מי נמצא בסיכון לטרשת עורקים?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פיזיותרפיה לאחר שבץ

מי נמצא בסיכון לטרשת עורקים?טרשת עורקים היא הצרת והתקשות העורקים עקב הצטברות רובד. זהו הגורם העיקרי להתקפי לב ושבץ. היות וטרשת עורקים מתרחשת ללא תסמינים עד שהיא מתקדמת, חישוב הסיכון הבריאותי כרוך בהשערות, אך קל לזהות את גורמי הסיכון.

וניתן להשתמש בכלים אותם מלמד הרופא על מנת להבין באיזה שלב המחלה.

מתי גוברים הסיכונים לטרשת עורקים?

כדי להתחיל, יש לבחון את ההיסטוריה הרפואית. אם לאדם הייתה אחת מהמחלות הבאות, הוא נמצא בסיכון לטרשת עורקים: תעוקת חזה, כאב בחזה הקשור ללב; היסטוריה של שבץ או התקף לב; חסימות בעורקי הצוואר; מחלת עורקים היקפית.

גם אנשים עם סוכרת נמצאים בסיכון בריאותי הקשור לטרשת עורקים, וההנחיות לטיפול בכולסטרול הנקבעות לחולי סוכרת, מבוססות על ההנחה כי טרשת העורקים כבר קיימת.

גורמי סיכון לטרשת עורקים

המצבים הבאים מגבירים את הסיכון לללקות במחלה:

יש להקפיד לדווח לרופא על מחלות אלו. במקרים מסוימים, הרופא משתמש במחשבון סיכונים כדי להבין את הסיכון לטרשת עורקים. כדי לחשב את הסיכונים, יש לקחת בחשבון מידע הכולל רמות לחץ דם וכולסטרול, והמחשבון מספק את הסיכון להתקף לב או גסיסה ממחלות לב, במהלך העשר שנים הקרובות.

תוצאות חישוב הסיכונים לטרשת עורקים

בהתאם לתוצאות חישוב הסיכונים, אדם עשוי להתאים לאחת משלוש קטגוריות:

סיכון נמוך – פחות מעשרה אחוזי סיכויים להתקף לב במהלך עשר השנים הבאות. אין צורך בבדיקה או בטיפול נוסף אם לא מופיעים תסמינים. יש להפחית את הסיכוי באמצעות הקפדה על תזונה בריאה, פעילות גופנית, שליטה על לחץ הדם והימנעות מעישון.

סיכון מתון – זהו סיכוי של עשרה עד עשרים אחוזים להתקף לב בעשר השנים הקרובות. האזור האפור קובע שמלבד שיפורים בסגנון החיים, יתכן שיהיה צורך בטיפול נוסף על מנת להפחית את הכולסטרול. הרופא עשוי לרצות לבצע יותר בדיקות כדי לאתר חסימות בלב.

סיכון גבוה יותר – הגיע הזמן לקחת את טרשת העורקים ברצינות רבה. קיים סיכוי של למעלה מעשרים אחוזים להתקף לב בעשור הבא. המטופל והרופא צריכים לתכנן תכנית טיפול אגרסיבית על מנת להפחית את הסיכון.

>

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פורטל שירותי בריאות בישראל

הפורטל המוביל לשירותי בריאות בישראל- פורטל המקום שבו תקבלו את כל המידע והעדכונים העכשווים בנושאי: ביטוחי בריאות ממלכתי בקופות החולים, בריאות האישה, תזונה, אורח חיים בריא, תינוקות וילדים, גיל הזהב רפואה משלימה ועוד.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן