאון אחרי לידה
הפרעת התנהגות
טיפול זוגי
בעיות גיל הזהב
טיפולים משפחתיים – בני זוג, ילדים, בעיות עם הורים

הרפורמה בבריאות הנפש

הרפורמה בבריאות הנפש נועדה להעביר את שירותי בריאות הנפש מידי משרד הבריאות לידי קופות החולים. המטרה של רפורמה זו היא לשפר את השירות שניתן לאזרחים ולקצר את זמני ההמתנה.

נושאים קשורים:
גישור – מגשרים
יעוץ והתמודדות עם גירושים – גישור גירושין

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן